שייט/ שישה בסירה אחת

ידעתם שהצרפתים נחמדים? לא סתם נחמדים, אלא נחמדים מאוד. מי שמתרחק קצת מפאריז, עיר האורות וגולש במדרונות היורדים דרומה, לים התיכון, לדרום צרפת פוגש לפתע צרפתים אחרים, נעימים, נחמדים ובעיקר אוהבים לעזור. בכל אופן מצאנו בהם קמצוץ של חסרון, חוץ מצרפתית אין להם מושג בשפה זרה. לכן התקשורות בינינו לבינם בשפת ידיים וסימנים כשנזקקנו לעזרה ראה זה פלא הסתדרנו.

סיפורנו המביך התגלגל לצרפתי חביב, בשם פרנסואז (איך לא), באותו יום שטנו לנו להנאתו על תעלת 'מידי' הארוכה, ישובים מחצית היום על הסיפון, בולעים בעיניים את הנוף הירוק, השלו. שורות שורות של עצי דולב בצידי התעלה הוסיפו את הקסם המיוחד למקום. מפעם לפעם הרמנו יד עצלה ונפנו לשלום לספנים, טירונים כמונו שחלפו לצדנו במי התעלה. אחרי ארוחת צהרים מדשנת בספינה החלטנו שלמחרת אנו מזיזים מעט את עצמנו בטיול לעיר 'קרקסון', עיר קסומה ובליבה חומה. כדי להגיע לקרקסון נזדקק למכונית ששכרנו וממתינה לנו בעיירה בה התחלנו את המסלול, בלה-סומייל. עם שחר יצאנו שני גברים מהחבורה לרכיבה מופלאה לאורך התעלה לעבר מקום חניית המכונית, בספינה נותרו ישנים שלוש נשים ואחד החברים, אלה לא חלמו לפקוח עין כדי לראות את היופי המדהים, בוקר בתעלה. הלב התרחב לנו לאורך הדרך, לא רק בגלל היופי גם בגלל המאמץ ברכיבה על אופניים, ציפורים שוררו על עצי הדולב, העצים הענקיים סוככו עלינו, קרני השמש ריקדו בגוונים אדומים וכתומים על המים. אחרי עשרה קילומטר של פסטורליה, היעד שלנו עוד נותר רחוק. בדרכנו חלפנו על פני המסלול שעשינו קודם לכן עם הספינה, נזכרנו בכל ה'לוקרים', איך המים עלו ואיתם עלתה הספינה, את המקומות הקסומים ששם עצרנו ונקשרנו לעץ, היכן שקיננו את הבאגט והבשר והיכן את הירקות.
איך צחקנו עם מפעיל ה'לוקר' ואיך הצטרפנו לסעודה בבית כפרי שהמתנו לפתיחת השערים בשעות הצהרים. פיצוץ עז בגלגל הסביר לנו שתמה הפסטורליה, אנו תקועים על שפת התעלה, ללא מכשיר נייד, ללא כסף, דרכונים, כלום, לפנינו עוד עשרה קילומטר, ואז הגיע פרנסואז, לא יודע מהיכן, התייצב עם הברלינגו המצוקמקת שלו. לפני שהבין במה מדובר, מיהר לביתו הביא שתיה קרה וקנקן קפה ואיך לא קוראסונים, אחר כך העמיס את האופניים על הברלינגו, תיקנו את האופניים בכפר, למרות מחאותינו הביא אותנו למכונית שהמתינה בלה סומייל כעשרים קילומטר דרך הכביש. למרות שבזבז עלינו כמחצית היום הזמין אותנו, כל השישה, אליו הביתה לארוחה 'סטייל פרובנס' וכעס מאוד שהזכרנו כסף.


וכך צרפתי אחד, תעלה אחת, ספינה אחת שינו את דעתנו על הצרפתים, לטיול הזה נחזור על בטוח, הפעם מתוגברים בכל צוות המשפחה עם הילדים, קצת אקשן בהפלגה והרבה שלווה שנחוצה לנו. תעלת מידי הארוכה שמחברת את הים התיכון עם האוקיינוס. טיול לשייט של טירון.

שייט נהרות דרך חברת 'תשוט'- 09-9579391.


54 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול