רכיבה/ אחד על שניים

מאלון הגליל גולש שביל לנחל ציפורי, הדרך מתפתלת בתצפיות נפלאות ומסתיימת במים הצוננים של עינות ציפורי. חגיגה לרוכבי אופניים

הישוב אלון הגליל נח בשלווה עטופה בירוק בליבו של גן לאומי, גוש אלונים. ובאמת מסביב מוקף הישוב ביערות אלונים , כביש רזה מטפס אליו במרחק קצר מצומת המוביל.

בשעות הבוקר המוקדמות הכביש הקטן מתמלא חיים, מכוניות זריזות מטפסות במעלה, באחוריהן נאחזים אופניים על מנשאים. שעננים רכים מלטפים את צמרות העצים וצינת בוקר סתווית נאחזת במורדות הירוקים נראים כלי רכב פולחים את הערפל ונעצרים בשולי הישוב, על גבעה מבודדות. שם, ליד מבנה קצת מוזר, קרעי העננים נאחזים ברשת צל הגדולה מפורקים האופניים מהמנשאים, כוס קפה של בוקר, שיחה קצרה וחיש מהר הרוכבים דוהרים באופניים אל שבילי היער לרכיבת בוקר מרעננת.
לא סתם מיהרו לכאן הרוכבים, המקום, 'מרכז השטח אלון הגליל' הפך לבית שני לרוכבי האופניים, במקום תחנת שירות תיקונים ומכירה של אופניים ותחנת מידע של קק"ל. כאן בשטח מגודר חניון מסודר להשארת הרכב, שישי ושבת המקום רוחש ברוכבים, אלה יוצאים אל שבילי היערות, מתלמדים ומנוסים לרוכבים בהדרכה לפי רמתם, וללא תשלום. המקום, אינו של בדיוק ארמון, אבל בית חם שדואג לרוכבי אופניים. יש מבניהם שמגיעים לכאן לסופשבוע של רכיבה, נוטעים אוהל בשטח המגודר, משאירים את הרכב והאוהל ויוצאים בבטחה לטיול באזור היפה.

דרור, בעל המקום, הכין מסלול משולט, מאלון הגליל מזרחה דרך אתרים ונקודות תצפית עד עיינות ציפורי. מסלול ברמת קושי בינוני, קל. בתחילה גולש בשביל אל נחל ציפורי, בין בית זרזיר, שימשית וגבעת אלה, כ-25 ק"מ של רכיבה נינוחה בנוף קסום של שדות חקלאיים, דרכים רומיות עתיקות, עליה בשבילים לנקודות תצפית על הסביבה יערות קק"ל, הסיום במי הצלולים של עיינות ציפורי. לרוכבים, טיול מסודר ייצא בשבת, מ'מרכז שטח אלון הגליל', כינוס שעה 6:30 במקום ויציאה לרכיבה. כאמור, אפשר להשאיר את הרכב במקום, אפשר, (בתשלום), לשכור אופניים. מרכז שטח אלון הגליל, 050-9200444. לבעלי אופניים הטיול וההדרכה ללא תשלום.


איך מגיעים: צומת המוביל, חיבור של כביש 77, (מצומת ישי צפונה), וכביש 79, (מנצרת מערבה), מצומת המוביל נוסעים מערבה על כביש 79 ואחרי 200 מ' פניה שמאלה, לאלון הגליל. בכניסה לישוב להמשיך ישר בדרך עפר ל'מרכז השטח אלון הגליל'.
פירוט המסלול לחובבי רכיבה עצמאית, לחובבי הליכה אפשר להגיע עם הרכב לנקודות ולהמשיך ברגל, הסבר ומפות מקבלים במקום:

מאלון הגליל יורד שביל, דרומה, אל נחל ציפורי, (שביל מסומן בשילוט מיוחד לרוכבי אופניים. ממשיכים לאורך הנחל, מזרחה. משמאל, קיבוץ הסוללים. עולים על כביש הגישה לשימשית, מטפסים על 'גבעת שימשית', בדרך תפגשו שלט קק"ל: 'שביל נחל ציפורי - דרך נוף יער ציפורי', בהמשך גבעת כסבר, (כסברא), ובה תצפית נפלאה על האיזור. שביל שחלקו דרך רומית עתיקה. סמוך לכביש 79, עמק ירוק, כולו פיסות של חקלאות טבעית, כדאי לעצור להתבונן בעבודת החקלאים, החריש עם החמור, קטיף ידני, המקום נמצא צמוד לכביש 79 המוליך לצומת ציפורי. צפונה מצומת ציפורי, עיינות ציפורי, מבנה אבן מעוגל, (נמצא בשיפוץ), תחום בגדר, ממנו זורמים מים צוננים וצלולים בנקיק צר וירוק. (מפת טיולים וסימון שבילים מס' 3).

פירט המסלול והדרכה (ללא תשלום): מרכז שטח אלון הגליל, תחנת מידע של קק"ל על מסלולים נוספים באיזור ועמק הרימונים לאורכו של נחל ציפורי.


64 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול