רכב/ צרפתייה מושלמת

נסיעת מבחן/ התרשמות בפיז׳ו 3008 פרמיום, אוט׳ 1.6 ל׳, 180 כ״ס


כיום כתב הרכב נדרש להסתגל להרבה מאוד חידושים, המעצבים והמתכננים של הרכבים בארצות היצור תכננו והטמיעו חידושים רבים וקשים לעיכול ברכבים. כתב הרכב של היום נכנס לרכב ומקדיש דקות ארוכות להבין כל כפתור למה הוא מתכוון, בנסיעת המבחן בסוף שבוע אחד לא תמיד הכתב מצליח להגיע לכל החידושים. בין שאר התעלומות ברכב חדש קיצורים רבים של שמות מערכות כמו EPS, ABS, EBA ועוד. מערכות רבות שהוכנסו לרכב והכתב הנבון לומד לשנן אותם ולשבץ אותם בכתבות. ובנוסף ליום הלימודים הקצר הוא נוהג על הרכב מרחקים רבים כדי לבדוק האם הוא יוצא מהנסיעה הארוכה עם כאבי גב, ברכיים וכו׳, ועוד לא הגענו להתייחסות שלו לעיצוב וכו׳. והקונה… אותו אחד שאליו מיועד הטקסט, מבולבל משפע המידע ושוקל את דרכו ברצינות רבה, מתעניין ומרבה לקרוא ולהשוות ובסיכומו של דבר שואל את השכן וקונה לעיתים לפי מה שמחליטה האישה.גם עבדכם מבולבל משפע החידושים, בדרך כלל אני מקבל את הרכב לנסיעה, יוצא מהמתחם, עוצר במקום מסודר ומוגן ומתחיל לבדוק ולהכיר את השכלולים חדשים ולבסוף מבין שיקשה עלי בזמן כל כך קצר להכיר את הכל ועורך הכירות עם הבסיסיים ביותר ויוצא לדרך.


פיז׳ו 3008 אינו מסתפק בחידושים שמוכרים, אלה מוסיף עוד ועוד חידושים שיצרנים אחרים חסכו מאתנו, נסיעת המבחן שלי אין לה כוונה לבחון את קצה גבול היכולת של הרכב, אלא לראות את הרכב כמכונית משפחתית עם דגש של נוחות לכל המשפחה, לכן לצורך המבחן ביקשתי וצרפתי חלק מבני המשפחה והחברים. חלק שיבדקו בישבנם את הכסאות מאחור ואת רכות הנסיעה, את רעייתי שתבדוק כניסה ויציאה מהרכב, וגם יציאה עם הרכב לסופר הקרוב לבדוק האם קשה להכניס את שקיות הקניה. גם הילדים לא קופחו וגם להם דעה עצמאית ובוגרת הרי ילדינו גם הם חלק מהמשפחה, ולא שכחנו את האם העבריה שצריכה להכניס למושב האחורי שני ילדים קטנים (על בוסטר) ותינוק עם כסא בטיחות.


נתחיל ב״בוחנים״ הנוספים:

נהגת: מרשים, באמת מיוחד, למרות שקופסאת הישיבה של הנהג קצת מצומצמת מדי לטעמי, הרכב מרשים מאוד, גם בגווני הצבע שנבחר לפנים הרכב. ידית ההילוכים מרשימה, נוחה בטירוף ואני מודה, תחילה לא ידעתי איך לעבוד איתה אבל אחרי שהתרגלתי מדהים. ההגה קטן ונוח, גג פנורמי לא השתמשתי וגם לא נראה לי בעתיד שאשתמש. תא מטען ענק ונוח להגיע איתו לקניות תא המטען בגובה נוח מעגלת הקניות כמעט באוו גובה לתא המטען, פשוט מעבירים את השקיות. בקיצור: מרשים מאוד.
ילדים: ווואהו, חללית. איזה יופי, מקדימה מסך גדול יחסית שלצערנו הוא עוזר לנהג ולא כדי לראות סרטים, יש פתחי מיזוג מאחור שלא נצטרך כל הזמן לבקש מההורים לכוון את פתחי המיזוג עבורנו. המושבים מאחור נוחים, (למרות שברכב שלנו הם יותר רכים) אבל זה בסדר, הם גם יפים. ווואהו, הגג עם הזכוכית מדהים למרות שאבא כל הזמן סגר אותו. בקיצור: נמליץ לאבא לקנות.


אשה צעירה עם ילדים קטנים: באמת יפה, לא ראיתי כזה רכב יפה מבפנים, עד כמה שאני מכירה. בגלל שהוא ג׳יפון מאוד נוח להכניס את הילדים, לא צריך להתכופף לקשור את הילדים בכסאות הבטיחות, מאוד נוח, התלהבתי מהישיבה במושב הנהג, והנהיגה נוחה. בקיצור: מה זה רכב נוח ויפה אפילו עובר בקלות את הבמפרים.


אני: קונצרן הענק PSA שפיז׳ו חלק ממנו הבין את המגמה העולמית, לעבור לרכבי SUV (פנאי שטח לייט) והכין גרסה מעולה של SUV וקרא לו 3008/ העיצוב מיייחד אותו בין הרכבים מאותו סיגמנט, חישוקי ״19 שמעניקים לרכב מרווח גחון נאה וקומה נאה בין הרכבים בפקק. מכסה המנוע משתפל כלפי מטה כדי לאפשר ראות טובה יותר לפני הרכב. החלק האחורי משלים את הקווים הישרים ומאפשר תא מטען גדול ומרווח. פנים הרכב סוחט מהמפגש הראשון של הנהג עם הרכב ווואהוו גדול, החומרים של תא הנוסעים איכותיים בצבעים רגועים והכל יושב במקום והכל מסודר. הדשבורד כפול מפלסים תופעה מעניינת שלא מוכרת ברכבים, מעניקים הנראים כחלק הלקוח מחללית שהגיעה לביקור בכדור הארץ. ההגה קטן ונוח ומגלה לנו סוד קטן: ״לא צריך ברכב המודרני הגה גדול יותר.״ בכלל הצרפתים ידועים בעיצוב המיוחד וב-3008 התאמצו במיוחד. המושבים קשים מהרגיל לפיז׳ו, אבל נהגתי שעות ברכב ויצאתי בלי כאב גב ולו זעיר ביותר. הילוכים האוטמטיים עוברים בלי רחש ובלי להרגיש, לנוסעים נטול רעשים, אם יש רעשים הם נשמעים רק בחוץ.


המנוע עוצמתי, כאילו הרכב מחפש מי שיתחרה איתו ברמזור, 180 כ״ס שממתינים לרגע שישתחררו מכבלי החוק. מערכות הבטיחות מציעות איבזור מתקדם. שמונה הילוכים אוטומטיים מתוצרת AISIN היפנית.

בקיצור: שלושה ימים של נסיעה כמעט רציפה, בתנאי מזג אוויר יחסית לארץ קשים ההתרשמות, ׳אחלה רכב׳, העיצוב הנראה והבולט ביחודו, המנוע משובח, זריז ושקט. המרווח ליושבים מאחור מצוין, היושבים מקדימה לטעמי מרווח ומצוין, בין הנהג לנוסע הפרדת אלגנטית פס ניקל שנותן תחושה של פרטיות לנהג, (אגב, הנהגת הודיעה שלה החלק הקדמי מעט צפוף). נוחות הנסיעה בולמי הזעזועים עושים את העבודה היטב לטובת הנהג והנוסעים, אפילו במפרים ה-3008 מדלג בקלילות.


המחיר לדגם המפואר יחסית כ- 154.000 שקל והוא מחיר (יחסית לישראל) הוגן לתמורה. המתחרים שלו בקטגוריה במחירים די דומים.

21 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול