רכב/ צרפתייה מושלמת

נסיעת מבחן/ התרשמות בפיז׳ו 3008 פרמיום, אוט׳ 1.6 ל׳, 180 כ״ס


כיום כתב הרכב נדרש להסתגל להרבה מאוד חידושים, המעצבים והמתכננים של הרכבים בארצות היצור תכננו והטמיעו חידושים רבים וקשים לעיכול ברכבים. כתב הרכב של היום נכנס לרכב ומקדיש דקות ארוכות להבין כל כפתור למה הוא מתכוון, בנסיעת המבחן בסוף שבוע אחד לא תמיד הכתב מצליח להגיע לכל החידושים. בין שאר התעלומות ברכב חדש קיצורים רבים של שמות מערכות כמו EPS, ABS, EBA ועוד. מערכות רבות שהוכנסו לרכב והכתב הנבון לומד לשנן אותם ולשבץ אותם בכתבות. ובנוסף ליום הלימודים הקצר הוא נוהג על הרכב מרחקים רבים כדי לבדוק האם הוא יוצא מהנסיעה הארוכה עם כאבי גב, ברכיים וכו׳, ועוד לא הגענו להתייחסות שלו לעיצוב וכו׳. והקונה… אותו אחד שאליו מיועד הטקסט, מבולבל משפע המידע ושוקל את דרכו ברצינות רבה, מתעניין ומרבה לקרוא ולהשוות ובסיכומו של דבר שואל את השכן וקונה לעיתים לפי מה שמחליטה האישה.גם עבדכם מבולבל משפע החידושים, בדרך כלל אני מקבל את הרכב לנסיעה, יוצא מהמתחם, עוצר במקום מסודר ומוגן ומתחיל לבדוק ולהכיר את השכלולים חדשים ולבסוף מבין שיקשה עלי בזמן כל כך קצר להכיר את הכל ועורך הכירות עם הבסיסיים ביותר ויוצא לדרך.


פיז׳ו 3008 אינו מסתפק בחידושים שמוכרים, אלה מוסיף עוד ועוד חידושים שיצרנים אחרים חסכו מאתנו, נסיעת המבחן שלי אין לה כוונה לבחון את קצה גבול היכולת של הרכב, אלא לראות את הרכב כמכונית משפחתית עם דגש של נוחות לכל המשפחה, לכן לצורך המבחן ביקשתי וצרפתי חלק מבני המשפחה והחברים. חלק שיבדקו בישבנם את הכסאות מאחור ואת רכות הנסיעה, את רעייתי שתבדוק כניסה ויציאה מהרכב, וגם יציאה עם הרכב לסופר הקרוב לבדוק האם קשה להכניס את שקיות הקניה. גם הילדים לא קופחו וגם להם דעה עצמאית ובוגרת הרי ילדינו גם הם חלק מהמשפחה, ולא שכחנו את האם העבריה שצריכה להכניס למושב האחורי שני ילדים קטנים (על בוסטר) ותינוק עם כסא בטיחות.


נתחיל ב״בוחנים״ הנוספים:

נהגת: מרשים, באמת מיוחד, למרות שקופסאת הישיבה של הנהג קצת מצומצמת מדי לטעמי, הרכב מרשים מאוד, גם בגווני הצבע שנבחר לפנים הרכב. ידית ההילוכים מרשימה, נוחה בטירוף ואני מודה, תחילה לא ידעתי איך לעבוד איתה אבל אחרי שהתרגלתי מדהים. ההגה קטן ונוח, גג פנורמי לא השתמשתי וגם לא נראה לי בעתיד שאשתמש. תא מטען ענק ונוח להגיע איתו לקניות תא המטען בגובה נוח מעגלת הקניות כמעט באוו גובה לתא המטען, פשוט מעבירים את השקיות. בקיצור: מרשים מאוד.