רכב/ כמעט חשמלית

סוזוקי איגניס מגיעה לישראל עם מתיחת פנים ועם רמז חשמלי - מערכת היברידית קלה. וגם השקה מיוחדת, אחרת ממה שהכרנו, השקת מכונית חדשה בימי קורונה. כנראה שצריך להתרגל שאפילו ההשקה המוכרת השתנתהחברת מכשירי תנועה הרימה את הדגל, מסיבת העיתונאים ב'זום'. האמת, זאת לא המצאה שלהם, אבל פעם ראשונה שלי שהייתי נוכח בהשקה מכונית מעט משונה. וכך היה, ביום ב' מעט לפני עשר בבוקר התיישבתי מול המחשב, פתחתי את הזום עם הסיסמא היו אתי עוד כ-35 עיתונאים ומסיבת העיתונאים עברה בקלילות עם המון שאלות בסוף. בימים אחרים הייתי יוצא למסיבת עיתונאים כשעתיים לפני כדי להתמודד עם הפקקים,

חניה, מסיבת עיתונאים, מפגש חברים, קפה, עוגה וכיבוד, ומחצית השעה נסיעה הביתה אחרי האירוע, הלך הבוקר. בכל אופן יש משהו טוב בקורונה.


ונעבור לגיבורת הבוקר, חברת מכשירי תנועה משיקה בישראל את ה'איגניס' ההיברידית החדשה, עם עיצוב ומנוע חדשים. סוזוקי 'איגניס' הגיעה לארץ כעולה חדשה בשנת 2004 (עם הפסקה קלה ביבוא אחרי כמה שנים), נמכרו ממנה 12,500 מכוניות. בימים אלה הדגם הוותיק עשה קפיצת דרך, חזר לארץ עם עיצוב מעט שונה, שרירי ועם מערכת היברידית, צריך לציין עובדה חביבה שסוזוקי מקפידה לייבא (כ5 אחוז) גם רכבים בגרסה ידנית לחובבי הנהיגה.

האיגניס כוללת מערכת היברידית לצורך שיפור נוסף בחיסכון בדלק. האנרגיה הקינטית שנוצרת בהאטה ובלימה משמשת ליצירת חשמל הטוען סוללת ליתיום -יון 10 אמפר לשעה. אנרגיה זו משמשת לאחר מכן להנעת מנוע חשמלי המסייע למנוע הבנזין בהאצה ובמאמץ, ותורם בכך לצריכת דלק נמוכה יותר . על הסוללה ומערכת ה-Generator Starter Integrated יינתנו 5 שנות אחריות. זו מערכת היברידית משופרת אשר מוצעת לראשונה עם תיבת הילוכים אוטומטית. זו מערכת המשולבת מנוע חשמלי באלטרנטור ופועלת במתח נמוך 12 וולט. הסוללה קטנה יחסית וגם שוקלת מעט ויושבת מתחת לכסא הנהג.


האיגניס החדשה מתוקה (לטעמי) בצורתה, נדמה שיש בה שאיפה להיות ג'יפון חסון, דגש נוסף לחוסן מוטות אורך מניקל על הגג לייצב את המראה הקרבי. הסבכה הקדמית מאופיינת כמו רכבי השטח של סוזוקי עם חמשת הפסים האנכיים וכן פגושים עם פסי קישוט כסופים למראה הג'יפאי. המראה בתוך הרכב משלים את הסגנון החיצוני. העיצוב בתוך האיגניס מראה אורבני מודגש בקישוטי צבע באפור או כחול מטאליים, לוח המחוונים החדש כולל עיצוב ניגודי של שחור ולבן.

האיגניס מצוידת בשתי מצלמות העוקבות אחר המרחק בין הרכב לעצמים אחרים, כמו גם אחר צורתם של אותם עצמים. קונפיגורציה זו מאפשרת למערכת 3 פונקציות חשובות: תמיכה בבלימה אוטונומית ע"י מצלמה כפולה התראה על סטייה מנתיב, ומערכת למניעת הרדמות נהג המזהה " זיגזוג" בתוך הנתיב. רמת הבטיחות של האיגניס החדשה עולה מציון 1 לציון 4 . במבחני הבטיחות של ה-NCAP-Euro עם מערכת הבטיחות המקורית זכתה האיגניס בציון הגבוה ביותר, 5 כוכבי בטיחות.


מחיר:

סוזוקי איגניס היברידית ידנית 1.2 ליטר GLX – 84.990 שקל

סוזוקי איגניס היברידית אוטומטית 1.2 ליטר GLX – 94,990 שקל.

32 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול