רכב/ השקדייה והאופל

נסיעת טיול עם אופל גרנדלנד X במסלול מיוחד עם פריחה נפלאה של שקדיות ופריחת אביב, את המסלול כדאי לשמור לימים שמגיפת הקורונה תחלוף מהעולם


לעיתים, אני מרגיש כמו מדריך טיולים לרכב חדש בארץ הקודש. כ׳שגריר׳ נאמן של נופי ארץ ישראל אני מוביל כל רכב מבחן בו אני נוסע לחלק אחר ויפה של הארץ. כך, המכונית החדשה נפגשת בזמן שהותה הקצר בארץ עם הנופים היפים של הארץ, ומקבלת 'בוק' נאה (כמו כל תייר) על רקע נופי הארץ. הפעם, נסעתי עם ה׳גרנדלנד X׳ של אופל, בחרתי במסלול היפה בעונה זו בה הארץ הכי יפה. אזור גבול הצפון, הרי נפתלי. כמי שמכיר (בקטן) את ״נפש״ המכונה נראה לי שה׳גרנדלנד׳ חרג מהסולידיות הגרמנית והפגין ״התלהבות״ מהנוף וגם מהנסיעה. כך שהצילומים של הרכב שנשקו לעץ שקד פורח, הוסיפו ורוד לוהט עם פריחת הנקטרינות, או הוסיפו נקודות לבנות של פריחת עץ דובדבן שהתהדר באותם הימים בפריחה לבנה.המסלול שנבחר מתחיל בהרי נפתלי, משמורת נחל קדש בדרום המסלול ועד תל חי בצפון המסלול, כ-17 ק"מ של דרך נוף שהכינה עבורנו קק״ל, לטעמי אחת היפות בארץ, בגובה של כ-600 מ׳ בחלק העליון של הרי נפתלי ומעל נופי עמק החולה. דרך הנוף ברובה סלולה, חלקה כורכר כבוש, דרך צרה, מפותלת, שחודרת לעומק היערות, נעה למרגלות מצוק מנרה, ממזרח לה נפרסים נופים נפלאים של עמק החולה, הרי הגולן, בתי קריית שמונה, אגמון החולה ועוד.

כאמור, הרכב שנסענו בו אופל גרנדלנד X, מנוע 1.2 ל׳ טורבו בנזין, 130 כ״ס. מאז שרכבי אופל עברו ליצרן הענק PSA של פ׳יזו סיטרואן, הגרנדלנד קיבל מהמשפחה את הבסיס המשובח של פיג׳ו 3008 עם עיצוב שונה, גרמני סולידי. לא רכב שמתכוון למשוך את העין של המתבונן אלא עיצוב גרמני נקי ולא דרמטי. גם תא הנוסעים נקי בעיצוב נוח, סולידי ואינו נוטה לזעוק תראו אותי. הרכב מצויד באביזרי בטיחות מגוונים: בלימה אוטונומית, תיקון סטייה, זיהוי תמרורים, התרעות שטח מת, מצלמות וחיישני נסיעה לאחור וקדימה ויש עוד פשוט שפע של אביזרי בטיחות.