רכב/ בת מאה וצעירה כל כך

חגיגות המאה של סיטרואן נפתחו בהצגה חגיגית של הקקטוס החדשה, יצרנית הרכב הצרפתית הדינמית והמחדשת יצאה עם גרסה עיצובית מעט מרוככת לקקטוס החדשה, גירסה שגם הנהג הסולידי עם טיפה שובבות יוכל לרכוש. מזל טוב לצעירה בת מאה


במסיבת העיתונאים לקקטוס החדשה של סיטרואן ישב לידי עיתונאי וותיק ולחש לי: ״הלוואי וכל הנשים בנות מאה היו נראות יפות ורעננות כמו הקקטוס החדשה," ואמנם החברה הצרפתית סיטרואן חוגגת 100 שנה בדיוק, ולמרות הגיל שומרת על רעננות שובבה.
תינוק נולד למשפחה יהודית בהולנד בשנת 1878 שמו, אנדרה סיטרואן (פירוש השם בהולנדית וצרפתית - לימון). הוריו עברו לצרפת ושם אנדרה גדל. התגייס לצבא ועם שחרורו התקבל לעבודה במפעל ליצור מכוניות 'מורס'. כבר בשנת 1913 הקים מפעל לגלגלי שיניים פטנט ייחודי, שילוב של שני גלגלי שיניים אלכסוניים, זה לצד זה ובכיוונים הפוכים, מצורת גלגלי השיניים נוצר הסמל המוכר שמככב בכל חזית של רכב סיטרואן.

אך אנדרה הצעיר לא הסתפק במפעל גלגלי השיניים, זכר את המפגש שלו עם הנרי פורד שעבד בתעשיית הרכב וחלם לבנות מכוניות ולייצרם בשיטת הסרט הנע, ואמנם מפעל סיטרואן הוקם בשנת 1919, הרכב הראשון שיצא מפס היצור היה דגם ) Aשדמה לדגם T של פורד). מנקודה זו בכל דגם ודגם חידשו וחידשו בסיטרואן, ופעמים רבות הצעידו את עולם הרכב בכמה דרגות קדימה, לעיתים חברת סיטרואן הקדימה את זמנה עד כדי כך שהקהל רק כמה שנים קדימה הבין את הגאוניות, חלוצה בפיתוח, וגם גם סיטרואן הבין שפרסום ויצור חייבים ללכת יחד, אנשי סיטרואן דאגו שהשם סיטרואן יתנוסס בכל מקום אפשרי, בשנת 1925 רכשה החברה את זכויות הפרסום על מגדל אייפל ומאתים חמישים אלף נורות האירו את המגדל והשם סיטרואן דלק לאורך מגדל אייפל.

בין החידושים בשנים האחרונות היה הדגם הנועז של ה-C4, שנקרא ׳קקטוס׳, דגם מיוחד זה עם פגושי צד בולטים בעיצוב השונה, ומבנה פנימי נוח ומפנק, הרכב הוצג לפני כחמש שנים ובימים אלה שסיטרואן משלימה את חגיגות המאה הרכב הראשון שזכה להשקה היה הדגם החדש של הקקטוס. הפעם העיצוב מעט יותר סולידי, כאילו מי מההנהלה של סיטרואן ביקש מהמעצב לרסן מעט, אך שמרו על קווים נועזים אך הכוונה לתת גם לסולידי בין הנהגים את הרוגע העיצובי.


סיטרואן ׳קקטוס׳ החדש שהושק בימים אלה בישראל מגיע עם מנוע בנזין Pure Tech (שזכה במשך ארבע שנים בתואר מנוע השנה), שמספק 110 כ״ס, תיבת הילוכים אוטומטית, שישה הילוכים, הדגש שאנשי סיטרואן ברכב החדש על מערכת המתלים החדשה שמעניקה נוחות רבה יותר, צריכת הדלק על פי התקן החדש WLTP עומדת על 19.6 לליטר בנסיעה משולבת.


הקקטוס החדשה מתיישרת עם העיצוב החדש של רכבי סיטרואן ועם קווי העיצוב הסולידיים (יחסית לקו הנועז והמתקדם של סיטרואן), כדי להכניס למעגל הלקוחות את הלקוח הסולידי שיש בו גם טוויסט שובב קטן. המכונית יפה, נקיה בעיצוב עם כמה נקודות עיצוב מיוחדות ושובבות. אבזור הבטיחות עשיר, הקקטוס ישווק בשתי רמות FEEL - 110 כ״ס במחיר של 109,990 שקל. וסיטרואן ׳קקטוס׳ מעט יקרה יותר ומאובזרת יותר SHINE במחיר של 114,990 שקל
סיטרואן קקטוס החדש ישווק בישראל בשתי רמות אבזור - PKבקרת אקלים, בקרת שיוט, מגביל מהירות, פנסים קדמיים 'לד' לתאורת יום ואחוריים 'לד' מלא, תאורה עוקבת פניה, מראה פנימית אלקטרו-כרומטית, חיישני גשם למגבים, פנסי ערפל קדמיים, 6 רמקולים, מערכת מולטימדיה עם אפשרות הפעלה בעברית ו-Apple Car Playגלגל הגה מצופה עור מתכוונן לגובה ולעומק, כוונון גובה למושב הנהג, מצלמה אחורית, חיישני חניה קדמיים ואחוריים עם תצוגה גרפית ועוד.

אבזור הבטיחות כולל שלל מערכות בטיחות, כולל אקטיביות מקוריות:

מערכת בלימת חירום אקטיבית

מערכת התרעה למניעת סטייה מנתיב הנסיעה

מערכת התרעה לניטור מרחק מלפנים

מערכת התרעה על הימצאות רכב בשטח המת

מערכת אקטיבית למניעת סנוור והחלפת עצמת התאורה בהתאם לתנאי הדרך

מערכת לזיהוי תמרורי מהירות והמלצה לשינוי המהירות בהתאם בבקרת השיוט

מערכת התרעה לערנות הנהג

כל אלה כמובן בנוסף ל-6 כריות אוויר (עם נטרול כרית אוויר לנוסע מלפנים), בקרות ייצוב, בקרות אחיזה, בקרות ניטור לחץ אוויר הצמיגים ועוד.


צילומים: רונן טופלברג

28 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול