רכב/ קטן אבל גדול

עודכן: 10 באוק׳ 2018

"הייתי בטוח שזאת אופל מוקה" כך הסברתי לנציג אופל שמסר לי את הרכב באולם התצוגה של 'אופל', המקום נח בין צריפין ורמלה במתחם הענק של 'אלבר', נציג החברה לא התבלבל, "הכוונה שלנו שתחווה נסיעה על רכב שיתאים לכם גם לטיול משפחתי" חשבתי על ה'מוקה' ויצאתי נוהג על ה'זאפירה', קטנה אבל גדולה, מותאמת גם לשבעה נוסעים.כדרכי, אחרי קבלת המפתחות של הרכב וההסברים של נציג החברה אני משתהה מעט בחניה של אולם התצוגה ובוחן את פנים הרכב, שלב אחרי שלב, בחינה שקטה במקום שקט ובטוח ולא תוך כדי נסיעה. אם לרגע נדמיין שאנו סקיפרים ומקבלים יאכטה גדולה ומאובזרת, רגע לפני שיוצאים לים לא תבדקו את כל הדרוש לשייט בטוח? אחרת אם אינך יודע כל דבר אינך רשאי לקחת נוסעים. כללים דומים, אם כי פחות קפדניים חלים גם על רכב, לפני שאתה יוצא לכביש ולקחת נוסעים רצוי מאוד להכיר את הרכב שאתה נוהג בו.

אופל זאפירה הייתה חדשנית עוד ביציאת הדגם הראשון, שבעה מקומות במיניוואן שאינו גדול בהרבה ממכונית משפחתית היה השילוב המפתיע ב'זאפירה', המושבים האחוריים שנבלעים בתא המטען נעלמים ברצפה ומותירים תא מטען חלק, משטח הטענה גדול ונוח. תוך הכיוון התחברות ל'בלוטוס' של הרכב, ראיתי שצמצמו את כמות הכפתורים הגדולה שהייתה בדגם הקודם. כמעט כל הכיוונים נעשים בנגיעה קלה במסך המולטימדיה החדש בדשבורד, וכך התרחקה הזאפירה מהדימוי של רכב שכל הכפתורים סביב הנהג הזכירו תא טייס של מטוס קל.

הדגם חדש יחסית, קיבל עדכון אחרי חמש שנים בהם כיכב הדגם הקודם שהוצג בשנת 2011. מיניוואן נושא בגאון שבעה מקומות, בנוחות טובה יחסית לגודלו. המושבים, מצהיר היצרן, תוכננו מחדש, שני המושבים האחוריים ממש נוחים ונועדו לא רק לילדים קטנים אלא גם בני עשרה יכולים לשבת בהם בנוחות. גם השקיעו מחשבה בדרך הכניסה למושבים האחוריים וילדים משתחלים בקלות וברווחה יחסית לשני המושבים מאחור. העיצוב נקי, משאיר את הרכב בקטגוריה של שווה לשלוח עוד מבט אחריו. כדרכם של רכבים גרמניים איכות המוצר טובה, העיצוב זורם וגם החלוקה של המרחב הפנימי נוחה, שלושת הכורסאות בשורה האמצעית נוחות יש כיוונן אישי לכל אחד מהם. אם תרצו כורסא עצמאית שיכולה לנוע קדימה ואחורה ולשנות את זווית המשענת. שהמושבים האחוריים מתקפלים, נוצר משטח נוח להטענה. הקיפול והפתיחה של המושבים האחוריים קל ופשוט להפליא גם ילד בוגר יכול לעשות זאת בקלות. אנשי אופל מאוד גאים בפתרון החכם.

המנוע 1.4 ל' טורבו בנזין, מספק 140 כ"ס, עם תיבה אוטומטית של 6 הילוכים שעוברים בין הילוך להילוך בקלות, הרכב עבר מתיחת פנים לפני זמן, הגרסה החדשה חכמה יותר בבניית המרחב הפנימי ובנתוני המנוע. בהחלט רכב מתאים למשפחות שמטפחת צאצאים מעבר לשלושה ילדים הסטנדרטי. גם למשפחה הסטנדרטית, זוג הורים ושלושה ילדים וכלב, פשוט יהיה יותר מרווח לכולם.הנהיגה מאוד נעימה, ראות מצוינת, חלון קדמי ענק ולנהג כורסא נוחה לישיבה, לא נראה שהרכב מתאמץ על כל שבעת הנוסעים, גם העליות מעמק חרוד לעמק יזרעאל שזו חתיכת עליה תלולה וקשה, המהירות לא ירדה, וגם כמעט עצירה באמצע העלייה ותחילת הנסיעה היתה בקלות וללא מאמץ. כניסה יחסית נוחה של הילדים לחלק האחורי, הנסיעה חלקה מחוץ לעיר ובעיר היא נוחה מאוד לנסיעה וכניסה לחניה. הנהג נהנה ממרחב נוח של ישיבה וגם הנוסע לידו, מושבי האמצע נוחים גם למבוגרים (ישבו שלושה וממש לא התלוננו,)

מחיר: כ- 169.900 שקל.

כרגיל במבחנים באתר שלנו dubi-zakai.com אנו מבקשים ממספר אנשים, (כל אחד והצרכים שלו) לבדוק את הרכב האם הוא מתאים לשימוש שלו. ראשון בין הבודקים אב לשלושה אחת ילדה קטנה


נהג – נשוי עם שלושה ילדים ועוד שני ילדים של אחות אשתו נוסע על יונדאי I30

אני ממש לא בוחן רכב, אבל התבקשתי לנסוע עם הרכב ולדווח על תגובתי ותגובת הילדים, הבקשה חוות דעת לא מקצועית, מאוד שמחתי. יש רבים כמוני, שהשיקול שלהם בבחירת רכב למשפחה שיקול אחר לגמרי משיקולם של עיתונאים מקצועיים שבדרך כלל בוחנים את קצה גבול היכולת של הרכב.

צירפתי לנסיעה חוץ משלושת ילדי (אחת תינוקת בת שנתיים) עוד שני ילדים של אחות אשתי, שני ילדים גדולים שישבו מאחור וידווחו על הרגשתם, ישיבה וגם תחושה בנסיעה. אופל 'זאפירה' נראה אוטו מרשים, מאוד אהבתי את הצורה שלו שמזכירה רכב מעט גדול מהרכב המוכר הקומפקטי. כאמור הרכב מיועד לשבעה נוסעים כולל נהג, שני הילדים הגדולים נשלחו לדלת תא המטען להתמודד לבד עם הרמת המושבים. עם מאמץ קטן ושני המושבים היו פתוחים בקלות רבה. הם עברו אחורה בקלות בקיפול קל של המושב האמצעי שנע בקלות על מסילה.

העיצוב נקי שפת עיצוב יפה ונראה שהחומרים של תא הנוסעים איכותיים ולא מגלים יכולת התפרקות. הזאפירה לא גדולה יותר ממכונית נוסעים סטנדרטית, אך בכל זאת נכנסים בה עוד שני ילדים מאחור בנוחות יחסית (בכל אופן לא התלוננו על צפיפות).

אהבתי מאוד את מערכות הבטיחות המתקדמות, סטייה מנתיב מאוד עוזר בפרט שאתה נוסע עם ילדים ועוד מערכת שחוסכת לך מאמץ הרכב מחליף אוטומטית אורות גבוהים שרכב בא מולך, אוטומטית לגמרי.

מי שפותח את המושבים האחוריים צריך לקחת בחשבון שנותר מעט מאוד מקום לציוד אבל אם המושבים מקופלים יש שפע של מקום.
נהגת – סבתא לשישה נכדים, נוהגת על ג'יפ לנד קרוזר ישן

עבורי הרכב הזה פתרון, אם אני רוצה לקחת בבת אחת את כל ששת נכדי, אבל למען האמת תהליך כזה לא קורה אף פעם, מקסימום שלושה אני לוקחת. הרכב יפה מאוד, התבוננתי כה פעמים על החזית והמבנה מאוד יפה, האורך שלו די מקביל למכונית רגילה, לכן זה מפליא שאפשר להיכנס לתוכו שבעה כולל נהג.

הישיבה נוחה, קל היה לי להיכנס לרכב אף שאני מעדיפה רכב גבוה יותר, הכיוונים של הכיסאות נוחים, בעזרת כיוון פשוט של הגה וכסא היה לי מאוד נוח לנהוג. לחניה לא הייתה בעיה להיכנס, בעזרת המצלמה האחורית והמסך רואים בדיוק את מסלול הרכב לחניה, ושורת זמזמים שמדווחים לי שיש סכנה. שמראה לי בדיוק ומתריעה שיש סכנה. החלון הקדמי ענק, לא כל כך אהבתי את משולש החלון צד מקדימה, לטעמי הוא מפריע אך זה כנראה חלק מהתכנון לתת לנהג עוד שדה ראיה.

לילדים אין בעיה להיכנס, את אחד הנכדים הצעיר (שנה וחצי) צריך לחבר כיסא בטיחות ופעולה זו נעשתה בקלות. יתר הנכדים ישבו על בוסטר וצריך היה לעזור להם בקשירת חגורות הבטיחות, נוחות וקלות לסגירה.

לגבי קניות, היה לי מאוד אחרי הקניות להניח את הדברים במרחב העצום שיש כשלא מעלים את הכיסאות. שהכיסאות האחוריים סגורים יש משטח אחד מאחור וזה שטח ענק להכניס לא רק את הקניות אלא עגלת קניות שלמה. נהגתי עם ה'זאפירה' בעיר צפופה עם נפחי תנועה גדולים, לא הכרתי שום בעיה. אמנם הג'יפ שלי גבוה יותר אך נוחות הנהיגה בזאפירה טובה יותר, הגה מפנק והילוכים שעוברים בלי שמרגישים, יותר מהרכב שלי האישי בבית. מאוד נעים חבל שאין אותו בארבע על ארבע.


סיכום –

הגודל של הזאפירה כרכב רגיל ויש בה שבעה מקומות, הכיסאות ניתנים לקיפול ופתיחה בקלות, במידה ולא נפתחים המושבים האחוריים יש מקום מאחור, גם לשני זוגות אופניים לילדים. הזאפירה נוסעת היטב עם מנוע קטן יחסית, מודרני, יכולות מצוינת גם עם שבעה נוסעים. צריכת דלק נמוכה. כמיניוואן זו בחירה מצוינת. מחיר: 169.900 שקל.

29 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול