רכב/ קטן אבל גדול

עודכן ב: 10 אוק 2018

"הייתי בטוח שזאת אופל מוקה" כך הסברתי לנציג אופל שמסר לי את הרכב באולם התצוגה של 'אופל', המקום נח בין צריפין ורמלה במתחם הענק של 'אלבר', נציג החברה לא התבלבל, "הכוונה שלנו שתחווה נסיעה על רכב שיתאים לכם גם לטיול משפחתי" חשבתי על ה'מוקה' ויצאתי נוהג על ה'זאפירה', קטנה אבל גדולה, מותאמת גם לשבעה נוסעים.כדרכי, אחרי קבלת המפתחות של הרכב וההסברים של נציג החברה אני משתהה מעט בחניה של אולם התצוגה ובוחן את פנים הרכב, שלב אחרי שלב, בחינה שקטה במקום שקט ובטוח ולא תוך כדי נסיעה. אם לרגע נדמיין שאנו סקיפרים ומקבלים יאכטה גדולה ומאובזרת, רגע לפני שיוצאים לים לא תבדקו את כל הדרוש לשייט בטוח? אחרת אם אינך יודע כל דבר אינך רשאי לקחת נוסעים. כללים דומים, אם כי פחות קפדניים חלים גם על רכב, לפני שאתה יוצא לכביש ולקחת נוסעים רצוי מאוד להכיר את הרכב שאתה נוהג בו.

אופל זאפירה הייתה חדשנית עוד ביציאת הדגם הראשון, שבעה מקומות במיניוואן שאינו גדול בהרבה ממכונית משפחתית היה השילוב המפתיע ב'זאפירה', המושבים האחוריים שנבלעים בתא המטען נעלמים ברצפה ומותירים תא מטען חלק, משטח הטענה גדול ונוח. תוך הכיוון התחברות ל'בלוטוס' של הרכב, ראיתי שצמצמו את כמות הכפתורים הגדולה שהייתה בדגם הקודם. כמעט כל הכיוונים נעשים בנגיעה קלה במסך המולטימדיה החדש בדשבורד, וכך התרחקה הזאפירה מהדימוי של רכב שכל הכפתורים סביב הנהג הזכירו תא טייס של מטוס קל.

הדגם חדש יחסית, קיבל עדכון אחרי חמש שנים בהם כיכב הדגם הקודם שהוצג בשנת 2011. מיניוואן נושא בגאון שבעה מקומות, בנוחות טובה יחסית לגודלו. המושבים, מצהיר היצרן, תוכננו מחדש, שני המושבים האחוריים ממש נוחים ונועדו לא רק לילדים קטנים אלא גם בני עשרה יכולים לשבת בהם בנוחות. גם השקיעו מחשבה בדרך הכניסה למושבים האחוריים וילדים משתחלים בקלות וברווחה יחסית לשני המושבים מאחור. העיצוב נקי, משאיר את הרכב בקטגוריה של שווה לשלוח עוד מבט אחריו. כדרכם של רכבים גרמניים איכות המוצר טובה, העיצוב זורם וגם החלוקה של המרחב הפנימי נוחה, שלושת הכורסאות בשורה האמצעית נוחות יש כיוונן אישי לכל אחד מהם. אם תרצו כורסא עצמאית שיכולה לנוע קדימה ואחורה ולשנות את זווית המשענת. שהמושבים האחוריים מתקפלים, נוצר משטח נוח להטענה. הקיפול והפתיחה של המושבים האחוריים קל ופשוט להפליא גם ילד בוגר יכול לעשות זאת בקלות. אנשי אופל מאוד גאים בפתרון החכם.

המנוע 1.4 ל' טורבו בנזין, מספק 140 כ"ס, עם תיבה אוטומטית של 6 הילוכים שעוברים בין הילוך להילוך בקלות, הרכב עבר מתיחת פנים לפני זמן, הגרסה החדשה חכמה יותר בבניית המרחב הפנימי ובנתוני המנוע. בהחלט רכב מתאים למשפחות שמטפחת צאצאים מעבר לשלושה ילדים הסטנדרטי. גם למשפחה הסטנדרטית, זוג הורים ושלושה ילדים וכלב, פשוט יהיה יותר מרווח לכולם.הנהיגה מאוד נעימה, ראות מצוינת, חלון קדמי ענק ולנהג כורסא נוחה לישיבה, לא נראה שהרכב מתאמץ על כל שבעת הנוסעים, גם העליות מעמק חרוד לעמק יזרעאל שזו חתיכת עליה תלולה וקשה, המהירות לא ירדה, וגם כמעט עצירה באמצע העלייה ותחילת הנסיעה היתה בקלות וללא מאמץ. כניסה יחסית נוח