רכב כבד/ משאית אשפה חשמלית

מחברת תעבורה חטיבת תשתית יבואנית משאיות 'דאף' נמסרה בהודעה לעיתונות על מסירת משאית אשפה ראשונה, DAF CF Electric, המשאית נמסרה לחברת ROVA ההולנדית
ממפעלי דאף באיינדהובן הולנד נמסר שמשאית איסוף האשפה החשמליתDAF CF Electric 6X2 הראשונה נכנסה לעבודה בחברת פינוי האשפה הציבורית ההולנדית ROVA. המשאית מבוססת על חטיבת הינע חשמלית עם אפס פליטות מזהמים של VDL לצד מרכב איסוף אשפה חשמלי לחלוטין של VDL. הרכב יופעל על ידי ROVAבעיר ההולנדית זוולה (Zwolle).

מאז סוף 2018, פועלים גוררים מדגם 2X4 CF Electric של דאף בהפצה עירונית בחברות הובלה הולנדיות וגרמניות שונות ורשתות מרכולים. דאף החלה בשיווק מוגבל של הגורר CF Electric בהולנד, בלגיה וגרמניה, ובמקביל מסרה לאחרונה 4 שלדות 6X2 חשמליות לחלוטין למבחני שטח של יישומי איסוף אשפה. המשאית בעלת 3 הסרנים היא בעלת כושר העמסה גבוה (משקל כולל מרבי של עד 28 טון) וכן – הודות לסרן אחורי נגרר עם היגוי – יכולת תמרון מעולה, יתרון עצום עבור רכבי פינוי אשפה הפועלים בסביבה עירונית צפופה.

חטיבת ההינע החשמלית VDL E-power המותקנת במשאית איסוף האשפה החשמליתDAF CF Electric 6X2 היא בעלת הספק של 210 קוו"ט ומומנט של 2,000 נ"מ – בדומה לגורר CF Electric. חטיבת ההינע מופעלת על ידי מארז סוללות עם קיבולת אנרגיה (ברוטו) של 170 קווט"ש; קיבולת זו מספיקה לכיסוי של מסלולי איסוף אשפה רגילים. משאיות אשפה חוזרות בדרך כלל למזבלה מדי כמה שעות לפריקה, ושם יכולה DAF CF Electric להטעין עד 80% מקיבולת סוללה תוך 30 דקות בלבד.

עבור חברת ROVA, קלות השימוש במשאית איסוף האשפה החשמלית DAF CF Electric היא בעלת חשיבות מרכזית, מצהיר מרקו ואן לנטה, מנכ"ל החברה. "DAF CF Electric טובה ונוחה להפעלה כמו כל משאית בעלת הנעה קונבנציונאלית, ואנחנו באמת מאמינים שחשוב להשתתף כבר מההתחלה במעבר לאנרגיה חלופית, מכיוון שמשאבי הטבע הופכים לנדירים יותר ויותר. ה-DNA שלנו מבוסס על דאגה לעתיד כדור הארץ, והשימוש בכלי רכב עם רמת פליטת מזהמים נמוכה הוא חלק מתוכנית הקיימות שלנו."

18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול