רכב כבד/ עוד סיפור אהבה

נתחיל, בווידוי קטן, אני מאוהב, קורה. לא מדובר בסיפור אהבה עם נערה יפת קרסול, או אשה בשלה בשנותיה היפות. מדובר במשאית, כן, אני מאוהב במשאית


השנה 1994 באחד מהכבישים היפים של חבל ארץ 'אלזס לורן' בצרפת. אני נוסע בחברת רעייתי בולע בעיני את נופי הכרמים והכפרים החולפים, לפתע, מולי מופעיה משאית ענק, חולפת בדהרה, בזמן הקצר שראיתי אותה צורתה נראתה שונה. רעייתי, בוהה בנוף המדהים לא הרגישה במשאית החולפת. תוך דקה הסתובבתי לאחור בולש בעיני לאן נעלמה המשאית הדוהרת. רעייתי שאלה: "מה קרה? למה הסתובבנו?". "לא שום דבר" התממתי "ראיתי משאית משונה ואני אנסה להשיג אותה". היא כעסה: "אתה הורס לנו את הטיול עם השטויות שלך" קבעה ושקעה בהתבוננות מעוצבנת בנוף החולף.
את המשאית היפה והלא מוכרת השגתי בתחנת דלק כפרית, מיד ראיתי שהיא אחרת, שונה מכל משאית שראית עד היום, קשה היה להסביר אבל היה בה מין יופי מתנשא, צרפתיה עם קלאסה. שהנהג שירד ממרומי הקבינה נראה כאחד שאינו ראוי שיניח את ידיו אפילו על המאותת שלה, גייסתי את כל הנחמדות שלי כדי שיתן לי להציץ בה. הנהג, צרפתי עצבני, דובר רק צרפתית מבולבלת הסביר לי בתנועות ידיים שזו המשאית החדשה של 'רנו'. קשה היה לחלוב ממנו עוד פרטים בגלל חוסר שפה וקנאות לא מוסתרת לרכושו. הצטלמתי ליד המשאית החדשה וחשתי שזו תחילתה של אהבה מאוחרת. הטיול הזוגי שלנו נמשך בדממה, עתה היינו רעייתי, אני וברקע המשאית, אולי זאת 'קנאת נשים'?


רנו מגנום יצרה כבר אז את המהפיכה הגדולה, הפרדת הקבינה מהמנוע, יצירת שתי יחידות, האחת תא נהג עם רצפה שטוחה ויצירת מבנה נוסף, תחתון למנוע. ההמצאה נתנה לנהג תא נוסעים מופרד, תלוי על ארבע כריות אוויר ויכולת לנוע בחופשיות בקבינה. רעשי המנוע, ריחות השמנים נשארו בחוץ. אני, נשארתי נאמן ואוהב. בשנת 1994 זכתה המגנום בתואר משאית השנה, והגיע לה, במשך 15 השנה נמסרו 85,000 אלף משאיות בעולם. חמש פעמים עברה המגנום שינויים ובחודשים האחרונים הגיעה לארץ הדגם החדש.
וולבו, הענק הבולע

חברת 'רנו' מייצרת משאיות כמאה שנה, עתה מתחילה מתחילה להתמקם ולתפוס פלח בשוק המשאיות הישראלי. עד שנת 2001 יבואן משאיות 'רנו' לא התאמץ במיוחד, מה שנמכר נמכר. 2001 זו שנת שנת ה'מהפך'. חברת 'מאיר' יבואנית מכוניות 'הונדה' ומכוניות ומשאיות 'וולבו' מקבלת את נציגות 'רנו' בארץ. 'רנו' באותה תקופה 1990, כבר זללה לתוכה את חברת 'מק' האמריקאית. אחר