רכב/ הפך לבריון

סוזוקי ג'ימיני נטש את המראה המעוגל והרך והפך ל"בריון" קטן שכונתי, בנוסף למראה יש עוד כמה שיפורים לחובבי השטח. אבל יש בעיה אחת - המחיר

לפני כמה שנים בחורף גשום אחד יצאתי למסע הזוי, מסלול שטח שהדגש הוא ׳חליקות׳, נסיעת בוץ, האמת שלא בדיוק הבנתי או לא ראיתי את קצה אותו מסלול ואיך יהיה סוף היום. יצאנו לאיזור גלבוע בגשם שוטף ונכנסנו לשטח שהגשם היכה ללא הפוגה. אני רכוב על ה׳מגנום׳ הקשיש שלי. ליווה אותנו מדריך שטח מקצועי אבל עם כל הכבוד לו ולנו כמובן שאחרי נסיעה קצרה כל הרכבים שהגיעו לטיול ההזוי - פשוט שקעו, או החליקו לתעלה סמוכה לשדה החקלאי. באותם הימים הרכב שלי היה מגנום של מיצובישי חסון ושקעתי איתו די מהר לתעלה בצד הדרך. אחרי שכולנו ירדנו מהרכבים ובוססנו בבוץ (האמת, די מיואשים) לפתע אחד המשתתפים עם סוזוקי ג׳ימיני קטן מצויד בכננת חייך ואמר כדרך אגב: ״אני אחלץ את כולם. אפילו המדריך המקצועי הטיל ספק. ובכן הבחור עם ג׳יפ שנראה די משופצ׳ר הביא לכביש אחד אחרי שני את הרכבים הגדולים והיקרים שלנו, עשה את זה בקלילות עם הכננת. מאותו אירוע אני מתייחס בכבוד רב לג׳יפ הקטן של סוזוקי, באותם ימים הרכב היה. אם איני טועה גרסה שהושקה בשנת 1984 ונקרא ׳סמוראי׳, גרסה זו החזיקה מעמד כ-13 שנה, נמכרו ממנה כ-1.6 מליון כלי רכב. בשנת 1997 הגיעה הגרסה של ה׳ג׳ימיני׳, גם השם החדש וגם הצורה המעט מעוגלת ונמכרו ממנו בעולם כמעט מליון יחידות. הגרסה הזו כיכבה לאורך השנים והגיעה לסך מכירות של 3 מיליון יחידות, הרבה יחסית לרכב שטח קטן וקופצני באותם הימים.

בקיץ 2018 הציגה חברת סוזוקי את הדגם החדש של ׳סוזוקי ג׳ימיני׳, דור חדש עם מראה קרבי חסון, כל העיגולים הרכים נמחקו הוא קיבל צורה של רכב תוקפני, חסון ובהחלט נותן משמעות למילה ג׳יפ, מוכן לכל משימה. שלדת סולם, שני סרנים חיים ושלדה חדשה קלה יותר מקודמתה וחזקה בהרבה יותר. סוף סוף הגיע גם ההגה החשמלי לג'יפון כך שהחיים בקבינה נעשו יותר נוחים. מחשב הדרך פיתוח ייחודי של סוזוקי ישראל הכניס צג גדול ומלא אינפורמציה לנהג, כל סביבת הנהג שונתה, הפכה ליותר יותר ידידותית ויחד עם זה לא הורידו בקרביות, הרכב קיבל עוד שני ס״מ במרווח הגחון כידוע כל ס״מ קובע בשטח. אני מאוד אוהב את המראה החדש שהוא חוזר למראה הישן בעוד שכל החברות יוצרות רכבי שטח מפונפנים שאתה חושב פעמיים לפני שאתה יורד לשביל קק״ל. עם הבריון הזה יצאנו לשטח.


ערכנו לו מבחן משולב, שטח לייט וכביש. הנסיעה בכביש נוחות הנסיעה שופרה מאוד, דילוג על מהמורות ובמפרים טוב יותר מהדגם הקודם, גם השקט יחסית נהייה חלק מהקבינה, המנוע חזק יותר והרכב מושך עם בקשה לעוד ועוד בנזין כדי להיות בראש החוד גם ברמזור. המתלים שופרה ועכשיו קל יותר לערוך סיבובים במהירות גבוהה יותר. ההתלהבות מהשקט היחסי שהדגמים הקודמים לא הצטיינו בהם. הישיבה נוחה מאוד לנהג ולנוסע, לגבי המושבים מאחור, קצת בעיה אם חשקה נפשכם להזמין זוג חברים מבוגר לטיול, אין שתי דלתות אחוריות ולמבוגרים קצת קשה להיכנס מאחור. לילדים זה חלום, אין פחד שיפתחו דלת או חלון, כי אין.

כאמור הורדנו את הג׳יפון למסלול שטח לייט, נדרשנו לשלב בהילוך ארבע על ארבע, למרות שלא היה צורך. בנסיעה שטח הנסיעה יחסית נעימה ולא קופצנית, הג׳יפ עושה רושם שאין לו בעיה לחלק את חייו בין הכביש והשטח, את שבילי קק״ל הוא שיטח (או ביטוי אהוב על עיתונאי הרכב - גיהץ) בקלות. בגלל האורך הקצרצר שלו קל לו לעבור תעלות וערוצי נחלי אכזב, האורך קוצר בחמישה ס״מ (364 ס״מ) ותא המטען הקטן ממילא נהייה קטן יותר. כמובן לא התאפקנו, וסטינו מהשביל לשביל מטפס עם מעט אבנים גדולות, לא משהו אתגרי מאוד, הג׳יפון הזעיר טיפס כיאה לרכב שטח.
ובכל זאת מה הבעיה, כרגיל המחיר, טווח מחירים 133,000 - 145,000 שקל, קצת הרבה בשביל רכב כזה, עם שתי דלתות ותא מטען קטן.

14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול