רכב/ בריון עם ניקל מבריק


הטנדר החסון של פורד F 250 מגיע לחוות דעת של נהג ונוסעים, בריון חסון עם הרבה כוח שנועד לעבודה ולא לנסיעת עינוגים של שני זוגות. תא הנוסעים מזכיר סלון נוח והנסיעה מחוץ לעיר נוחה. פורד אמריקאי עשה עלייה


מערך המיסוי בישראל עשה חשבון טוב למי לתת הקלות במיסוי, ואמנם מי שקונה את ה- F250 של פורד מקבל הקלות בתנאי שהוא עצמאי ורכב זה משמש לו כרכב עבודה. לפני שנים היו זוכים בהקלות מס גם רוכשי טנדרים ארבע על ארבע ונולדה תופעה שעורכי דין, יועצי מס וגם עיתונאי ועוד רכשו טנדר ארבע על ארבע וזכו חוקית בהקלות מס.


אנשי המס נהגו בחוכמה שהעניקו הקלות מס לעצמאיים רוכשים הפורד F250 ודומיו בסיגמנט, כי מי שרוצה רכב משפחתי לא היה רוכש את הרכב הנ"ל, קשה להתנייד עם רכב גדול בעיר, אבל הוא מאוד מרשים ומאוד נוח לנסוע אתו מחוץ לעיר, בשטח הוא מגלה שכוחותיו בגלגליו והוא עובר מכשולים שהם חלק מחייו של קבלן.

ה-F250 הוא הדור הרביעי של הטנדרים האמריקאיים, בשנת 2019 הרכב עבר מתיחת פנים, נוספו לו כמה חידושים בתחומי הלד ועוד, הוא יושב על פלטפורמה חדשה, משקלו נמוך מהדגם הקודם בזכות שימוש באלומיניום, גם המנוע 6.7 ליטר שופר ומפיק 475 כ"ס זה מנוע 8V, מרווח הגחון הוא 208 מ"מ והאורך כללי 6,351 מ"מ. תיבת ההילוכים אוטומטית עם 10 הילוכים שעוברים בקלות ללא רעש וחלק, יש אפשרות בידית ההילוכים להעלות ולהוריד הילוך ידני.


הניקל שהוא מעוטר בו מעניק לו מראה אמריקאי רב עוצמה, החזית שלו כשל משאית אמריקאית חזית מרובעת שבמרכז סמל של פורד. סביבת הנהג ידידותית, נוחה ופשוטה, גם כאן יש נוכחות לחוזק הכל מסודר ונגיש ללא תחכום, כך שכל אחד יכול להתמצא בקלות מבלי לצאת להשתלמות מיוחדת על לוח השעונים. הישיבה מאוד נוחה, מערכת חשמלית דואגת להתאים לכם בדיוק את הזווית והגובה הנכון בעזרת כיוון חשמלי, (אפשרות לשלושה זיכרונות), שפע של מקום לנוסעי המושב האחורי, כסאות נוחים, ומקום נרחב לרגליים.

נוחות הנסיעה ללא עומס מעט קופצנית בעיר, מחוץ לעיר בכבישים טובים הנסיעה חלקה. המנוע מעט מרעיש והרעש חודר לקבינה גם בעומס נמוך. חלק מהנהגים מכורים לרעש הזה, לכן בחלק מהמקרים זו לא מגרעה אלא יתרון.


צריכת הדלק (סולר) כ-6.3 ק"מ לליטר דומה מאוד לרכבים מקבילים בסיגמנט,

מדרגה נשלפת ברגע שנפתחת דלת נהג נוסעים, מקל מאוד על העלייה לקבינה. גם בפתיחת דלת הארגז יש מדרגה נשלפת שמקלה על העלייה לארגז.


נסיעה

הוספתי עוד שלושה נוסעים לתא הנוסעים כדי לשמוע את דעתם, שלושתם לא יכולים לנהוג על רכב זה כי נדרש נהג עם רישיון ג', רישיון נהיגה למשאית. הם יכלו לתת את התרשמות שלהם, כל אחד מהם שפתח את הדלת ברגע הראשון נשמתו נעצרה, פנים הרכב נראה מפנק ומרווח. בחרנו יעד צפוני רחוק יחסית וגם יעד עירוני. בעיר הרכב מעט קופצני, דילוג על במפרים ותחלואי הכביש מורגש לנוסעים ולנהג. נסיעה על כבישים מהירים הנסיעה שלווה עוצמת הכח נדרשת ריסון אחרת מתקרבים למהירות שמסכנת רישיון נהיגה. היעד שלנו היה גם מעט בשטח, הרכב שאינו עמוס מטלטל בשביל שהוא לא שביל כורכר, הנסיעה על הכבישים הייתה מאוד נוחה גם ליושבים מאחור, המיזוג האוויר בחלל תא הנוסעים היה מצוין, הנוסעים ביקשו גם פתיחה של איוורור מהגג הנפתח. הגענו לעיר צפונית עכו, ניסיון להכנס פנימה לעיר העתיקה הראה לנו שלא כדאי להידחק למקומות צפופים עם רכב כזה הוא לא בנוי לסימטאות, כדאי להחנות את הרכב במקום מסודר וללכת ברגל.


מחיר: החל מ-246,000- 280,000 שקל.


לסיכום: הנאה מהנסיעה לנהג ולנוסעים, כנהג לרגע לא התעייפתי בנסיעה הארוכה יחסית, הוא חזק וחסון, מתאים לעבודה קשה ופחות רכב ליציאה לבילוי עם המשפחה.17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול