רומנטי/ זה היה סיפור של חורף

עודכן: 10 באוק׳ 2018

לקראת ימי סתיו צוננים, וחורף של ממש, הצעה זוגית ליום חופש באמצע השבוע שיש בו מלא רומנטיקה, אוכל טוב, דרך יפה ומקום מדהים. מתאים גם לזוגות שעובדים קשה ובקושי רואים אחד את השני. כדאי להזמין מקום מראש שטרקה את דלת המכונית ונכנסה פנימה המולת הרחוב נשארה בחוץ. טרדות היום כמו נשרו מאליהן ונעלמו. היא, אספה שערה לפקעת זוהרת בגווני החיטה, נשענה לאחור על גב המושב, את ראשה הניחה על כרית המכונית, נשמה עמוק, עצמה עיניה ושלחה יד רכה אל לחיו של בן זוגה. הוא, חייך אליה ואמר: "אל תשכחי להודות לאמא שלך על הטיפול בילדים, צפוי לנו 24 שעות מענגים". הוא הנהיג את המכונית אל הכבישים מחוץ לעיר, שהתייצבו בחלון המכונית מראות השדות הירוקים התרווחו במושב המכונית, מתבוננים בנוף שחולף מולם. שתי כוסות קפה כבר היו במכונית, ניחוח מעודן של קפה מילא את תא הנוסעים, מוסיקה חרישית עטפה אותם כמגן רך. על החלון נקשו טיפות של גשם קל, עננים כבדים שוטטו נמוך בשמיים וניבאו באיום מרומז הכנה לגשם כבד. שהשדות הירוקים של עמק יזרעאל ציירו כציור אקוורל לחשה: "הכל כל כך יפה," הוא רק חייך מולה נוהג בשקט וצופה אל הכביש.על הרי גלעד נח ענן כבד, מעבר לגבול כנראה ירד גשם רק פה, בכביש היורד לעמק הירדן טפטוף עדין של גשם, אור אפור זועם מהול בגווני השמש השוקעת, השמש מאחור, הרחק במערב מכינה עצמה לכניסה מרשימה אל בין עננים, אל הים הגדול, ממולם נצבעו הרי גלעד בגווני זהובים. לצידו של הכביש זרם נחל ירדן, עצל מתפתל בין צמחי קנה ירוקים. העננים הכבדים נצבעו בחלקם התחתון באדום ורוד מעודן של גווני השמש. הכביש הוליך אל צומת צמח, חייך אליה: "טוב שלא אכלנו כלום, אנחנו עוצרים לאכול עוד מעט לפני שנעלה לרמת הגולן," והיא רגועה, עצומת עיניים על המושב, הניחה ראשה על קצה המושב ופקעת הזהב של שערה צנחה כאשד שופע על כתפו. "איזה רעיון גדול" החמיאה לו, "יום חופש של אמצע השבוע, איזה יום קשה היה לי ומחר נתפנק במלון" וחתמה במילה: "זה ממש חלום."

מעט לפני צומת צמח, בכניסה לאשדות יעקב, החנה את הרכב מול המסעדה 'צל תמר', האורות במסעדה כבר עלו, אורות צהובים, חמים. השולחן המתין להם והוא דייק בהזמנת האוכל, עם שתי כוסות יין, (הוא שתה לגימה, הוא הנהג), "האוכל היה מעולה" לחשה בעייפות והוא הסיע את המכונית אל העליות לרמת הגולן דרך צומת חמה.

את העליות לרמת הגולן נהג במתינות, כפי שרגיל, למטה התגלו פיסות מנהר הירמוך, חמת גדר למטה למטה, כלואה כנקודה זוהרת בנוף המתכהה, אפופה באדים רכים ונדמת לסיר גדול, מבעבע. הכביש המפותל גילה להם בכל עיקול נופים אחרים, אורות המכונית ליטפו את הסלעים הלבנים, השמש מזמן נעלמה אחרי רכס הרי מנור אך עדין שלחה קווי אור צבעוני שריככו את מראות הרים הגבוהים בממלכת ירדן. הטרסות החקלאית זהרו בלילה היורד ומעבר לגבול ליוו אורות מכונית את דרכה על כביש לא נראה. הגשם חזק ועננים כבדים רצו לרחוב הכביש מבין קרעי הערפל נראו מרחוק מרצדים כשרשרת זוהרת של יהלומים אורות טבריה, ונראה מהכביש העולה לרמה כאילו המחרוזת הזוהרת יורדת לרחוץ בכנרת.

עדין לא דיברו בניהם, מתמכרים לשקט בחוץ ולמוסיקה שהתגנבה לחלל המכונית. שהכביש התיישר על פלטו הרמה (אותו משטח ישר ברמת הגולן עליו נמתחים שדות חיטה), האורות כבר פילסו את הדרך והיארו את טיפות הגשם, הוסיפו קצב למניגה עם נקישות קצובות על השמשה, עוד קצת ופנו לכביש זעיר, משובש למדי המוליך אל מצפה לשלום, שוב נפרסו נופי האגם גוש שחור ענק שאין בו סימן למים רק בשוליים זהרו אורות הישובים במערב הכנרת.

הצימרים המיוחדים נחו על מצוק האון, מעל הכנרת, בכפר חרוב, שנכנסו לחדרם, החדר היה חשוך רק מהחלון נראו אורות טבריה, היא ניגשה להדליק את האור והוא הניח יד רכה על ידה, "עוד מעט". באור המועט מזג לשניהם יין ויחד עמדו בחושך צופים מהחלון, שותקים מול הנוף, לוגמים באיטיות מן היין, בצד השני של הכנרת בתי טבריה כבר התמלאו בנקודות אורות המרכיבות מחרוזת נאה. למטה, על חופה המזרחי של הכנרת נראו אורות קיבוץ עין גב, מעט אורות נשלחו כצבתות סרטן אל הים השחור "שם המעגן של עין גב" הסביר לה.

מראות הנוף המסעיר ליוו אותם עטופים במעיל כבר אל הבריכה הענקית החמה. בטרם שקעו במים הנעימים עזב את ידה, אד קל נח על החלון ובין האדים אפשר היה לראות את אורות הישובים בחוץ על הרי צפת, אלה יצרו שרשרות אורות שעטרו את ראשי ההרים, ואז שקעו במים לציפה נעימה במים החמים שלחה אליו מבט רגוע לפני שעצמה את עיניה, ששערה הארוך יצר הילה זהובה ניגשה אליה המטפלת ביד מנוסה הוליכה אותה לאורך הבריכה שעיניה עצומות, באוזניה מתנגנים צלילים רכים העולים מתוך המים. גלים קטנים של הוזרמו אל גבה, צווארה, תוך רגעים כבר היתה שרועה בעומק ההנאה, אחרי שיד המטפלת הסיעה גם אותו ואת שניהם אל קצה הבריכה, פרשו אל בריכת המלח הגדולה החמה, שם בתוך האפלולית המלוחה נשקו ידיהם בציפה הנעימה, עתה בינתיים הוא שכב במים הרגיש איך תלאות היום והחיים נושרים ממנו ואת מקום תופסים רגעי שלווה ומצטברים מחכים לתנועה

שסיימו גלי הערפל על מהכנרת טישטשו את תמונות האורות, בהרי צפת הרחוקים נראה כאילו נקראו האורות ונמתחו לשמים עם ענן נמתח, מכאן נראו האורות הרחוקים בצפון של קריית שמונה, נראו מרצדים כמבקשים למשוך צומת לב.

שחזרו לחדרם הוא לחש לה משהו, היא צחקה, שהמים החמים מילאו את האמבט הגדול, מול הנוף, אד רך נח התפשט על החלון, והלחות טשטשה את תמונת הנוף, הוא עמעם את האורות, יחד שקעו במים החמים עד צוואר.

למחרת קמו מאוחר לארוחת בוקר מפנקת, טלפון להורים לשאול איך עבר הלילה עם הילדים ולקראת צהרים פנו דרומה, חזרה הביתה. הפסקה של אמצע השבוע.

למה שלא תיקחו יומיים של חופשה בגליל בעונה זו באמצע השבוע.

מסעדה: 'צל תמר' בכניסה לאשדות יעקב, 04-9966226.

הצימר (מלון בוטיק) כפר חרוב, 04-6761767.

6 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול