רומנטיקה/ לאור הירח

בעוד ימים ספורים, ב-5 לחודש, יום ראשון, הירח יתעגל ויתמלא ויעניק לנו את אורו המלא. זו הזדמנות לרומנטיים שבינינו לתכנן ליל ירח קיצי

האגדה מספרת על המלחין הנודע, לודוויג ואן בטהובן שסבל בשלהי חייו מהתחרשות. החרשות הביאה אותו לנרגנות ולהתרחק מאנשים. יום אחד פנתה אליו שכנה, נערה צעירה שהייתה עיוורת: "הייתי נותנת הכל כדי לראות את אור הירח", צעקה לאוזנו החרשת. בטהובן, שבאותם הימים לבו התרכך מול בעלי מוגבלויות התרגש מאוד ופנה לכתוב את היצירה שתשפוך מעט מאור הירח לנערה העיוורת. היצירה נחשבת כאחד משיאי המוסיקה הקלאסית ונקראת 'סונטת אור הירח'. כאמור ביום א' הירח מתעגל ומתמלא. כמה מקומות לאורכה של ארצנו שבהם אור הירח מעצים את ייפי המקום ומוסיף תפאורה רומנטית שקשה לעמוד בפניה. טיול אוהבים תחת ירח ענק. רצוי לצרף לטיול גם את בטהובן.


צפון/ צוקי ראש הנקרה

רכס סולם צור גולש בצפון מערב ארצנו אל גלי הים התיכון בסלע לבן בוהק, רגל הפיל המפורסמת משלימה בסיום פיסולי את המצוק התלול. אחד המקומות היפים בליל ירח לשבת על אחד הסלעים למרגלות המצוק ולהנות מהאור הכפול של הירח, פס ארוך שנמתח על הים, ואור זוהר מסלע הגיר הלבן של מצוק רכס סולם, הירח גם מוסיף נגיעה של עוצמה לובן כרבולות הגלים.

איך מגיעים: בקצה הצפוני של מגרש החניה של אכזיב, (קצה הצפוני של כביש 4), מתחיל כביש קטן שהולך צפונה נושק לסלעי הים. זו דרך נוף של קק"ל שמגיעה עד למרגלות המצוק הענק. מגרש חניה קטן ממתין לאוהבים ומדרגות משובשות יורדות אל הסלעים הנושקים לגלים.


צפון/ רומנטיקה על הכנרת

אור הירח והכנרת תרמו שירים רומנטיים לארון השירים הישראליים. ואמנם שהירח המלא שנח על מי האגם שובר כל לב רומנטי. יש נקודת תצפית רבות על הכנרת. הנקודה המהממת, (לטעמי), בכביש זעיר ומפותל שיורד מהישוב פוריה ומסתיים בכביש 90 טבריה צמח, כדאי לעצור בחלקו העליון של הכביש וללכת עד קצה השדה, הכנרת לכל אורכה נגלית לכם. מעליה תלוי ירח ענק קו האור של הירח נמתח אל הרי הגולן, אלה נדמים שנח עליהם וילון תחרה עדין לבן.

איך מגיעים: צומת פוריה כביש 77, פונים לכביש 768 נוסעים דרומה עד פניה לפוריה עילית. לפני הכניסה לישוב פונים שמאלה לכביש שיורד בסיבובים חדים לכיוון הכנרת.מרכז/ האור והצללים של שלוחת קובי

ספסל נטוע בליבו של יער אורנים ליד עמינדב, צופה על העיקול הגדול של פסי הרכבת המקיפים את שלוחת קובי וממשיכים בחלק התחתון של שלוחת שלמון. הירח המלא מדגיש את הצללים הרומנטיים, והאור נח על שורת ההרים שוטף את יערות האורנים בצללים ארוכים, כל עץ וכל סלע מקבל את צבעו הלבן החיוור.

איך מגיעים: צומת כרם (מרגלות עין כרם) מתחברים בו כביש 395 וכביש 386. עולים עם כביש 386 לכיוון ביה"ח הדסה, פונים לכיוון הישוב אבן ספיר. לפני הישוב פונים לדרך עפר לבנה משמאל, דרך נוף שצופה על אבן ספיר. נסיעה ארוכה. חוצים את הכביש וממשיכים בדרך העפר ומיד פונים שמאלה עד חניון הסלע. שם יורדים לספל מול הנוף.


דרום/ הזוהר במצוקי החוואר

נראה שאדמת חוואר הלשון ממתינה בסבלנות מידי חודש לירח מלא, בלילות שנח עליה אור הירח הקניונים הארוכים נדמים לארמונות מהאגדות, פודרת האדמה שמשך אלפי שנים הטבע מפסל בה בעזרת הגשם והרוח פיסול מעודן וייחודי בלילות הירח מסלול ההליכה בין הקירות המפוסלים הצללים הופך לפנטזיה שזוהרת בלבן מהקירות הזקופים שמתהדרים בשדרת מבנים במדבר. מעט ארוכה אך המאמץ שווה.

איך מגיעים: כק"מ דרומית לכניסה למצדה, על כביש 90 יש פניה חזקה של הכביש שמאלה, משמאל שלט, 'חווארי מצדה', נוסעים מערבה בדרך עפר לבנה, מלמעלה רואים את אורות מצדה ומנקודה מסוימת הולכים ברגל.

54 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול