צומח/ דקל זקוף צמרת 3

ארבעת המינים שרק לפני כחודשיים פיארו את הסוכה מסתבר שהם קשורים ל... מים. הערבה - גדלה ליד מים זורמים. ההדס - גדל בגבעות והרים העשירים בגשמים. האתרוג -עץ ההדר המפונק נקרא גם 'עץ המים' ומושקה במים כל השנה. והלולב? מאין הוא בא? כמובן מן הדקל, והדקל? מסמל בענפיו הירוקים נאות מדבר עשירה העשירה במי תהום מול יובש המדבר מסביב. לכן, אנו לוקחים אתכם לתת כבוד לדקל זקוף צמרת ופרוע בלורית שנטוע איתן במקומות שונים בארץ
בית ג'מאל/ עינות דקלים

כביש רזה מוליך לשני מנזרי בית ג'מל, בכניסה לכביש בירידה מכביש 38, משמאל, עיינות דקלים. קבוצה קטנה של עצים, בניהם דקלים שיד זדונית ניסתה לשרוף אותם. בצד השביל עץ תאנה גדול וצמחים מטפסים עוטפים את הכניסה למבנה אבן נמוך. זו הכניסה אל בור מים עמוק (4 מ'. זהירות! לא להתקרב אל שפת הבאר ולהביא פנס). הדקלים התמירים סימן למעיינות שהיו כאן. מי נגר ומי המעיין זרמו לבאר.

איך מגיעים: כביש 1, במחלף שער הגיא נוסעים דרומה בכביש 38, עוברים את בית שמש. מצד שמאל כניסה לבית ג'מל. חוצים גשרון קטן ומיד פונים שמאלה לשביל ומיד רואים את הדקלים.


בסביבה: על ראש הגבעה מבנה אבן שהיה פעם ביתו של מוכתר הכפר. לצד המבנה שוכב גזעו הענק של עץ ההולך ומתייבש. כדאי להמשיך לביקור בשני המנזרים בבית ג'מל, הכנסייה היפה במנזר הגברים, והמנזר המטופח של הנזירות השתקניות.

39 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול