צומח/ דקל זקוף צמרת 2

ארבעת המינים שרק לפני כחודשיים פיארו את הסוכה מסתבר שהם קשורים ל... מים. הערבה - גדלה ליד מים זורמים. ההדס - גדל בגבעות והרים העשירים בגשמים. האתרוג -עץ ההדר המפונק נקרא גם 'עץ המים' ומושקה במים כל השנה. והלולב? מאין הוא בא? כמובן מן הדקל, והדקל? מסמל בענפיו הירוקים נאות מדבר עשירה העשירה במי תהום מול יובש המדבר מסביב. לכן, אנו לוקחים אתכם לתת כבוד לדקל זקוף צמרת ופרוע בלורית שנטוע איתן במקומות שונים בארץעפולה/ ושינגטוניה חסונה

ארבע טורים שדרת ושינגטוניות ענקיות בחלק הדרומי של שד' ארלוזרוב בעפולה. השדרה תוכננה על ידי האדריכל ריכרד קאופמן, לבקשתו ניטעו בשנת 1925 שדרת הוושינגטוניות, בצד הדרך היה חאן הנטוש של משפ' סורסוק, ובתי היזם הבריטי היהודי שלמה פיינגולד, מעליהם היה הריאנוע הראשון. וכיום פזורים ספסלים בין עצי הדקל היפים.


איך מגיעים: בקצה כביש הסרגל (65) נמצאת עפולה, הדקלים בשד' ארלזרוב.

בסביבה: שדות הכותנה של עמק יזרעאל הלבינו. שתי קטפות חדשות, ירוקות של 'ג'ון דיר' מהלכות ואוספות את הכותנה בשיטה חדשה, איסוף לגלילי ענק (באלות) מקצרת ומפשטת את תהליך הקטיף. שיטת האריזה חדשה שמגנה על הכותנה מגשם וממזיקים פותחה בארץ בקיבוץ משמר העמק בחברת "תמה". השדות זרועים בגלגלים צהובים גדולים. הכניסה לשדות מול משמר העמק.

6 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול