נסיעת התרשמות ומסלול טיול/ בין הכפרים

שלושה מושבים נחים בשלווה על גבעות הכורכר בין ראשון לציון ליבנה, הכבישים הקטנים שמחברים אותם, והכבישים בישובים מאפשרים טיול מיוחד ברכב וברגל למקומות קסומים ליד הכביש הראשי. כפר עירוניהרכב שנסענו בו: פיז'ו 3008:

היום שנסענו עם הרכב היה יום חורפי במיוחד, גשמי זעף הכו ברכב וכמובן בשדות ובכבישים של המושב, צלחנו כמה שלוליות ענקיות, הרכב עמד בכל המשימות. זהו רכב גבוה, מהודר מאוד, צורתו מזכירה גי'פ אך הוא עם הרבה פינוקים לנהג ולנוסעים, העיצוב (לטעמי) יפה אפילו מאוד יפה יש בו שילוב של רכב וואן מעוצב ורכב שטח, תא הנוסעים מרווח ואיכותי, הנהג כאילו "נסגר" עם קונסולה גבוהה שמפרידה בין הנהג לנוסע/ת. המושבים של הנוסעים מאחור נוחים מאוד ויש מרווח מכובד בין הספסלים הקדמיים, הנסיעה נוחה מאוד, הנהיגה נוחה, הגה קטן ודינאמי, שמונה הילוכים לדגם האוטומטי ולא מרגשים בהחלפה, זריז מאוד וחזק. הדגם שנסענו בו גירסת בנזין פרימיום 1.6 ל' 180 כ"ס. מחיר: 186,990 שקל.

סיכום: ג'יפון מצויין, איכותי, זריז, ונעים לנהיגה (כדרך הצרפתים).


מסלול טיול:

בשבת הקרובה כנראה שוב מזג אוויר גשום וקר, כדרכינו לא נמליץ לכם להישאר בבית מול התנור או עמוק מתחת שמיכת הפוך החמה. נציע לכם, כדרכנו, להגיע למקום בו אפשר לטייל גם בגשם, אם במקרה ויהיה מעט רווח בין העננים, מזג האוויר יתבהר תוכלו לצאת מהרכב, לנשום קצת טבע בטיול רגלי. המקום שנציע לכם נקרא לו 'צמוד-עיר', בגלל המיקום הגיאוגרפי של הטיול הנוח ביותר יהיה לתושבי המרכז שיש להם חשק לצאת לטיול קצר בטבע ולחזור לחמין ולמנוחת הצהרים של יום המנוחה. הפעם ניקח אתכם אל שלושה מושבים שנחים על גבעות הכורכר בין ראשון לציון ליבנה, שלושה מושבים שנעים לטייל בניהם ובהם בכבישים הקטנים, לראות את יופייה של השלכת, את השדות המעובדים וגם על הדרך תוכלו לעשות את הקניות של הירקות והפירות, היישר מהחלקות החקלאיות.

שלושת המושבים נמצאים ממול השטח שגובל באזור המסחרי החדש 'מעוין שורק' (איקאה, קבוצת לובינסקי, קוקה קולה, צ'מפיון מוטרוס ועוד), השטח הענק שהיה רק חול ולחול הפך בשנים האחרונות לאזור מסחרי ענק שחברות גדולות ובנקים קבעו במקום את מושב הקבע, המיקום הנוח, היציאה לנתיבי תנועה: כביש 4, כביש 431 לירושלים ועוד.
כביש 4 יורד דרומה מצומת משמר השבעה, נמתח כביש 42 שיורד דרומה, חולפים על פני תחנת ה'דלק' נטעים, וממשיכים עד הרמזור בכניסה לבית חנן, (מושב הוקם בשנת 1930 נגזר מהשם המקראי 'אילון בית חנן'), פונים ימינה לבית חנן, בכיכר בוחרים ביציאה השנייה שהולכת מערבה. ממתין לכם כביש משובש למדי, כמעט בקצה הכביש משמאל שני עצי פיקוס ענקיים הגדולים ביותר באזור. עץ הפיקוס נמצא בתוך חצר של בית קטן, שני העצים הענקיים יוצרים מעל הכביש כעין מנהרה ירוקה. זהו מקום פרטי לכן אין להיכנס ללא רשות אלא לצפות מחוץ לגדר. אפשר להמשיך בדרך עד שהכביש מסתיים, משמאל, על גבעה, בית מידות גדול, מובילים אליו שדות של גידולים חקלאיים וערוגות של ירקות מתוחות אל הבית בראש הגבעה. אם מזג האוויר יאפשר אפשר לרדת לטייל בשדות הפתוחים שממערב הכביש, יש כבר את פריחת החורף, אם תלכו שמאלה בשביל העפר תגיעו לחורשת עצי פקאן בשלכת ואגם עונתי גדול שנולד בכל שנה עם הגשמים.


אם נמאס לכם מהשדות עלו על הרכב, חזרו אל הכיכר בכניסה לבית חנן, אל תרדו חזרה לכביש הראשי, הקיפו את הכיכר ובפניה השלישית. אתם נכנסים לכביש קטן וקסום שמחבר את בית חנן עם המושב נטעים, (מושב הוקם בשנת 1932, השם סמלי כשמו של ישוב מקראי בשפלה שמיקומו אינו ידוע), לכל אורך הדרך תוכלו להנות ממראות של העצים בשלכת, כל סוגי העצים הן הנשירים והן עצי השדרה, בנקודה מסוימת 'קו הגבול בין בית חנן לנטעים, שלט גדול מבשר לכם שנכנסתם לנטעים, יש נקודה הגבוהה באזור יש תצפית על הסביבה, אחר כך ירידה בכביש מפותל בין שדות חקלאיים. לכל אורך הכביש יש שילוט הפניה ל'חוות אורגניות', נטעים נחשב למרכז של פירות וירקות אורגניים, יש כמה דוכנים שפתוחים בשבת בעיקר למכירת פרי הדר מהחקלאי לצרכן, הכביש מוביל אתכם עד מרכז הישוב. בצומת תפנו ימינה, אתם עוברים ליד המזכירות, מגדל המים והצרכנייה ,בצומת הקרובה תפנו שמאלה, בצידי הכביש הקטן הרבה עצים בשלכת, כמה בתים נאי מידות, משתלה גדולה לעצים ועוד כמה חוות אורגניות. אתם ממשיכים ויוצאים מהישוב בסוף הישוב משמאל כמה דוכנים למכירת פרי הדר, תותים ירקות וכו'.

בצומת אתם פונים שמאלה לישוב גן שורק (מושב, הוקם בשנת 1950 נקרא על שם נחל שורק שעובר מדרום לישוב), אחרון משלושת הישובים, ישוב יפה עם בתים נאים, משני צידי הכביש, גם כאן בעיקול הכביש לפני העלייה משמאל כמה דוכנים לקניית פירות וירקות. גן שורק ישוב מבוסס עם בתי מידות נאים המוקפים בעצים וגינות נאות. כדאי להגיע עד הקצה (שם הכביש מסתיים), לפני הסיום משמאל, בית יפה טבול בעצים ענקיים וגינה יפה, הבית די מבודד מאחרים (זכרו שהמקום ברשות הפרט, אין כניסה למקום ללא רשות הבעלים)

חזרו חזרה בכביש של גן שורק, מצד ימין תחלפו על פני הכניסה למושב נטעים לפני הצומת הגדולה, (שמאלה לפלמחים, ימינה לראשון לציון) משמאל כמה דוכנים למכירת פרי הדר. ברמזורים תפנו שמאלה (לכיוון פלמחים) במפרץ הכביש אפשר לעצור ליד עץ שקמה ענק, זו אנדרטה לזכר החיילים האוסטרליים והניו זילנדים במלחמת העולם הראשונה, גדודים של פרשים רכובים על סוסים שנלחמו בתורכים, חלקם איבדו את חייהם ונקברו בבית הקברות הצבאי ברמלה.


המשיכו בכביש לכיוון פלמחים לפני העיקול ולפני שעוברים במנהרה שמתחת לכביש 4 מצד ימין גבעת חומרה, בראש הגבעה מבנה נטוש, פריחת החורף כבר החלה כאן ותוכלו לראות רמז לאירוס הארגמן שעוד מעט יפרח כאן, ואת עליו הארוכים הירוקים.

107 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול