נגיעה בצפון/ כל סלע נבחר בקפדנות

התחלה באגם גדול, בו נדוג דגים וגם נחליק על הקרח, נעבור ליד פקיעין החדשה ונטפס לשני כפרים ציוריים סמיע וכיסרא, ונקנח בתופעה ייחודית פארק סלעים, תופעה גיאולוגית

אז איפה נתחיל: אגם המונפור, אגם גדול שנמצא בצומת חוסן, במקום אפשר לדוג, לשוט בסירות, פארק יפה לפיקניקים ואולם גדול להחלקה על הקרח. אם תרימו את ראשכם לכיוון מערב תוכלו לראות את בתי כפר ורדים משקיפים עליכם, בגבעה הסמוכה שלוחה של בתי הישוב מעלות, הבתים גולשים במדרון וכמעט נושקים לאגם.

לאן נמשיך?: עד כאן זה היה רק פתיח, נכנס לכביש שמוביל לראמה (864) בצומת חוסן, נחלוף על פני פקיעין החדשה. ונפנה ימינה לכביש שמטפס לכפר סומיע וכיסרא, הכביש עולה ומגביה והנוף הנפרס הולך ומתגלה, נעבור את כפר סומיע, רוב תושביו דרוזים. נמשיך לטפס בהר ואנו כמעט נושקים את גובה 700 מטרים. בכניסה לכפר הקטן כיסרא נפנה ימינה, שלט קטן מעץ ינחה אותנו לפארק הסלעים. הכביש סלול היטב הורחב לא מזמן הכביש יורד מתונות עוד פניה ימינה שוב שלט "פארק הסלעים", נמשיך עוד קצת, שלט קטן יפנה אותנו ל"שביל הסלעים", שביל זה מיועד לאלה שרוצים ללכת מסביב אפשר גם להגיע כמה מאות מטרים קדימה עד לשלט שמבשר שהגענו ל"פארק הסלעים". זו תופעה גיאולוגית יחודית סלעי משקע מומחים מעריכים את גילם כ-90 מיליון שנה, מתנשאים לגבהים ויוצרים מראות של מגדלי סלעים, בניהם אפשר ללכת בתוך מבוך של קירות סלע. צורתם של הסלעים מיוחדת והם כאילו מונחים פרוסות פרוסת אחד על השני. מסביב צומחים עצי אלון רבים, קטלבים בתוך קניונים קטנים שמשני הצדדים קירות הסלעים של הפארק וברווח הצר צומחים אלונים ואיפלו קוטלב על גזעו האדום.


המקום משמש אתר לטיפוסי צוקים לצעירים ואם תראו אותם תלויים בצורה מפחידה על הסלעים אל תבהלו, הם נהנים מזה. לנועזים: יש סלע גדול שניצב בודד מאחרים לא קשה לטפס עליו, ממנו נשקף נוף נהדר. אז לטובת אלה שלא עולים נתאר מה רואים. עצי האלון מסביב הופכים לגמדים, אם נביט צפונה נוכל לראות את אגם המונפור שנטשנו לא מזמן מעליו כאמור הבתים של מעלות וכפר ורדים, ממזרח לנו נראה את הר מירון שמתנשא לגובה של 1208 מ', הר אדיר והר מתת. על הר זבול תוכלו להבחין בקברו של הקדוש הדרוזי נבי סבאלן. וכמו שאומרים ביום טוב תבחינו בחרמון ואגב מנקודה זו ראינו שיש כבר שלג בראשו.
עם הילדים: קשה יהיה לנתק אותם מ"פארק הסלעים". באגם החלקה על הקרח.

רוצים לישון בסביבה: למשפ' מלכה בפקיעין החדשה שלושה צימרים מטופחים וארוחת בוקר מוגשת מיוחדת וטעימה אל תוותרו על תה הצמחים. טל' 04-9976648.


רעבים?: הפעם אפילו לא צריך לנסוע, רק לעבור את הכביש, ממול הפארק מסעדה "פארק הסלעים" מנהל אותה פארס מאיר הפנים, לאכול את האוכל המשובח והביט דרך החלונות הגדולים על הנוף. טל: ,04-9976198 052-790955.


איך מגיעים?: (כביש 4) חיפה נהריה, צומת נהריה פונים מזרחה (לכביש )89 עד צומת חוסן בה נפנה ימינה, עד (כביש 8655) שעולה לעבר כיסרא. בכניסה לכיסרא פונים ימינה ושוב ימינה, שילוט יכוון אתכם למקום.

106 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול