מתוק/ איטליה בשדה נחמיה" אז ככה, בדרך לדובדבנים ברמת הגולן אתם חייבים, אבל ממש חייבים, לאכול סנדוויץ' אצל אסתריק'ה בקריית שמונה' וחסר לכם שלא תגיעו לגלידריה בקיבוץ שדה נחמיה... פשוט אלוהי, איטליה בקיבוץ שדה נחמיה". כך ציידו אותנו בעצות חברים שוחרי קולינריה לפני שיצאנו לטיול לתחילת עונת הדובדבנים. יצאנו בנפש חפצה, קודם כל את המסלול האוכל בקריית שמונה וקינוח בשדה נחמיה עם גלידה.


בלב אזור התעשייה, בין מוסכים ורחובות מטולאים בחורים באחת הפינות הסואנות, דוכן נעים, מרפסת מוגבהת, עטורה בשמשיות, דלפק ישיבה על כסאות גבוהים. התייצבנו בדוכן להזמין 'סנדוויץ' סביח' מעולה ולצידו בקבוק מיץ אשכוליות. ישבנו בצל השמשיות והסנדוויץ' היה ענק ומלא טעמים. אחרי שנשמו עמוק והשארנו לאחר כך מחצית הסנדוויץ' והמתוק קורא לנו.


ממש בלב הקיבוץ בצל עצי דולב, ליד חדר האוכל הנטוש מבנה בולט בניקיונו עם חלונות גדולים, בתוך החנות היפה ניצב הדוכן עם המתוק מתוק. בכל פינה בארץ מוכרים גלידות ושלגונים מכל הסוגים ומכל היצרנים אבל להגיע לגלידה איטלקית אמיתית בארץ קצת קשה.


אז הסיפור של הגלידריה הקיבוצית החל בטיול באיטליה שעשו שני חברים, רפי אשכנזי, וג'קי מזרחי, לאחר שחלפו בכמה דוכנים של גלידות והטעמים ממש קדחו במוחם, לפתע הביטו אחד על השני ואמרו ביחד: "למה שלא תהיה גלידה כזאת גם בארץ?", אמרו ועשו. אמנם שניהם מסודרים עם עבודות קבועות, חיי משפחה ועברו כבר את גיל שטויות הנעורים, עתה הם בחלק החיים ממנו נהנים, אבל השיגעון לגלידריה איטלקית אמיתית בארץ ניקר ודחף את רפי לתקופת לימודים להכנת גלידה באיטליה. לאחר תקופה באיטליה שסודות הכנת הגלידה כבר נהירים להם החלו לחפש את מכונת הגלידה המשובחת. הם קבעו את המקום לגלידריה על הדשא של חדר האוכל של קיבוץ שדה נחמיה בשכירות מהקיבוץ. שיפצו את המקום עטפו אותו בעיצוב מתוק, כרזות נפלאות וקיר מצויר הציבו את המקרר של הגלידה שכל טעם של גלידה יימצא בכלי נירוסטה סגור.

מכונת הגלידה כבר התחילו להכין במפעל באיטליה ואז החלה הקורנה להשתולל באיטליה, בתי החרושת נסגרו, האוניות פסקו להגיע והמכונה נתקעה בבית החרושת.


אחרי תקופה ארוכה שבה היית גלידריה ללא גלידה הגיעה המכונה, רפי וג'קי החלו לייצר גלידה איטלקית משובחת, הכל מחומרים טבעיים, ללא צבע מאכל, חומרי גלם איכותיים ומגוון רחב של טעמים. העניקו לגלידריה את השם הנפלא 'גלילטו'. האיכות והטיב הביאו להיכל המתוק את חברי הקיבוץ, אלה לחשו את הסוד לתושבי הסביבה, אלה העבירו את סוד המקום למטיילים שהגיעו מהמרכז והדרום וכך מפה לאוזן שבחה של הגלידה המיוחדת. הכל נקי מסודר, טעימות מחלקים לכל הטעמים, המקום בוהק מניקיון, והגלידה מוגשת עם חיוך והסבר ובמחיר סביר, למי שרוצה גם קפה יש קפה מצוין ואפשר לשבת בפנים וגם בחוץ על הדשא או בצילו של העץ. בקיצור הפעם את מעביר לכם את הלחישה על המקום, שווה להגיע לפינה המוצלת והיפה בקיבוץ שדה נחמיה, ואחלה גלידה. אכלתי שתי מנות ומזל שאשתי הפסיקה אותי.


גלילטו, קיבוץ שדה נחמיה (לא רחוק מהירדן הררי, קריית שמונה, והעליה לרמת הגולן) שווה עצירה מרעננת. 054-3651444. פתוח גם בשבת.


186 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול