מקום/ קפאו בתנועת ריקודבימים של סתיו משיר אלון התבור את עליו. בצינת החורף הקרב שביל הכניסה לשמורת אלוני התבור נצבע בגוון אדמדם, כעין חלודה, אלה צבעם של עלי שלכת. הענפים העירומים מתפתלים כאילו קפאו בזמן תנועת ריקוד או תפילה הזועקת לשמים. בתקופות קדומות יד הכורתים חיסלה את יערות האלונים, כדי לחמם את הבתים או כדי להזין את דודיי הקטרים בתקופה התורכית. מעצי האלון הצפופים נותר יער קטן, תחום בגדר, היער כעין דוגמית זעירה ליערות הסבוכים שהיו בארץ הזו. בדרך כלל בחורף משתוללת כאן פריחת מטורפת של רקפות כלניות, כרכומים ועוד.

ועוד משפט: גוון החלודה של עלי העץ הנושרים משמש כמצע רך וריחניאיך מגיעים: נוסעים בכביש 65 מצומת נחל חדרה מזרחה. עד צומת פרדס חנה, פונים צפונה, לכביש 652. בצומת עדה פונים מזרחה, בכביש 653, עד פניה שמאלה, לכביש גבעת עדה - רגבים. ממשיכים בכיכר פונים ימינה לגבעת עדה, עד צומת טי. בצומת פונים ימינה לכיוון אלוני יצחק - כפר גליקסון. הכניסה לשמורה נסתרת, מימין.

החורשה הוקדשה לזכרם של רויטל, מתן ונועם אוחיון, שנרצחו על ידי מחבלים בקיבוץ מצר ב-10.11.02. השביל שולט וסודר על ידי בני המשפחה וחברים. בזכותם נשמר הניקיון ונבקש גם מהמטיילים להמשיך לשמור על הניקיון.58 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול