מקום/ סיפורי בדים

ביקור אצל עץ שיזף ענק שהוציא מהאדמה 17 בדים חסונים. ובערוצו הפורח של נחל שורק, קרוב קרוב לישוב טל שחר. מקום חובה לקפה


עץ השיזף הענק נח בשלווה של יופי על גדת נחל שורק סמוך לישוב טל שחר, ביציאה האחורית, (הדרומית) של הישוב רואים מיד את עץ השיזף הענק. רק שמתקרבים רואים עד כמה המראה מרחוק מטעה, העץ נדיב בצל בקיץ וביופי כל השנה מיוחד מורכב שבעתיים.

בכל אופן שהגעתי אל העץ בעקבות ריח הקפה שהילך על הסביבה, מתחת לעץ השיזף רוננה גזיה בלחישה מזמינה, וחבורה של טיילים ישבה בספסלים לידו. השיזף מתנשא לגובה כמעט 10 מ', הנוף שלו רחב, כמה משפחות יכולת לחלוק כמה שולחנות פיקניק מתחתיו. השיזף עץ ירוק עד, באביב הוא מצמיח ענפים דקים חדשים מעוטרים בקוצים חדים. אבל יחודו של עץ זה שגזעו נמצא מתחת לפני הקרקע, מעל הקרקע עולים 17 בדים (בד= ענף עבה של עץ), חסונים שנדמים לג'ונגל הרפתקאות של מבוכים וצללים.


קטע זה של נחל שורק הפך לפארק יפה של רשות הניקוז, את השיזף גזמו לגובה קומת אדם הניחו בצילו ספסלים נוחים למטיילים. ערוץ הנחל כאן פראי, צמחי קנה מצוי מתנשאים מהערוץ בכרבולת שובבה שמתפרעת ברוח, שביל נמתח מהישוב טל שחר דרומה, מצידו המזרחי של השביל גשר יפה מעל הנחל שמשמש למעבר להולכי הרגל שעולים על הגשר רואים את המאגר הגדול. לא רחוק נמצא תל בטש, שהיא תמנה המקראית.