מקום/ סיפורי בדים

ביקור אצל עץ שיזף ענק שהוציא מהאדמה 17 בדים חסונים. ובערוצו הפורח של נחל שורק, קרוב קרוב לישוב טל שחר. מקום חובה לקפה


עץ השיזף הענק נח בשלווה של יופי על גדת נחל שורק סמוך לישוב טל שחר, ביציאה האחורית, (הדרומית) של הישוב רואים מיד את עץ השיזף הענק. רק שמתקרבים רואים עד כמה המראה מרחוק מטעה, העץ נדיב בצל בקיץ וביופי כל השנה מיוחד מורכב שבעתיים.

בכל אופן שהגעתי אל העץ בעקבות ריח הקפה שהילך על הסביבה, מתחת לעץ השיזף רוננה גזיה בלחישה מזמינה, וחבורה של טיילים ישבה בספסלים לידו. השיזף מתנשא לגובה כמעט 10 מ', הנוף שלו רחב, כמה משפחות יכולת לחלוק כמה שולחנות פיקניק מתחתיו. השיזף עץ ירוק עד, באביב הוא מצמיח ענפים דקים חדשים מעוטרים בקוצים חדים. אבל יחודו של עץ זה שגזעו נמצא מתחת לפני הקרקע, מעל הקרקע עולים 17 בדים (בד= ענף עבה של עץ), חסונים שנדמים לג'ונגל הרפתקאות של מבוכים וצללים.


קטע זה של נחל שורק הפך לפארק יפה של רשות הניקוז, את השיזף גזמו לגובה קומת אדם הניחו בצילו ספסלים נוחים למטיילים. ערוץ הנחל כאן פראי, צמחי קנה מצוי מתנשאים מהערוץ בכרבולת שובבה שמתפרעת ברוח, שביל נמתח מהישוב טל שחר דרומה, מצידו המזרחי של השביל גשר יפה מעל הנחל שמשמש למעבר להולכי הרגל שעולים על הגשר רואים את המאגר הגדול. לא רחוק נמצא תל בטש, שהיא תמנה המקראית.

איך מגיעים: על כביש 3 בצומת חולדה נכנסים לישוב טל שחר, ממשיכים דרומה יש עד שיוצאים מהישוב עולים על דרך עפר משובשת, בצומת הראשונה פונים מערבה לעץ השיזף הגדול. הגשר ותל בטש ממזרח לשביל.

בסביבה 1: יער ישעי מדי שנה אלפי רקפות פורחות כאן, בינתיים הן מתאמנות איך להגיח אל פני השטח בסטייל מרגש. יש כמה דבוקות ונקווה שעד שתתפרסם הכתבה ימלאו את שבילי יער ישעי איך מגיעים: חוזרים לשביל הראשי, ממשיכים דרומה, עוברים את פסי הרכבת, בצומת השבילים פונים שמאלה ומיד ימינה בעליה. משני הצדדים יפרחו הרקפות.


בסביבה 2: מצידו המזרחי של השביל הולכים על שפת הנחל לעבר גשר יפה מעל הנחל שמשמש למעבר להולכי הרגל שעולים על הגשר רואים את המאגר הגדול. לא רחוק נמצא תל בטש, שהיא תמנה המקראית

133 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול