מקום/ נווה מדבר


כביש קטן מתפצל ומתפתל כנחש מכביש 1 דרומה, ונמתח מכביש 1 ועד בקעת הורקניה. אחרי כמה עיקולים מתגלה משמאל בראש גבעה מבנה ענק עם כיפות לבנות ותכולות. למרגלות הגבעה בית קברות. המבנה הכלוא במדבר נקרא; נבי מוסא, אתר מקודש למוסלמים. על פי המסורת המוסלמית כאן נמצא קברו של משה רבנו. המתחם נבנה בשנת 1265, נועד לשמש כאכסניה לעולי הרגל שבאו לחגיגות האביב לזכרו של נבי מוסא. המתחם מטופח, נקי, שימש כמקום טיפולי לגמילה מסמים צעירים מהרשות הפלסטינית הנגמלים עבדו בטיפוח ושימור המקום. המבנה משתלב היטב בצבעי המדבר, שער קשתי מכניס לחצר מרשימה, החצר מרוצפת באבנים רומיות גדולות, בתוך החצר מסדרונות ארוכים, עצי דקלי נישאים, במרכז החצר באר מים גדולה, מתחת לריצוף האבן מאגר מים ענק, סככות עליהן מטפסים גפנים ואשכולות של ענבים תלויים עליהם. בקצה החצר, דרך חלון אפשר לראות את קברו (המשוער) של משה רבנו. הקברים במדרון של בני שבט הבדואי, הגו'הלין.

הערה: לא תמיד ניתן לבקר במקום, הבדואים המקומיים שומרים ומטפחים את המקום והם נחמדים מאוד, הם גם מסיירים עם המטיילים, בכל מקרה רצוי לבקש להיכנס, להקפיד, על לבוש צנוע , והקפדה על התנהגות המתאימה למקום קדוש.

איך מגיעים: על כביש 1 מירושלים לכיוון ים המלח, אחרי מצפה יריחו כ-5 ק"מ פניה ימינה לפי שילוט 'נבי מוסא' בקעת הורקניה.45 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול