מקום/ טיול של חורף

לטפס עד לגובה של 500 מ׳ מעל פני הים ולרדת עד לגובה פני הים. מסלול של נסיעה וטיול ממערב לכרמל עד לרום של 500 מ׳ מעל פני הים ועד ירידה במזרח לנשר


טיול החורף מתחיל בצומת אורן על כביש 4, מטפסים במערב הכרמל בכביש 721, כביש מפותל מעל ערוצו של נחל אורן, על הגדה הצפונית אפשר לראות צנירים, (צניר: חצי צינור, סלע שנראה כגל שנוצר כחלק מקשת שנשברה), מטפסים בכביש היפה, קרעי עננים חולפים על הכביש. הכביש יורד בתלילות לגשר מעל ערוצו של הנחל, אחרי הגשר יש עיקול חזק שמאלה, אתם פונים ימינה, לחניון האגם, שם יש אגם חורף גדול ואפשר לטייל ביערות מסביב. חוזרים לכביש 721 שמטפס לבית אורן ממשיכים לטפס ובאחד העיקולים מגיעים לכניסה ל׳חוות משמר הכרמל׳, בכניסה לאתר מימין מרפסת עץ ענקית שצופה אל נחל אורן וממנה גם רואים את הים ואת גדודי העננים שמטפסים לכרמל.
חוזרים לכביש אם אין גשם אפשר ללכת במסלול רגלי למעיין עין אלון, באחר העיקולים לראות את המצבות מחצבה עתיקה כנראה מהתקופה הכלקוליתית, הקדמונים היו מבקעים את הסלעים על ידי הכנסת כפיס עץ אל סדק בסלע ושופים מים על כפיס העץ שהיה מתרחב ומבקע את הסלע. מעט לפני בית אורן אנדרטה לנספים בשריפה בכרמל.


אם תרצו לאכול מסעדת ׳הבוקרים׳ ממש בכניסה לבית אורן. בצומת דמון פונים שמאלה בכביש 672, נוסעים צפונה, אחרי כשני ק״מ מצד ימין יש שלט חורשת הרקפות, כביש מוביל ליער שכולו רקפות. חוזרים כביש 672 פונים ימינה (צפונה) בטוח המקום כבר עם עננים מצד ימין האנטנות הענקיות. בצומת הראשונה פונים ימינה לכביש 7212 שיורד לנשר. כאן היתה מחצבה של נשר אתם עוברים מתחת לקרונית שלא עובדת. אתל מתחילים לגלות מראות של עמק זבולון, רואים היטב את הלבניות של חיפה ואת מפרץ חיפה באמצע הדרך יש כניסה לבית היערן. מסלול הליכה גם בגשם ביער, פריחה משגעת. ואתם חוגגים בכביש צר ומפותל עם נוף מדהים של מפרץ חיפה ועמק זבולון. הכביש מסתיים בצומת של נשר.

49 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול