מקום/ הצבעים והקולות של הזריחה

באגמון החולה, מוקדם בבוקר יוצאים חובבי זריחה וציפורים למסע נפלא של צבעים וקולות בעגלת המסתור, שעתיים ורבע של חיבור נפלא לטבע, להיות בסרט של נשיונל גיאוגרפיק

רבע שעה לפני שלוש לפנות בוקר. חושך כבד נח על גוש דן, הרמזורים מחליפם צבעים לעצמם, מפעם לפעם חולפת מכונית, הרחובות שקטים, הבתים חשוכים, פה ושם ריבוע אור קטן מנקד את הגוש הבתים השחור. חשיכה סמיכה נחה על הכביש וקרעי ענן מהלכים כשיירה מעל הכביש.

בשעה הזו כל העיר דוממת, אנו מגהצים את הכבישים ההולכים צפונה, רכובים על 'יונדאי סנטה פה' מפנקת כדי להגיע בדיוק בשעה חמש לאגמון החולה. נסיעה ארוכה בכבישים פתוחים ורחבים, המכונית דוהרת, מוסיקה רגועה מתנגנת בשקט, רעייתי ישנה, והגענו בדיוק בזמן.


במגרש החניה של אגמון החולה נראים דמויות מטושטשות עטופות במעילים עושות את דרכם אל עגלות המסתור, לילה קר נח על עמק החולה, גושי ערפל עוד מרחפים מעל האגמון. זהו, עגלה המסתור ועליה הצפרים החובבים יוצאת לדרך. במזרח מתנשא גוש שחור של הרי גולן, פה ושם ההר השחור מנוקד באורות קטנים. רחוק בצפון זוהרים אורות קריית שמונה, הרי נפתלי מגדירים את הקו התוחם של עמק החולה במערב.

עגלת המסתור יוצאת כמעט בכל בוקר בשעה חמש כדי לראות ולצפות במראות הנפלאים של הזריחה וכמובן לראות איך מתעוררים החיים של העופות באגמון. הטרקטור מושך את עגלת המסתור אל שטחי הכינוס של העגורים בלב האגם, על שפת האגמון עוצרים את העגלה, פנינו למזרח יושבים בשקט כצפרים סבלניים במקום מחבואם ומחכים למראות.