מקום/ החוף הפראי

בימים אלה שתושבי המדינה לא יכולים לצאת מהארץ, רבים מחפשים את החופים המזכירים במעט את חופי יוון, יש משהו פראי בחוף פלמחים שמזכיר ברמז סלעי את חופי יוון

גן לאומי של פלמחים משתרע לאורך של 8.8 ק"מ. חוף פראי, מצוקי כורכר מפוסלים על ידי אמא טבע, גולשים עד קו המים, מעט גבעות של חול נודד שהולך ונדחק על ידי הפיתוח של רשות הטבע והגנים. המפרצונים שמושכים לכאן דייגים, הריף הטבעי שמשמש כשובר גלים טבעי. בחלקו הדרומי של החוף נראה כעין חצי אי שנשלח אל גלי הים זוהי יבנה ים אתר ארכיאולוגי ובו היה נמל עתיק של יבנה העתיקה, החפירות ההצלה מגלות חורבות עתיקות של יבנה ים, עיר נמל מתקופת הברונזה שספינות עגנו עד מי הביניים. גם באתר זה התושבים הקדמונים נעזרו בפינות הנסתרות של סלעי הים להוצאת חלזונות להפקת הצבע הארגמן. במצוקי הכורכר שנושקים לים נתגלו שתי מערות קבורה עתיקות, ועוד משהו לחובבי הצילום והפיסול אם תביטו מקרוב על מצוקי הכורכר תגלו את הפיסול המעודן של הרןח והגשם במצוקי הכורכר.בעלי חיים רבים חולקים את שטחי המחייה בשמורה. חולות פלמחים סמוך לחוף משמשים כאזור הטלה של ביצי צבי הים, בחולות פלמחים שנמצאים מזרחה מהחוף חיים שועלים, תנים וחזירי בר שיוצאים לעת ערב ומהלכים על הגבעות. צמחי נר הלילה, רותם המדבר יתחילו את הפריחה בקצה הקיץ.

החוף הפראי מתחיל משפך נחל שורק, באמצע יש את חוף הרחצה המסודר (שפעם נקרא חוף הדיפלומטים) ואחריו ממשיך דרומה החוף הפראי דרך לשון היבשה של עתיקות יבנה ים ומי שמתעקש יכול ללכת לאורך החוף עד אשדוד.


ללכת/ הי דרומה לאשדוד

מפרץ של צדפים ודרך ארוכה הנמתחת עד אשדוד מתחיל מצידו הדרומי של האתר הארכיאולוגי 'יבנה ים'. מכאן נמתח חוף ארוך ופראי עד אשדוד. באמצע הדרך יש אתר מקראי עתיק ' מצד חשביהו' אחריו חוף הצדפים (חלק מהשטח משמש גם כשטח אש, לכן חייבים להיות עירניים לשילוט, בדרך כלל בסופי שבוע שטח האש פתוח לקהל) שפע אדיר של צדפים שהים מביא לכאן צדפים יפים מכל הסוגים. שווה להתכופף אל הצדפים כדי לראות את הסוגים השונים. מכאן רואים בבירור את המנופים הגדולים של נמל אשדוד.