מקום/ הדרך אל הנוף

בימים אלה הטבע חוגג את ניצחונו על נגיף הקורונה, עדין אפשר לצאת אל הטבע, זוג, משפחה בלי חשש. העצים הפרחים והמרחבים הפתוחים פשוט משתוקקים להראות לכם את נפלאות ׳אמא אדמה׳. אחד המקומות המלבלבים דרך נוף נפלאה שמתחילה בישוב אלון הגליל (צומת המוביל) ואפשר להגיע איתה עד לפאתי קריית אתא. זו דרך נוף שהיא חלק מיערות ציפורי שמשתרעים על שטח של 30 אלף דונם. בימים אלה מעניקים לזמן קצר את מלוא יפי הפריחה.

דרך נוף יערות ציפורי מתפתלת במערבו של הגליל התחתון לאורך כ-16 ק"מ. הדרך עוברת בנופי יער ובין עצי חורש טבעי ומשובצים בה אתרים קדומים. קק"ל פרצה ביער דרך נוף בין קריית אתא במערב ליישוב אלון הגליל במזרח. הדרך עוברת בנופי יערות נטועים ובהם עצי בר גדולים ומרשימים כגון אלה אטלנטית ואלון התבור. נקודות התצפית שלאורך הדרך על יובלים קטנים שזורמים בשצף אל ערוצו של נחל ציפורי מראות נוף של גבעות הגליל התחתון והכרמל, פריחה מרשימה של רקפות, כלניות ושלל מינים אחרים של פרחים.

קרן קימת לישראל הכשירה את הדרך למעבר רכב פרטי והציבה חניונים לאורכה (הדרך אינה עבירה לאוטובוסים!). הדרך סלולה ברובה או מצעי כורכר המתאימים לכל רכב. הדרך ממערב למזרח.כדאי להיכנס לדרך הנוף דרך הישוב אלון הגליל, לפני שאתם מתחילים אני מציע לקפוץ למרכז שטח אלון הגליל הסמוך, שם תקבלו הדרכה וגם מפה להיכן כדאי להגיע בימים אלה. אם תרצו לטייל ברכיבה על אופניים אפשר להשאיר שם את הרכב, לקבל מפה והדרכה על מסלולי האופניים, 04-9869888 או 050-9200444.
207 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול