מקום/ גמל על ההר

מצפה רמון. את צורת הגמל בראש ההר ניתן לראות רק מנקודה מסוימת, אבל לא רק גמל נח מעל מכתש רמון, שווה להגיע כי מרוויחים עוד משהולפני שנים רבות הר גמל היה מקום מפגש לבדואים מהסביבה, נקודת ציון בולטת, קל לאיתור, מעל מכתש רמון. שנים אחרי שהוקמה מצפה רמון, התושבים זיהו בהר צורה מיוחדת כשל גמל כורע. תושבי הישוב היו מטפסים בשביל בוגדני כדי לראות ממנו את מלוא מכתש רמון ואת העיר שלהם השרועה למרגלותיו. עוד שנים חלפו והרבה מטפסים התמודדו עם השביל התלול לראש הר. פרנסי המקום הבינו את הפוטנציאל התיירותי, התקינו סביב הפסגה שולחן גדול וספסל. וכך המבנה המוזר היה נטוע בראש הר, הרוח והגשם שעמלו לפסל את הגמל הכורע נקמו את נקמתם בתוספת המיותרת בספסל הרעוע ופירקו אותו לגורמים והחזירו לטבע את יופיו, בשנים האחרונות פרנסי המקום הכינו שוב את מרפסת התצפית, (כנראה מבנה מסיבי יותר) כעין סל ענק המקיף את הפסגה.
והמראות מראש ההר? אלה לא השתנו, כל מטפס מקבל פרס על המאמץ, חלק ממנו מראות מדהימים של מכתש רמון, מכאן נראים היטב המצוקים, קירות המכתש ומגוון הצבעים בתחתית המכתש. כל אלה נראים מראש ההר שגובהו של 857 מ'. מטייל שובב השאיר כתובת (בשלט מתכלה): "לראות את מכתש רמון ו...לחיות". מטיילים עלו לראש ההר כדי להיות בטוחים ש...דבר לא השתנה דבר, אותו נוף השרוע למטה, עוצר נשימה כרגיל. אנשי מצפה רמון הוסיפו: "להיות במצפה רמון מבלי לטפס על הר גמל, כאילו לא היית בכלל"

אבל, אם לא ממשיכים במעלה התלול, אלא עוקפים את ההר בשביל שמימין לו מגלים מקום, לא פחות יפה, עם אותו נוף המכתש ששרוע למטה. המקום למרגלות הר גמל, מדרום. על שפת המכתש הוקם אמפי קטן, בחלקו הקדמי במה קטנה, כעין מרפסת ששלוחה אל הנוף. נחשפים למראות של מכתש רמון על כל גווניו, הריו ונחליו. תוסיפו לתמונה גם את ציפורי המדבר שמשייטות מעל, מנצלות את התרמיקה בסדרת צלילות מרשימה ומפעלי ארובטיקה, וכך שתראו שהמקום ראוי לישיבה שקטה מול הנוף. לקראת שקיעת השמש היופי מתעצם, רוח צוננת שמגיעה ממערב מפיחה חיים בשיער הנשים שמתבדר וזה המקום שמתאים לתצלום ראוי לאלבום האישי. אבל יש עוד משהו באמפי הקטן, מכאן נחשף המראה המיוחד שהעניק להר את השם הר גמל. רק מנקודה זו רואים שהפסגה בצורת הגמל כורע בראש ההר. אמנם הגמל הוותיק איבד ברוחות ובגשמים חלק מאפו אבל עדין נראה גמל כורע ועליו סל ענק.
בסביבה: טיילת אלברט, אחת הטיילות היפות בארץ בגלל שהמהלך בה נהנה מנוף הקדומים משפת המכתש, ראוי לסיים במרפסת השלוחה אל המכתש. כמובן רצוי לקראת שקיעת השמש או עם זריחה.

טיפ רומנטי: זה המקום להצעת נישואין. שקיעה השמש מבעירה את המכתש באור אדום, לקראת סגירת היום. רגע לפני שהשמש נעלמת, על הבמה מעל המכתש זה בדיוק המקום והזמן. לא לשכוח, יין, כוסות, קצת עוגיות וטבעת. וגם משהו חם לכסות את הכלה לעתיד.


איך מגיעים: המקום נמצא בדרום מערב של מצפה רמון, ליד ביה"ס שדה הר הנגב, יש שילוט מסודר מהכניסה למצפה רמון. יש מגרש חניה קטן למרגלות ההר.

35 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול