מקום/ גאודי ביער

יער בן שמן. אחרי הגשם כדאי לצאת אל היער, אם יצאתם ליער תגלו במרכזו פארק מוסיקלי פסל, "מחווה" לאדריכל הקאטלוני אנטוני גאודי


אנטוני גאודי, האדריכל הקטלוני המפורסם שחי במאה ה-19, לא היה מעניק את חתימתו המסוגננת לפסל הצנוע ביער בן שמן. האדריכל המפורסם שיצר סגנון בניה ייחודי בברצלונה, אולי האדריכל המפורסם היה נוטה להתפעל דווקא ממיקום הפסל, בליבו של יער אפלולי וצלילי פעמונים המשתלבים בצחוקם של הילדים. זהו הפארק המוסיקלי.

כדאי לצאת לשבילי היער לטיול אחרי גשם עם "נשימה עמוקה". אפילו מעט גשם מביא עמו משב רענן של ריחות, בקצות מחטי האורן נאחזות טיפות זעירות, אור השמש זוהר בהן כיהלומים נוצצים ביער. הפסל המסוגנן, עם אריחי הקרמיקה הצבעוניים הוא אחד מהפסלים שמרכיבים את הפארק המוסיקלי בלב יער בן שמן. הפסלים ניצבים על גבעה, מיוערת בעצי אורן צפופים, שבילים מסודרים מובילים למשחקים מוסיקליים, כמו פעמון ענק תלוי ונדרשים כמה ילדים לדחוף קורה להכות בפעמון לשמוע צליל עמום. במקום משחקים לילדים ושולחנות פיקניק.

תרצו להמשיך לטיול חביב? אפשר להמשיך בשביל מזרחה, ברכב או ברגל בעקבות שילוט:, 'בקעת הנזירים'. בכניסה לבקעת הנזירים מערת קבורה שהכניסה אליה מחייבת זחילה, בפנים המערה מקושטת בחציבה אמנותית. האגדה מספרת שכאן (בנוסף למערה בפקיעין), הסתתר התנא רבי שמעון בר יוחאי מפני קלגסי הצבא הרומי, אחרי שנכנס למערה שלח אלוהים עכבישים עמלניים שמיד יצרו וילון סמיך של קורי עכביש שסגר על הפתח, החיילים הרומאים לא חשדו בדבר וכך ניצל התנא המפורסם.
לפני העלייה לבית הקברות של מודיעין, מימין מערה גדולה חצובה בסלע, משערים שכאן הייתה אכסניה אשר שימשה את עולי הרגל, נזירים שימשו את עולי הרגל למנוחה, החלפת סוסים. משמאל למערה בריכה גדולה חצובה בסלע לאגירת מים.

איך מגיעים: נוסעים מזרחה על כביש 431, כחמישה ק"מ אחרי מחלף בן שמן יש פניה חדה ימינה, הכביש מסתובב. בצומת פונים שמאלה ונוסעים בשביל (סימון שחור), אחרי כק"מ, מצד ימין, פארק המוסיקלי שהכינו עבורכם קק"ל בלב היער.

48 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול