מקום/ בדיוק בשעה הנכונה

יער לימונים. תצפית על כיפת זהב זוהרת למרגלות מצוק עכברה המאדים באור השמש השוקעת. המון רומנטיקה


ישנם מקומות שכדאי להגיע אליהם בשעה מסוימת של היום. אז, התאורה מעצימות את יופיו של המקום. למשל: הרי אדום ומפרץ אילת, בשעות השקיעה ההרים והים הופכים להיות אדומים. ירושלים העתיקה נגלית כירושלים של זהב בעת הזריחה בתצפית מהר ציון. גם המקום שאליו אנו מכוונים יתגלה במלוא יופיו כמחצית השעה לפני השקיעה. בתחילה זה הבזק של זהב שנשלח מכיפת המסגד. מעליו, זוהר באדום, סלע עכברה הענק. בתי הכפר שנראים מכאן זעירים צבעם ורוד, כל היופי שנפרס למטה נצבע בהבהוב אחרון של היום. נקודת התצפית מתוך יער אורנים אפלולי, יער לימונים.

כן, זה המקום בו הרומנטיקה אינה זקוקה למוסיקה, מספיקה לחישת הרוח במחטי האורן, ציוצם של הציפורים שנערכות ללינת הלילה, לקולות הרכים מתווסף המהום מכונית רחוקה המתאמצת במעלה הכביש. כל אלה משמשים כניגון רקע רומנטי, תוספת ליופי שמשתרע למטה.

יער קטן, מעטים פוקדים אותו, למרות שהוא נמצא על כביש ראשי (89) עוקף צפת. מהכביש הראשי מסתעף כביש הקטן גולש לישוב עכברה. יער לימונים נמצא ממש בכניסה לכביש הקטן. היער מטופח על ידי אנשי קק"ל. עצי אורן חסונים מאפילים את החורש ומעניקים את האפלולית המבורכת שבזכותה המראות כה יפים. לקראת השקיעה נגלה היופי. המסגד הגדול למרגלות סלע עכברה נראה מכאן כצעצוע ילדים זעיר וצבעוני, מעליו מתנשא לגובה של 200 מ' מצוק עכברה הענק. מצוק נדיר ביופיו, בנוי מסלעי דולומיט קשה, בו מערות וכוכים, הוא משמש כמקום קינון לעופות דורסים. אגדה עתיקה מספרת שאוצרות המקדש הוטמנו כאן. נפוליון בעת כיבוש עכו שמע את השמועה ושלח לכאן את חייליו שחפרו בסלע כדי לנסות למצוא את האוצר. בראש המצוק כעין קשת שטבוע בקיר המצוק, עד היום, תוהים המומחים מהי אותה קשת. בשעה זו של היום צבעו של המצוק הופך לאדמדם, כמו לוהט באש, כיפת המסגד זוהרת בזהב ובימי החורף ביער פריחה משגעת של כלניות. כל אלה הופכים את המקום לאחד הרומנטיים בארץ.

תודות לאמנון גופר.

איך מגיעים: נוסעים על כביש 89, עוקף צפת ממחלף אליפלט. בכניסה לישוב עכברה, (משמאל), פונים ימינה אל יער נחל לימונים, התצפית שלנו ברמת פשחור. נוסעים עד חניון קטן ומשם שביל רגלי, (שתי דקות הליכה), עד למרפסת הנוף.

טיפ 1: שתצאו מהיער, חצו את הכביש לשטח פתוח ממול, סעו עד קצהו ושם מעל נחל עכברה תגלו את הגשר הגבוה בארץ, עליו עובר כביש עוקף צפת. מראה מדהים.

טיפ 2: כדאי לרדת לישוב עכברה, כדי לראות את עוצמתו וגודלו של מצוק עכברה.

טיפ 3: צפת, עמק התכלת.

568 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול