מקום/ על פלגי בית חנן

הפעם מטיילים יקרים מה שיימשוך אותכם לטייל במקום - התמונות. אגמים של מים, עצי פיקאן בשלכת בתוך שלוליות חורף ענקיות, עופות מים רבים וגם אירוס הארגמן. הטבע במיטבו. קל״ב לתושבי המרכז

בית חנן, מוכר כמושב מבוסס המשתייך לתנועת המושבים במועצה מקומית גן רווה, לכאורה עוד מושב יפה עם בתים נאים שנמצא ממש במרכז הארץ, המושב נח בשלווה על כביש 42 המחבר את ראשון לציון ליבנה ואשדוד. בכניסה לישוב אתם פוגשים כיכר נאה ומטופחת עם פסל שמוקדש לראשוני הישוב. שמו של הישוב כנראה נגזר מקרבתו לוואדי חנין, המייסדים דווקא משייכים את השם לפסוק במקרא: ״על כי חנן האל את הישוב העברי בארץ ישראל״ כך או כך זהו אחלה מקום מגורים שרבים מבין תושבי הארץ ה׳כלואים׳ ברבי קומות חולמים לגור בו.

אף נוסע על כביש 42 לא חושד מה מסתתר מאחורי הבתים המטופחים בקצה המערבי של הישוב. כדרכנו, מיד אחרי הגשם יצאנו לגלות כמו בכל שנה את היופי. ובכן, כביש ארוך יוצא מהכיכר מערבה (יציאה שניה), בדרך מערבה אל תפספסו את כמה עצי פיקוס ענקיים משמאל הדרך, עברתם את עצי הפיקוס חפשו חניה בצד הדרך ומכאן אתם במסע רגלי, בקצה הכביש פניה שמאלה לדרך עפר, משמאל עצי ברוש ענקיים מכאן אתם נכנסים לארץ האגמים והגבעות הפורחות.


אלה השדות החקלאיים של הישוב, כאן שני עמקים סמוכים אוספים את מי הגשמים לבריכות חורף ענקיות, וואדי חנין (פירושו ברכה וחנינה) ווואדי ריזיקת (פירושו בקישור ברכה ומזון) שני הוואדיות שהם יובלים שאוספים את המים שזורמים לנחל שורק.

עצי הפיקאן שבשלכת עומדים בתוך אגם מים, מצידו השמאלי של השביל אגם ענקי שמגיע עד עצי הפיקוס הענקיים, ממערב לשביל מתגלה שביל בין גבעות זועקות בצהוב של חרדל לבן, המון רתמים מנידים את ענפיהם ברוח כשמלות כלה זוהרות בלבן.


בקצה הגבעה תראו שלט גדול שמתייחס לשתי הגבעות כאן שמורות האירוסים שמשתרעת על שני הגבעות, חלק קטן כבר פרחו והמון רגע לפני הפריחה. חלקת גן העדן הקטנה נראית היטב מנקודת התצפית בראש גבעת האירוסים.
506 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול