מקום/ סימנים של סערה

הסתיו, לעתים, מתאפיין בשינויים קיצוניים במזג האוויר, גם הים מתארגן לימי החורף. לעתים נתלים מעליו עננים מאיימים, שחורים, הכולאים את קרני השמש מאחוריהם. וגם סיפור אהבה קטןרוחות עזות נושבות במהירות, הרי גלים מטפסים לגבהים, לעיתים הגל מתמהמה לרגע ממתין כקיר מים ואחר נשבר בקול אדיר, בסערת קצף וחול. יש פעמים שהגל בעומק נשבר מתלכד ונשבר שוב, ולא מהסס להתלכד ולהישבר פעם נוספת קרוב לחוף, אז מסתער בזעף של קצף לבן אל החוף, פולש בקשת אדירה של קצף אל החול, כובש נחלה ואז אחרי שהוציא את קצפו חוזר רגוע אל הים.


באותם הימים הוא אוהב לצאת לים, טרניג מרושל עליו, קפוצ'ון מכסה את ראשו, מכנסיים קצרים ונעלי התעמלות. כך יוצא אל הים לראות את הסערה ולהתעמל. היא גם רוצה להצטרף, בדרך כלל היא מתבוננת בסערה מבעד לחלון המכונית, הפעם ביקשה להצטרף אליו במסעו אל החול. הוא היסס לרגע ואחר אמר: "בואי". וכך שניהם עמדו נדהמים מול מראות הים המסתער אל חוף גבעת עליה, ביפו. השקיפו על הסערה מהטיילת הבטוחה, עמדו נאחזים אחד בשני מול הרוח החזקה. הים רוגע וגועש מולם, מסתער שוב ושוב על החוף הולם בכוח במבנים שעל החוף, הריף הקטן מול החוף נעלם במים הגועשים. היא נרעדת מכוחו של הים, הוא, מחבק אותה חזק ושואב כוחות מכל גל. ממרום הטיילת הים נראה מפחיד בכוחו, אבל ירדו אל החוף בו גלי הים מסתערים ונסוגים, שם בחול הרטוב מצא עבורה טבעת זהב קטנה. (אומרים שהוא שאת הטבעת הוציא מכיסו).


איך מגיעים: דרך רח' יפת ביפו נוסעים דרומה, רח מנדס פראנס פונים מערבה, עד רחוב קדם, פונים שמאלה ומיד ימינה בירידה לטייל גבעת עליה (טיילת בת גלים).

37 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול