מקום לקפה/ ובתנופה, תעצור!

ארבע מאות, מ' מעל פני הים מתנשא הר תנופה, המראות שנשקפים ממנו מרתקים ורומנטיים. ובלילה ...הכל יותר יפה. וגם מקום מיוחד ונסתר מתאים להצעת נישואין


התברברות קלה, בשבילי פארק הפסלים, הביאה אותנו להר תנופה. ההר, בודד ומתנשא מעל אחיו הסובבים אותו. נדמה שהמתין לנו כדי להפיג את בדידותו ומפקיר את מדרונותיו לגלגלי הרכב שלנו. בטובו התיר לנו להלך בפסגתו על שורת הסלעים. וכך, התארגנו, חבורה קטנה לספוג את מראות השמש, השוקעת, (ואלה הימים שבהם השקיעות מרהיבות) ארוחת לילה קלה, כוסית קטנה עם ברכה מאוחרת לשנה חדשה.

בתחילה התמקמנו בשולחנות והספסלים חורש האורנים, שהסתבר שמראות הנוף נחסך מאתנו, ויתרנו על הנוחות לטובת מקום נישא יותר. שם, כאילו מבקש ההר להסב את ליבנו לסוד חבוי. אך בטרם נחפש את סוד ההר נתפנה למראות הסביבה. היופי מסביב משתנה בכל שעות היממה בהתאם לשמש, העננים והלילה. כאילו תמונה נעה. למטה שרועים כפר אוריה, צלפון, היער שמוליך לצרעה, והישוב תרום. רחוק במערב מתגלה העיר אשדוד ורואים את הים הכחול, דרומה ממנה רואים הטיב את אשקלון וארובות רוטנברג, פס דקיק, כחול מסמן את הים. מכאן רואים היטב גם מגדלי הפאר של תל אביב. השמש מגלה במערב חוסר סבלנות, תופסת עייפות וממהרת לישון במיטה המוצעת לה אחרי הים.אוספת לחיקה החם את הקרניים הסוררות, משליטה על השמיים משטר גוונים של כמעט לילה. אלה, מתערבבים בגווני הסגול, כתום וזהב. כדור האש מכהה את להטו, יורד לאט, בכבוד מלכותי. עוד רגע צונחת האפלה על ההר המבודד. מרחוק כבר נשמעים קולות נביחה ויללות התנים מקיפות את ההר, עתה נשאר בדל של שמש המציץ במערב, בשולי השמים מתקדמת השמיכה שחורה של החושך כסות את השמיים. לאט לאט, כמו בהצגה מתוזמנת, החלו להידלק מחרוזות של אורות, נקודות שהפכו לשורות מרצדות, אלה הפכו לקבוצות, הגבעות מסביב הפכו לגושים שחורים ועליהן זרועים אורות. ירח סרבן ניסה להאיר בבדל הסהר, לקרוע את החושך אבל זה, האחרון כבר מנצח בגדול, והכריז: הלילה ירד. מסביב כבר חגגו האורות, אשקלון, אשדוד ואפילו תל אביב קרצו וריקדו בנקודת האור. ירושלים רמזה על קיומה בהילה צהובה גדולה. וכך, על רקע התפאורה הנפלאה אפשר להתחיל לחגוג על כוס יין, עוגת שמרים וברכות מאוחרות לשנה חדשה.הר תנופה מתנשא לגובה של כמעט 400 מ', אחד ההרים הנשאים מעל שפלת החוף, כאן ממתין חניון יפה של קק"ל, עם מקומות בחורש אורנים לשבת ולפקנק כראוי. אך ההר הבודד מכנס את המטייל היסודי אל מסתוריו, אלה נחבאים בין קבוצת סלעים. שביל קטן, תחום בשתי שורות אבנים מוליך אל נקודת תצפית לזכרו של עופר שוורץ. עופר היה חייל בצה"ל עת נהרג בתאונת אימונים. וכאן, בפינה הרומנטית החבויה בחרו להנציח את זכרו.

המקום ראוי להיכלל במקומות הרומנטיים שמתאימים להצעת נישואין. מול הנוף המשכר קבוע ספסל, צופה אל הנוף, אחריו נסתר עוד אחד, הסיום בספסל מבודד אחרי קפל שביל, שם מסתיים השביל.

איך מגיעים: מצומת נשרים נוסעים דרומה על כביש 44 חולפים על צומת נחשון, אחרי תעוז פונים ימינה ליער הנשיא דרך הפסלים. אחרי 4.6 ק"מ סימון שביל ירוק מתחלף לשחור ושילוט לתרום. שם תמצאו שילוט קק"ל להר תנופה כ300 מ'. רכב נמוך צריך לנסוע מאוד בזהירות יש אבנים בולטות על השביל ולכן קצת מסוכן. רכב גבוה ורכב שטח אין בעיה.

בסביבה: בשלט של הר תנופה יש סימון נוסף לחניון מדור לדור, עוד נקודת תצפית יפה.

58 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול