מקום לאוהבים/ טיפ לליאו

בשנת 2010 לקראת הולנטיין דיי פרסמתי כתבה רומנטית עם ציון מקום להצעת נישואין. באותם הימים היה 'רומן חם' בין השחקן ליאונרדו דהקפריו לבין נציגת היופי הישראלית. בינתיים הרומן ההוא הסתיים, כל אחד מבני הזוג הקים לעצמו בנפרד חיים מאושרים, אבל המקום המסופר נשאר יפה ורומנטי, סלע נשאר במקום, לאן יש לו ללכת. כתבה לקראת הולנטיין דיי שיהיה ביום ראשון הקרוב


(שנת 2010). שלום ליאו (כמובן, ליאונרדו דהקפריו) היקר. העיתונים רומזים שאוטו-טו-טו תגיע הצעת הנישואין שלך לאחת היפות מבנות ישראל. מדורנו הקט מוטרד ויצא לחפש עבורך מקום ראוי בו תוכל להגיש לה את המילים: "התינשאי לי", (באנגלית כמובן). המקום שנציע לך יזכיר לך את סצנה מפורסמת מאחד הסרטים בהם שיחקת, 'טיטאניק'. זוכר? חרטום הספינה הענקית פולח את המים, על מרפסונת בסיפון העליון אתה אוחז בשחקנית האדמונית, (לא נזכיר שמות שלא תהיה קינאה), הידיים פרוסת כמעוף הציפור, והרוח משובבת בשערה האדמוני.


ליאו היקר, מצאנו עבורך מקום דומה, שם תוכל לשטוח את בקשתך להינשא ליפה בנשים. אמנם זו לא ספינה, הים רחוק משם אבל המקום דומה, (כמעט) אתה חייב לראות. גוש סלע ענק, בולט, נשלח כמו מרפסת מעל נוף קדומים. מעקה הברזל מעוקל מסביבו. שם, אהובתך תוכל להישען על המעקה, הרוח והשמש השוקעת ישחקו בגווני החיטה הבשלה של שערה, היא תוכל להביט לעומק עיניך היפות ואולי לנגב דמעה קטנה שתתגנב.
חלילה למדורנו להתערב במילים שתבחר, אבל, נספר לך כמה מילים על המקום בו אתה נמצא. ובכן, המקום מזכיר את שוויץ, לכן נקרא 'שווצריה הקטנה', פינה קסומה בכרמל שרבים מתושבי המדינה אוהבים לטייל בה. אמנם, הצמחייה שונה משוויץ הרחוקה, המצוקים פחות גבוהים אבל בהחלט מרשימים. המקום הוא חלק מ'גן לאומי כרמל'. אם תבחר את אמצע השבוע כמעט ואין אנשים, תוכל לטייל באין מפריע. אל תשכח להביא לשניכם נעלי הליכה, בגדים נוחים ושמע לעצה שלנו, כובע, ענפי עצי האלון שבדרך ערמומיים למדי, שערה הארוך של היקרה לך (ולנו) יכול להיתפס בענף וחבל. אם בעקבות ההצעה החתונה תתקיים נשמח אם תחליטו להתגורר בארצנו הקטנטונת, כידוע תעשיית הקולנוע שלנו מאוד מפותחת, וכדברי השיר המפורסם גם אתה תוכל לעשות פעם בשנה סרט עם יבגי.


איך תגיע: בקלות. בקצה הדרומי של מתחם אוניברסיטת חיפה, על שדרות אבא חושי, מדרום לכביש, כניסה לגן לאומי הכרמל, 'שווצריה הקטנה'. אחרי הבודקה פונים שמאלה בכביש קטן ומפותל היורד עד שילוט חניון הצוק. נוסעים כ-400 מ' ושוב לפי השילוט ימינה כ-800 מ'. מגיעים לרחבת חניה גדולה. שני שבילים מסומנים יוצאים מהרחבה בוחרים את השביל המזרחי. מטפסים בשביל כעשר דקות, בקצהו פונים ימינה לסבך עצי האלון, (סימון שביל שקוף) ילווה אתכם עד לסלע התצפית המרשים. אם התבלבלת ברשות הטבע והגנים יעזרו לך, 3639*.


וברצינות: המקום באמת ראוי להצעות נישואין לזוגות וגם ראוי למטיילים חובבי נופים. המקום עוצר נשימה בגלל מכלול הנוף מסביב ובעיקר למטה. תודה גדולה לאנשי רשות הטבע והגנים שהכינו את הגדר, אמנם היא מפריעה מעט לנוף אך בטוח שהיא מצילה חיים וגורמת להרגיש כאילו אנו על סיפון הטיטניק.


בסביבה: אחד הכבישים היפים בארץ יורד ממרום הכרמל אל גבעת נשר. מכביש 672 (צפונה מצומת דמון), מתפצל כביש 7212 קטן מפותל ומקסים. מול נופי המפרץ, הקריות ועמק זבולון כביש.

59 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול