מקום/ הירוק שמקיף את העצב

דרך קצת אחרת לחבר בין תום השנה האזרחית לתחילת שנה חדשה, וכך בלב הכרמל, בחורש קסום ומקום להתייחד עם השכול וגם לטייל


בתפר החד שמחבר שנה לשנה נזמין אתכם לטיול סוף שנה קצת אחרת, בלי בלונים, בלי כדור בדולח זוהר היורד משמיים, בלי ריקודים עליזים עם הרבה טבע וגם כמו שנהוג בארצנו עם נימה של עצב. משהו בטבע. חורש אורנים צפוף, דרך נוף מדהימה, תצפיות נוף וגם רגע של התייחדות עם אתר זיכרון לחיילים שנהרגו. כל היופי הזה ממתין לכם ב...כרמל.

אמנם הכניסה ליער קצת מדכאת, לפניכם מאה מ' של שביל שהגשם חרץ, מעט מקשה על כניסת לרכב נמוך. בנוסף "מפארות" את הכניסה כמה ערימות פסולת שגם הם משמשים כשער למקום היפה. ואחרי שני המכשולים הקצרים, נמתח כביש סלול, צר, שמתפתל לו ביער אורנים צפוף, כמחצית ק"מ של נסיעה. בקצה הדרך הסלולה מגלים אתר זיכרון המתקשט תוך חורש אפלולי של עצי אורן ענקיים. האתר לזכרם של שמונה קצינים וחיילים שנפלו על גדות התעלה, במאי 1970. ראוי שכל אתר זיכרון בארץ ייראה מטופח ונאהב כאתר זה. מספר מדרגות מובילות אל קיר הנצחה, דיוקן מוטבע על קיר אבן ושמות שמונת החללים, מקום זה מיוחד בפשטותו, ובמרחבי הטבע שמסביבו. באתר עצמו ניצב תותח עצוב, והמוקם מוקף בגדר אבן, עליה מוטבעים שמות שבטי ישראל. בחלק התחתון של האתר מרפסת נוף הנשלחת בין העצים וממנה תצפית אל פיסות נוף מרהיבות, עמק זבולון, עמק יזרעאל. שבילי יער פולחים את היער הצפוף ובמדרון פזורים שולחנות פיקניק, כך שאפשר לאמץ את המקום לבילוי משפחתי מורחב. התצפית מכאן מציצה דרך רעמת הצמרות של האורנים, למטה, אל צומת יגור ואל כבישים השחורים הפולחים את השדות במדרון.


איך מגיעים: מצומת דמון, (על כביש 672), נוסעים דרומה, לכיוון עוסיפייא, אחרי ק"מ, משמאל, עליה חדה, משמאל שלט עקום, 'מצפור סגן איזן דוד' מהצד השני בית בגוון ורוד. נוסעים בכביש משובש כ-400 מ', משמאל שורה של בתים במורד הכביש. בכניסה התפצלות ושביל יורד בתלילות (זהירות לרכב נמוך), שלט עץ 'מצפור סגן איזן דוד'.


לחובבי ההליכה: כאן עובר שביל ישראל, בחירה נבונה של יוצרי השביל. (סימון שביל ישראל וסימון ירוק), כאן אפשר להשאיר את הרכב ולצאת לצעידה מול הנופים המשכרים שנחשפים למטה. צומת יגור שהרכבים בו נראים זעירים כמשחקים קטנים, בהמשך לאט לאט מתגלים הקריות הרובצות על חוף ימים, לאט לאט מגלים את האוניות שממתינות להיכנס לנמל. השביל הירוק מסתיים בצומת שבילים, פונים שמאלה לשביל אדום ובין העצים נחשף גם המראה של הנמל. בקרחת יער גדולה פונים ימינה (צפונה) לשביל רחב שיורד והופך לשביל צר בין אורנים צעירים (השביל ללא סימון).בקצהו "זולה" מדהימה מעל המפרץ. זה המקום להתענג ולסקור את השנה שחלפה ולחלום על השנה החדשה. כשעה הליכה.
אירוח דרוזי: תושבי עוסיפייא משתוקקים לאורחים. כמה משפחות מארחות בביתן מפגש עם מטיילים וארוחה דרוזית משובחת. מדריכים מולכים מטיילים בין השבילים, ביערות, הדרכה והסברים וגם ביקור בגרעין הכפר העתיק. www.el-carmel.co.il. אל כרמל, 052-4535100.

79 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול