מקום/ גן יפאני בקיבוץ

הגן היפה והמטופח, שהוא יפני מסורתי וגם ארץ ישראלי, ניתן לקיבוץ חפציבה שבעמק המעיינות ע"י המקויה, כמתנת ידידות אמיצה לקיבוץ חפצי-בה סיפור אהבה של יותר מ-50 שנה עם תנועת המקויה, נוצרים אוהבי ישראל מיפן

את ההשראה לעיצוב הגן קיבל יוהאצ'י גוטו, אדריכל גנים חבר בכת המקויה דווקא מהתנ"ך, מנבואת ישעיהו על שיבת ציון. עטיפה של עצי ארץ ישראל עוטפת את הגן, ממש כגן בוטני קטן. בגן אלמנטים יפנים מסורתיים מתרבות יפן שכולם מכוונים לברך את המבקר. המים, פנסי האבן, דגי הזהב, פסלי העגור, גשר האבן וסוכת העץ – יברכו אתכם באור, טוהר, אהבה ושלום. תתנו לעצמכם שעה לעניין, הנאה ורגיעה.


אל הגן מגיעים בהליכה קצרה בכיוון ההר, מהחנייה בכניסה לקיבוץ. ממש בסמוך לבית העם הישן של הקיבוץ מתגלה רחבת הדשא שסביבה בנוי הגן. בתוך הרחבה – בריכת מים שבתוכה שוחים בעוז קרפיונים ודגי זהב גדולים במיוחד. הבריכה הזאת היא אגן הניקוז של מעיין זך, המפכה במורד הגן, אשר מימיו מקפצים בדרך מעל מפל או שניים. בפינה אחרת של הגן מתגלה גשרון עץ צר וארוך, המוליך אל סבך החורש הנבלע בצלעו של ההר. מכאן מתחיל מראהו היפני של הגן נוצר דווקא מחוסר הסימטריה שעומד ביסודו. כל אבן בשבילי האבן המרוצפות שבתוכו היא בגודל אחר, הפסלים המוצבים בגן שונים זה מזה בגודלם ובאופיים, המספרים הקובעים כאן הם אי-זוגיים: אחד, שלוש, חמש וכו… וכל זאת – בהתאם לרוחה של המקוייה, תנועה יפנית מוכרת היטב לנו, הישראלים, שחבריה מבקרים אותנו זה כמה עשורים באדיקות ובאהבה. ידידי אמת של ישראל, שהוכיחו את ידידותם לא פעם במרוצת השנים.


הגן בשטח פרטי של הקיבוץ. הכניסה אפשרית בתיאום מראש בלבד ובתשלום. ניתן לתאם במשך כל השנה. אפשר להזמין גם סיור לילה קסום, 054-6634348.
58 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול