מקום/ בדרך לבריכות

הפעם שילבנו מסלול טיול יפה אל הפריחה באזור לכיש וגם נסיעת מבחן קצרה עם 'סוזוקי ויטארה' החדשה. שניים בכתבה אחת
בתחילה הרכב

סוזוקי ויטארה החדשה מגיעה אלינו בגירסה חדשה, עם מראה עיצובי חדש, אלגנטי יותר, מנועי טורבו חדשים 1.4 ליטר. הויטארה הופיעה לראשונה בארצנו בשנת 1988 וזכתה כמה פעמים לעדכונים בעיצוב ובמנוע, עתה לבשה צורה חדשה, מעט יותר מרובעת ומראה קצת יותר קרבי ומוצק. הגריל הקדמי צויד בצלעות כרום אנכיות (מזכיר מעט את הג'יפ הג'ימיני של סוזוקי שנראה קרבי מאוד) גם הפגוש הקדמי זכה לעדכון אך עדין שומר על עידון עם קו חדש ויפה של עיצוב. למנוע שודך גיר של שישה הילוכים, המנוע והגיר החדש שיפרו את צריכת הדלק, עירוני 14.5 ק"מ/ ליטר ומחוץ לעיר כמעט 20 ק"מ/ לליטר בנהיגה שפויה כמובן.

גם סוזוקי נכנעו לדרישת הקהל, מרכב שטח חסון הפכו את הויטארה החדשה לשתי גירסאות אחת 2x4 שנועד להיות ג'יפון עירוני שבקלות יכול לעלות על מדרכה, הגירסה השניה, 4x4 שעדין לא נסענו בה אבל בוטחים שהידע והיכולת של סוזוקי לא קפחו את המודל הזה. הדגם הזה 4X4 מציע מנוע 1.0ליטר, (112 כ"ס) במחיר של 126,990 שקל.


תא הנוסעים נוח, מאפשר גם לנוסעים מאחור להיות שותפים לנסיעה בגלל שהמושב האחורי גבוה ונוח, תא המטען מספיק למשפחה ממוצעת שיוצאת גם ליום טיול. תא הנוסעים שקט, אטום לרעשים למרות שבמהירות גבוהה יש לחישה של הרוח מהמראות. סביבת הנהג מאוד נוחה בעיקר בגלל מערכת המולטימדיה החדשה, פיתוח ישראלי חדש רק לרכבי 'סוזוקי', חיווי קולי בעברית ושליטה במערכות השמע והניווט יכולת להעשות בחיווי קולי, זו מערכת ידידותית שמותאמת גם לפנל הרכב ומשתלבת כאילו יוצרה יחד עם הרכב. היתרון הגדול שליצור קשר עם המערכת אין צורך להוריד את הידיים מההגה. פיתוח ישראלי משובח עם הרבה גאווה במוצר, ולצערם של יבואני רכב אחרים מערכת זו ייחודי רק לסוזוקי.

האזור של הטיול שלנו חבל לכיש, בימים אלה כל הגבעות פורחות ממלא ביופי את המרחבים, פריחה יפה ומגוונת. כדי גם להנות ממסלול טיול וגם לבחון את יכולת הרכב בחרתי הפעם מסלול של כביש נידח שמתחיל ליד הישוב אמציה, זהו כביש נסתר ישן מאוד ועם הרבה חלקים חסרים בכביש, גם הדרך העולה אל בריכות המים די משובשת, הטענתי על הרכב עוד שלושה מבוגרים ויצאנו לדרך. לפחות שנים מהנוסעים יש להם מילה או שתיים בענייני רכבים ונשמע גם את דעתם.


תחילת הדרך נסענו על כביש 6, הרכב נסע מצוין גם במהירות המותרת וגם מעט יותר, הנוסעים מאחור דיווחו שמאוד נוח להם והם יושבים גבוה על המושב האחורי. מי שישב לידי דיווח שנוח ומרווח במושב ליד הנהג, במהירות גבוהה מאוד הוא שמע את שריקת הרוח חרישית מחוץ לחלון, ההגה מצוין הישיבה נוחה והמערכת מולטימדיה מגיבה מציין גם בהוראה קולית, מסך הנגיעה בהושטת יד קריא גדול ונוח.

בכיכר המוליכה לישוב אמציה פונים ימינה אל דרך שמוליכה למערות חזן, גבעות גד וסכר אדוריים. זהו כביש משובש שחלקו נסחף בגשמים האחרונים, כך שצריך לנסוע מאוד בזהירות. הרכב, למרות שאינו 4x4 עבר את המכשולים, למעט מעברי הפרות ששם נדרש קצת יותר מאמץ לעבור מבי לפגוע תחתית הרכב. הנוסעים שנוח מאוד, מעט טילטולים, בעליה הקשה אל הבריכות הרכב סחב היטב בעליה הקשה.


דבר הנהגת

אחת הנוסעות ביקשה לנהוג כדי שנשמע את דעתה כנהגת, "הרכב מאוד נוח, אם כי הכניסה ליד ההגה מחייבת במפתח הדלת להוריד את הראש, הישיבה נוחה והמולטימדיה עם הוראות בדיבור נוחה מאוד. הישיבה לנהג גבוהה, ראות טובה מסביב, קל מאוד לנהוג, החלפת ההילוכים לא מורגשת, המנוע חרישי יחסית ובהחלט רכב שהייתי שוקלת לקנות.

ומסלול הטיול

יש מקומות שאני נוהג לפקוד אותם בתאריך מסוים במשך השנה. הפעם אני חוזר אל גבעה מרהיבה לא רחוק מהישוב אמציה בחבל לכיש. כביש שבור ואתגרי מוביל לגבעה בגובה של 426 מ׳ מעל פני הים, על הגבעה שתי בריכות ענק של 'מקורות' מוקפות בגדר גבוהה.

לנקודה זו אני עולה מדי שנה, מארגן לי מקום ישיבה מול הנוף, מכין את הקפה ומשקיע זמן מה בטיול פריחה בראש הגבעה. בעונה זו הגבעה לוהטת מרוב פרחים, הפריחה משתוללת פה ומשגעת את העין: נוריות יפיפיות, כלניות, אפילו רקפות שנמצאות טיפה יותר למטה בכביש ובסלעים בצד הכביש. יש גם את הפרח הנדיר עכנאי יהודה שמשנה את צבעו האדום לסגול אחרי שביקרה בתוכו הדבורה, חרציות בשפע, חרדל לבן ועוד ועוד.


היופי של המקום בנוסף לפריחה גם תצפיות הנוף שנפרסות מסביב. במערב רואים את שמורת גבעת גד, המבנה בראשה, יער האורנים שמטפס אליה ובקצה הגבעה העץ הבודד ששם ניצב המבנה. ממש למטה מערות חזן, חורש האורנים שמקיף את המערות אותן אפשר לראות מכאן את ערוצו של נחל אדוריים שאפיקו הולך נמשך מערבה עד לסכר. במזרח מתנשאים הרי חברון, מתרוממים לגובה רב, מכאן נראית גדר ההפרדה בינינו לבין הפלשתינאים. צפונה מאתנו, הישוב אמציה, ממש למרגלות הגבעה, הוקם בשנת 1955 כהיאחזות נחל ואחר כך אוזרח, שמו של הישוב אמציה שאול משמו של מלך יהודה, אמציה שנרצח בידי קושרים בלכיש הסמוכה. מכאן רואים מתנשא תל לכיש ועוד נופים נפלאים.איך מגיעים:

יורדים מכביש 6 במחלף קריית גת, פונים מזרחה לכביש 35, בצומת לכיש פונים לכביש 3415 לכיוון אמציה. מגיעים לכיכר, בכיכר פונים שמאלה לכביש קטן שמוליך למערות חזן וסכר אדוריים. אחרי פחות מק״מ מצד ימין (לפני סיבוב) גבעת הכלניות, גבעה שכולה מכוסה בכלניות. ממשיכים ומצד שמאל יש דרך לגבעת גד (מתאים לרכב שטח) ממשיכים בכביש שהול ונהייה משובש, כק״מ בהמשך ירידה משמאל לכביש הרוס שמטפס אל הגבעה שבראשה שתי בריכות מים. הכביש עובר מעבר פרות (זהירות רבה לרכב פרטי) ואז מתחיל לטפס אל בריכות המים. הכביש מסתיים בשער של הבריכות נ.צ. 599284/ 192216.

רעבים? אצל דואי, ממש בכניסה לפארק המוטורי לא רחוק מצמת לכיש. חומוס, סביח, לבנה, סלט טרי ביצים, קפה, תה ועוד ועוד, דואי 052-3920319.

54 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול