מקום/ בדרך לבריכות

הפעם שילבנו מסלול טיול יפה אל הפריחה באזור לכיש וגם נסיעת מבחן קצרה עם 'סוזוקי ויטארה' החדשה. שניים בכתבה אחת
בתחילה הרכב

סוזוקי ויטארה החדשה מגיעה אלינו בגירסה חדשה, עם מראה עיצובי חדש, אלגנטי יותר, מנועי טורבו חדשים 1.4 ליטר. הויטארה הופיעה לראשונה בארצנו בשנת 1988 וזכתה כמה פעמים לעדכונים בעיצוב ובמנוע, עתה לבשה צורה חדשה, מעט יותר מרובעת ומראה קצת יותר קרבי ומוצק. הגריל הקדמי צויד בצלעות כרום אנכיות (מזכיר מעט את הג'יפ הג'ימיני של סוזוקי שנראה קרבי מאוד) גם הפגוש הקדמי זכה לעדכון אך עדין שומר על עידון עם קו חדש ויפה של עיצוב. למנוע שודך גיר של שישה הילוכים, המנוע והגיר החדש שיפרו את צריכת הדלק, עירוני 14.5 ק"מ/ ליטר ומחוץ לעיר כמעט 20 ק"מ/ לליטר בנהיגה שפויה כמובן.

גם סוזוקי נכנעו לדרישת הקהל, מרכב שטח חסון הפכו את הויטארה החדשה לשתי גירסאות אחת 2x4 שנועד להיות ג'יפון עירוני שבקלות יכול לעלות על מדרכה, הגירסה השניה, 4x4 שעדין לא נסענו בה אבל בוטחים שהידע והיכולת של סוזוקי לא קפחו את המודל הזה. הדגם הזה 4X4 מציע מנוע 1.0ליטר, (112 כ"ס) במחיר של 126,990 שקל.


תא הנוסעים נוח, מאפשר גם לנוסעים מאחור להיות שותפים לנסיעה בגלל שהמושב האחורי גבוה ונוח, תא המטען מספיק למשפחה ממוצעת שיוצאת גם ליום טיול. תא הנוסעים שקט, אטום לרעשים למרות שבמהירות גבוהה יש לחישה של הרוח מהמראות. סביבת הנהג מאוד נוחה בעיקר בגלל מערכת המולטימדיה החדשה, פיתוח ישראלי חדש רק לרכבי 'סוזוקי', חיווי קולי בעברית ושליטה במערכות השמע והניווט יכולת להעשות בחיווי קולי, זו מערכת ידידותית שמותאמת גם לפנל הרכב ומשתלבת כאילו יוצרה יחד עם הרכב. היתרון הגדול שליצור קשר עם המערכת אין צורך להוריד את הידיים מההגה. פיתוח ישראלי משובח עם הרבה גאווה במוצר, ולצערם של יבואני רכב אחרים מערכת זו ייחודי רק לסוזוקי.