מזג אוויר/ גשם מבעד לחלון

גשם? קר? דווקא בגלל הנוחות והחום בבית נציע לכם לזנוח את הג'חנון ולצאת אל הכבישים הצדדים, להרגיש את הגשם דרך חלון המכונית


החזאי מבטיח ולאחרונה גם מקיים, גשם וקר מאוד בשישי ושבת. אין צורך להישאר ספונים בבית, אז כטוב בטנכם בג'חנון, רגע לפני שנעצמות העיניים והפוך הרך קורא לכם, אני מזמין אתכם לטיול גשם במכונית. לנסיעה רגועה בכבישים צדדים עם מראות נוף המשנה את גווניו עם מטר. פלגי מים זעירים ממסדים את דרכם בצד הכביש והופכים לנחלון שוצף,. יערות האורנים מנידים את צמרתם בשמחה לטיפות הגשם, צבע גזעם הופך לכהה. על מחטי האורן מצטופפות טיפות זעירות ויוצרים לרגע מראה של שמלה זוהרת. מפלים שובבים גולשים בפכפוך עליז, מקפצים מהסלעים וזורמים באומץ על הכביש, גלגלי הרכב מבלבלים את זרימתם. קרעי ענן מרחפים על ראשי העצים ואחר חוצים כשיירה מלכותית את הכביש. לעיתים מכוניתכם חודרת לערפל סמיך ולרגע אובדת הדרך. בחוץ סוער ובמכונית חמים. המגבים עובדים בקצב, הרדיו מנפיק מוסיקה לטעמכם, החלון טיפה פתוח שיזרום פנימה אוויר צונן, מפעם לפעם מסתערים אדים על השמשה הקדמית והמראה בחוץ מטושטש, שהאדים נמוגים חוזרים המראות החדים של הנוף. אם השמש תאיר בין מטחי הגשמים, תוכלו לצאת מהמכונית, לנשום עמוק את הריח המשכר של יער לאחר גשם.


המסלול מתנהל בנסיעה בכבישים צדדים, עם תצפיות נוף, יערות וכבישים זעירים שחודרים אל היער. אין חשש שתשקעו עם המכונית, אם תקפידו להישאר על הדרך הסלול או דרך הכורכר. בכל נקודה תוכלו להפסיק את הטיול, להישאר במקום שמצא חן בעיניכם או לחתוך בחזרה לפוך הרך. תחילת המסלול במחלף נשרים, נקודת החיבור של כביש 44 עם כביש 6. (לבאים מחולון, בת ים, ראשון לציון, נס ציונה ורמלה וכו' הזדמנות להכיר הכביש 431). בטיול שלנו יורדים דרומה, בכביש 44.
יער המגינים: (דרומה מכרמי יוסף, משמאל). כביש סלול, ארוך ומפותל חודר ליער, בין עצי אורן ענקיים, פינות הנצחה ובצידי הדרך רקפות הנהנות מהגשם.


יער צלפון: (חולפים על צומת נחשון, ממשיכים מזרחה בכביש 44. מימין, הכניסה לצלפון). מיד בכניסה חניון קק"ל, במדרון, בין עצי האורן רקפות, שווה לטפס ברגל בשביל, אפילו בגשם.


יער הפסלים: (בהמשך כביש 44, מימין הכניסה לדרך הפסלים). כביש כורכר משובח, חוצה את היער עד לירידה לקיבוץ צרעה. יער אורנים גדול ומרשים, פריחת רקפות, תצפיות נוף ופסלים בנושאים תנ"כים.
יער אשתאול: (חוזרים לכביש 44 וממשיכים, משמאל כניסה ליער אשתאול). אפשר לטפס לנקודות התצפית בדרך סלולה, אח"כ הופכת לדרך כורכר סבירה, לאורך הדרך תצפיות נוף לכיוון בית שמש וגוש עציון.

ממשיכים, בצומת שמשון פונים דרומה, לכביש 38. חולפים על פני נחל שורק, (במידה ויורד גשם תהייה זרימה יפה). נסיעה קצרה עד הפניה מזרחה, לאיזור התעשייה של בית שמש. הכביש מקשר לדרך העולה לנס הרים. עולים לדרך נוף יפה, כביש 3866 שמטפס להרי ירושלים הגבוהים, לאורכו תצפיות נוף. שבילים חודרים ליערות. אם תרצו הפוגה יבשה אפשר להיכנס למקום מוגן מגשם, 'מערת הנטיפים'. בהמשך, כביש 3866, ממשיך ומטפס, מקום נוסף להפסקת קפה או מרק חמימה, 'בר בהר', חניון עם בית קפה. הדרך חזרה לנקודת ההתחלה עוברת בצומת נס הרים, פונים שמאלה, לכביש 386, זו כביש מפותל ובצדדיו פורחות השקדיות. בצומת כרם פונים לכביש 395, ויורדים עד אשתאול בדרך פראית ויפה עד (על כביש 38), מדרך נחשפים למראות נוף יפים של כביש 1, נווה אילן, קיבוץ צובה, רמת רזיאל ועוד. אם ירד שלג באיזור יש סיכוי שתוכלו להנות כאן מפתיתים לבנים בכביש הגבוה.

60 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול