כביש/ בין גבעת ישעיהו לקיבוץ גת

מסע בכביש אחד בעקבות, לצידו יקבים קטנים, מסעדות ומסלול טיול. כולם מרוכזים לאורך כביש קטן, בימים הקרובים אחרי הגשם הראשון תתחיל צמיחת הירוק, ואז כל פינה הופכת לאתר טיול ...


כאילו לפי אות קבוע משנים רבות, האדמה, מקבלת מעט גשם, וכבר מתעורר בין רגביה הכמיהה לצמחיה ירוקה. פתאום מתגלה לנו שלא ישיבות ממשלה, לא החלטות קבינט ואפילו טראמפ הגדול בארה"ב, כל אלה וגם אנו הפשוטים לא יכולים להשפיע על ההתגנדרות הנפלאה של הטבע. כמו אישה ששכבה במיטה מבואסת ומוזנחת לפתע היא מתנערת, מתלבשת במיטב בגדיה, מתאפרת קלות, משגרת את החיוך הכי יפה ויוצאת לרחובות, כך גם הטבע, בכל שנה אחרי קיץ שחון וצהוב פתאום מתחילה צמיחה רכה נמוכה ומתגלה הירוק שמעניק לנו את המראה הבריא, לצערנו רק לתקופה קצרה שאותה צריך לנצל כל יום, זאת כדי לראות ולהעניק לעיניים מראות שנוכל להיזכר בהם בקיץ השחון.סודות כביש 353 מתחילים מדרום לבית שמש. בצומת גבעת ישעיהו ונמתח מערבה, עד כביש 40 סמוך לצומת פלוגות. זהו כביש מפותל שחוצה את יערות 'פארק בריטניה'. הכביש פולח פריחה ירוקה, חלק מהכרמים עוד בשלכת וחלק כבר מתכסים בפלומה צעירה ירוקה. חלק מהזמורות מתנשאות עירומות כדי לשמור על האנרגיה בימי הקור. בין יערות קק"ל המסודרים הכרמים והיופי של המרחבים, מתפתל לו כביש הנושק ביובלים רזים אל הישובים לצידו. כביש תמים ומפותל הופך למסלול נהדר למטיילים שהם גם טיולים וגם חובבי יין. מתחילים את הכביש בפיקחון ומסיימים בעליזות של אחרי כמה כוסיות יין.


גבעת ישעיהו, ישוב פורח דווקא בצידו המזרחי של כביש 353, בקצה העליון של הישוב היקב של הנס שטרנבך, היין של שטרנבך מלקט מדליות רבות, ובמקום גם מסעדת בשרים טובה, (משק יין הנס שטרנבך, 02-9990162).


עוד לא התחברנו לכביש 353, וקופצים ללגימה נוספת בישוב סמוך, צפרירים. צפרירי הבוקר העניקו לישוב את שמו, דינדון פעמונים רך ממלא גם את יקב הבוטיק 'צפרירים' שבישוב. לחם ביתי רייחני, שמן זית מזייתי המקום, גבינות וטעימות יינות אדומים, מקצה הישוב תצפית מרהיבה על הכרמים הצפופים שנחים למרגלות המושב. (יקב צפרירים, 052-4493042). אם תרצו הפוגה קלה תוכלו לבקר בחצר העליזה של סבא ניסים, פסלי ברזל טבולים בחלודה ומפוסלים בחוש הומור. במקום גם מוזיאון קטן המוקדש לתרבות הכורדית, (אפשר להזמין מראש ארוחה כורדית/עיראקית הגלריה של סבא, בית לוי 02-9911212).


חוזרים לצומת, אין ספק שאתם קצת עליזים (ומקווה שלא אתם הנוהגים), חוצים מערבה את כביש 38. מכאן מתחיל הכביש המפותל, 353. בתחילה על גבעה הישוב הפורח שריגים. בכניסה לישוב מבשלת הבירה ׳שריגים׳ שקטפה כבר כמה פרסים בינלאומיים עם הבירה שלה. בתוך הישוב חורש האורנים של יער בריטניה חודר אל חצרו של אוריאל. כ-3000 בקבוקים, (בינתיים), מייצר יקב ה'בוטיקון' של אוריאל, (יקב שריגים, 050-6234110).