הפסקת קפה/ ההר של שפרה

יער אלונים ועצי אורן ליד קיבוץ ברעם הוקדש לזכרם של לאה ויצחק רבין, המקום בליבו של יער ברעם, בגובה של 743 מ'. בראש הר שפרה מגדל תצפית שנועד ליערני קק"ל, המגדל שמתנשא מעל העצים של יער ברעם ונועד לשמש את צופה האש של קק"ל, שומר היערות, ממגדל התצפית יכול הצופה להשקיף על האזור ולדווח במידה והוא רואה שריפה.
אבל לא זה המקום שאני מציע לכם לשתות בו קפה. מגדל התצפית מחוץ לתחום למבקרים, אסור לטיפוס, אבל ממש ממול, במרחק של 30 מ', חניון מוצל של עצי אורן ואלון מצוי, שביל סלול מתפתל בין העצים שמתאים גם לנכים בכיסאות גלגלים. פינות ישיבה קטנות להכנת קפה. בעונה זו, שמתגנב סתיו והחורף למזג האוויר מתחילה כאן עונת הטיולים, לאט לאט מתגבש היופי מצבעי השלכת מסביב ועד פריחת החורף והאביב הנהדרת ביער קק"ל הצפוני.

החורש ונקודת התצפית נמצאים בליבו של שמורת יער ברעם המשתרעת על פני כאלף דונם. בגלל צפיפות החורש הטבעי, גם בימי הקיץ סבך העצים הצפופים מעניק למקום צל כבד, וכך נשמרת הקרירות והרעננות גם בקיץ. כאמור המקום בסיס נוח ליציאה לטיולים בסביבה, מכאן יוצאים כמה מסלולי הליכה בחורש. בימים אלה הפריחה כבר החלה, מחול העננים בשמיים, הגוונים של שקיעות השמש ובכלל. מהגובה הרב תצפיות נפלאות. מה שנשאר, להגיע ולהביא את הקפה, את השאר הטבע יעשה.

(תודות לאורי, ויקפדיה לישראל וקפה)

איך מגיעים: כביש אספלט מוליך למקום, כ-1.8 ק"מ דרומית לכניסה לקיבוץ ברעם.

96 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול