בלילה בלילה/ תחת מיליון כוכבים

חניוני לילה ללא תשלום/ בתשלום, החלפת דירות, טיולי חושך, לישון מול הים, אוהל לאב ובן ועוד ועוד, רגע לפני שפורץ החופש הגדול כמה רעיונות איך לעשות חופש אחר
לפני זמן, צלצל אלי חבר, סיפר לי שהבן שלו קרא כתבה בה אני מספר על מקום מסוים, שנמצא כמה מטרים מהים, אפשר להקים שם אוהל ולהעביר לילה. הילד, מסתבר, ביקש מאביו לנפוש ביחד במקום שהוזכר. החבר, חובב הנוחיות, ביקש אדבר על לב בנו שימיר את הבילוי באוהל במלון ה"כל כלול": "עשה טובה" ביקש "שכנע את הבחור שיוותר, אין לי כוח להדחק לאוהל ללילה שלם". צלצלתי לבן ה"סורר", שכנעתי אותו לא לוותר לאבא ה"פדלאה", וכך יצאו השניים, אחד ממורמר, השני מאושר, להקים אוהל מול הגלים.

חלפו יומיים שלושה, האב התקשר, חיכיתי לקיטורים, גב תפוס, לילה ללא שינה. אבל חברי אמר לי: "תודה. זכיתי להכיר את הילד שלי. ישבנו בפתח האוהל עד שעה מאוחרת דיברנו, ראינו את הים, קמנו בבוקר לטיול רגלי. הרבה שנים לא היה לי חופש מלא ומהנה כזה".


בשנים האחרונות חלק מהמטיילים/ נופשים בארצנו בוחרים בחופש אחר, חלק בגלל החיסכון, אחרים נמאס להם מהמותרת המיותרים וחוסר האינטימיות באתרים השונים. לקראת ימי הקיץ והחופשה המתקרבת אנו מציעים לכם כמה הצעות לבילוי קצת אחר עם הילדים, אוהל תחת מיליון כוכבים, פתרונות לחופשה לא יקרה ועוד כמה רעיונות לבלוי משפחתי בקיץ. גזרו ושמרו.

לישון, בלי תשלום/ חניוני לילה

המטייל הכמעט מקצועי, מכיר את חניוני הלילה הפזורים לאורכה של הארץ. שטחים שהוכשרו והוכרו על ידי רשות הטבע והגנים כמקום ללינת לילה בשטח, המקום נועד לקבוצות או בודדים. אין כאן מים, וגם אין שירותים, זהו מקום מסודר ללינה. חניוני הלילה מסומנים בבירור במפות סימון שבילים, בדרך הם כלל קרובים לאתרי טיול. הלינה במקומות אלה ללא תשלום.

יתרון: המקום בלב הטבע וללא תשלום. חיסרון: אין מים ושירותים הכל צריך להביא לבד.