אילת/ האור שלפני הבוקר

איפה רואים שיניים משוננות לפני שהשמש זורחת? כמה גוונים יש לשמש העולה? ובאיזה דקה רואים גל ענק מסתער על אילת. הכל כאן בכתבה


רבים מהנופשים מגיעים לאילת לנופש עצל, לפני שעה 11:00 אין סיכוי שתראו אותם ערניים, חלקם בנמנום סיימו את ארוחת הבוקר והם בדרכם אל הבריכה או הים, שלווה מדברית במיזוג אוויר. אבל מי שמוכן להשקיע בוקר אחד לטובת היופי של הזריחה אנחנו מציעים מספר מקומות ששם הזריחה נראית הכי טוב.
הרי אדום, מצידו השני של הגבול ושל ים סוף משנים את צבעם בכל שעה משעות היום. לקראת ערב, עם השקיעה צבעם הופך לאדום לוהט. אבל עם בוקר המראה מהפנט. לפני הזריחה בטרם השמש עולה, היא נסתרת אחרי ההרים, מראה ההרים קודר ומאיים כצללית שחורה כהה שהקצוות משוננים כמסור ונדמים לקרטון שחור הגזור ביד. ההרים הגבוהים נראים מהחוף שלנו כצללית ענקית עם עוד טיפת דמיון רואים כגל ענק המאיים להסתער על אילת המנומנמת. ככול שהשמש עולה ועולה כך המראה הכהה הולך ומתרכך, תפאורת השמיים מסביב הולכת ומאדימה, עד שמעל אחד ההרים רואים את קצהו של כדור האש של השמש העולה. לאט לאט ההרים השחורים משנים את הגוון, רגע לפני שהשמש עולה מהמסתור אחרי ההרים מתלווה אור חיוור שמוסיף גוונים להר השחור. גם הים הולך ומבהיר כאילו רשת אפורה שנחה עליו לאט לאט נעלמת, ואז מגיעים השחפים בקריאות. אין ספק שהבוקר כבר כאן.
כמה זמן: התופעה נמשכת כמחצית השעה, מחשיכה מוחלטת ועד עושר של הגוונים שמלווה את השמש העולה.


איפה רואים: לטעמי המקום היפה מול מלון הנסיכה, בקצה הדרומי של אילת, רגע לפני הגבול, אפשר לשבת על הטיילת או על אחד הגשרים כדי לראות את היופי.

31 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול