רכב/ מחשבות על העבר והעתיד


סובארו פורסטר החדש מביא לנו ניחוח תקן אמריקאי למרות שהגיע מיפן. נזכרנו קצת מה קרה שסובארו הגיעו לארץ לפני שנים, רכב מצוין, מערכת של הנעה כפולה, טוב בשטח וטוב על הכביש. נסיעה מלאת הנאה


לפני שנים רבות שחלק מכתבי הרכב עוד החליפו להם חיתולים הגיע לארץ מותג רכב חדש – סובארו, רכב יפני פורץ דרך. באותם הימים הקשים היו בארץ מעט רכבים פרטיים. עם הגעת סובארו נדמה היה לישראלים שמתגשמת הסיסמא: 'רכב לכל פועל' סובארו הביאו לארץ מכונית סבירה במחיר נמוך משאר המכוניות. באולמות התצוגה השתרך תור ארוך של קונים שיכלו לראות את הרכב מבחוץ, מבלי אפילו לשבת לרגע ליד ההגה, אנשי המכירות הודיעו לקהל הגדול: "תראה מבחוץ את האוטו ואל תעשה טובות, אם לא תקנה יבוא אחר" הרכב המרובע 'סובארו' התחיל למלא את כבישי ארצנו, לפתע היה רכב שנוסע ונוסע ונוסע מבלי להתחמם, עם נוחות לא רעה ומחיר נמוך יחסית. מאותם הימים הדרתי רגלי מאולמות התצוגה וגם מהרכב. חלפו הימים, מים רבים זרמו בירדן, מפלס הכנרת עלה וירד ו'סובארו' הפכה להיות עוד סוכנות רכב עם יחס אנושי לקונים, נסיעות מבחן, אפשר לראות את הרכב באולם תצוגה, לשבת בו, לבחון וגם הפסיק להיות תור ארוך ליד אנשי המכירות.

יותר ויותר חברים וגם עיתונאי רכב קנו את הסובארו ופיהם מלא שבחים לרכב, לפני זמן פגשתי חבר שמבין בענייני רכב, הוא קנה 'סובארו פורסטר' וסיפר לי שהוא מאוד מרוצה, "אין שום בעיה איתו, אני נכנס לשטח והוא נוסע מצויין, הנוסעים שאני לוקח מבסוטים בקיצור כבר החלפתי פעמיים את הפורסטר והוא משרת אותי, אחלה רכב"


"הגיע הזמן" אמרתי לעצמי "להכיר את הרכב בצורה אישית" בקשתי וקיבלתי נסיעת מבחן ובתום הנסיעה היה לי קשה להיפרד מהפורסטר ולחזור לג'יפ המגושם שלי. אז נתחיל כמובן בהתחלה:

סובארו פורסטר מגיע אלינו מיפן, חלק מהרכבים שמיועדים לשוק האמריקאי הגיעו גם אלינו, הרכב בעל הנעה כפולה קבועה, יתרון שמעניק לנהג נסיעה בטוחה יותר וגם יכולת לא רעה בשטח. 2019 הייתה עבור ה'פורסטר' שנת דגם חדש, המעצב דאג שכמעט כל דבר ברכב ישתנה. הפורסטר שומר על חוסנו ה'ביריוני' כמו הדגם משנת 2018 אך בתחום העיצוב הכל חדש, פנים, פגושים, דלת אחורית, מרווח גחון שגדל מעט, חלונות גדולים ואם תרצו יש מעל גם תקרת זכוכית גדולה שמעניקה לנוסעים תחושה שהם ברכב אבל בחוץ. לנהג ולנוסעים שדה ראיה משובח הגלל החלונות הנדיבים בגודלם, הוא גבוה מעט מאחיו משנת 2018, העלייה לתא הנהג מעט יותר קשה משאר הרכבים בסיגמנט הזה.


שלושה ס"מ נוספו לבסיס הגלגלים, ויש יותר מקום לציוד בתא המטען. העיצוב נאה, נראה שרירי ומול הרכביםSUV האחרים, הוא נראה די סולידי, חסון וגבוה, הרכב שמגיע לארץ הוא מתאים לתקן האמריקאי ויש לשימוש הנהג שלושה מסכים ועם הרבה מתגים שחלקם מיותרים לנהג הישראלי, אבל האיכות של המסך טובה וידידותית.


המנוע בנפח של 2.5 ליטר, עם ארבע צילינדרים שמספק 182 כ"ס, לטעמי נגיעה בדוושת המאיץ והרכב פשוט דוהר. צריכת הדלק הממוצעת כ- 12 ק"מ לליטר סביר לרכב כזה. תיבת ההילוכים רציפה והיא מעניקה לנהג נסיעה חלקה וזריזה.


דעת הנוסעים:

כזכור אני משתדל לצרף עוד כמה נהגים/ נוסעים לנסיעת המבחן, כדי לשמוע עוד חוות דעת על חוויית הנהיגה והנסיעה.


בת הזוג שלי התלהבה מקלילות הנהיגה, הכוח של הרכב, מהמסכים ועודף המידע היא לא הסתדרה, הפריע לה התחושה של הישיבה הגבוהה שהראש שלה כמעט נגע בתקרה. הורדתי עבורה את המושב אך עדין היה לה צפוף מדי. התלהבה מנוחות המושבים.


לנסיעה הארוכה לנגב הצטרף אלינו זוג שבביתם יש להם שני ג'יפים יוקרתיים ויקרים, שניהם עברו יחד אתי את כל מסלול המבחן החווייתי. בתחילה ישבו מאחור וציינו שמאוד נוח, מרווח וגם כמעט ולא מרגישים את תחלואי הכביש, לאחר מכן אחד מהם עבר לנהוג וציין שמאוד נוח לנהוג, הרכב קליל ידידותי, מגיב נפלא לכל לחיצה על הדוושה, לא נכנסנו לשטחים אתגריים כרכב שטח, אחד מבני הזוג התייחס לרכב על היכולת בשטח, אמנם זה לא הרכב היוקרתי שלו עם מנגנון הרמת הרכב בתנאי שטח קשים, אך הרכב היה מדויק ועבר מסלול חולי קשה יחסית, עליה קשה עם דרך עפר תחוחה והוא נסע כמו גדול. גם על עודף הטכנולוגיה התפעלו בני הזוג: "הרכב ממש מעולה, גם בשטח וגם בנהיגה, קל מאוד לנהיגה, אם היינו יודעים עליו יתכן ורכב אחד (יוקרתי) לא היינו קונים אלא מסתפקים בסובארו. בשתי מילים: 'אחלה רכב'.


אני נהגתי בו מרחק די גדול לרגע לא הרגשתי עייפות, הנהיגה נוחה כניסה לשטח, התפעלתי מהיכולת בשטח וגם מהישיבה הגבוהה ולטעמי הנוחה, לא הרגשתי צפיפות באזור מושב הנהג, גם הגובה של הישיבה לא הפריע לי, בסך הכל רכב נוח, מגיב מצוין, חזק מאוד ונראה שאפשר לסמוך עליו גם בדרכים קשות. בשתי מילים: "אהבתי מאוד"

24 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול