רכב/ חיבה לקובייה

הברלינגו החדש סיטרואן התחיל את שיווקו באמצע 2019, הרכב אינו מזכיר במאום את הגירסה הראשונה שהגיע לארצנו בשנת 2008, חוץ מהשם כמובן. שווה לבחון רכישת רכב זה כרכב משפחתי סופר נוח וגם אם אתם מתעקשים רכב עבודה משובח


הגירסה הראשונה של ה'ברלינגו' של סיטרואן שהגיעה לתחומי ארצנו (נדמה לי 2008), היתה כל כך מוצלחת בעיני שהייתי בוחר בה כרכב של משפחתי שלנו. כידוע יש בכל משפחה גם צד שני - בת הזוג, אמנם דעתה שווה לשלי 50 אחוז מסך 100 אחוז החלטות, אבל לא ידעתי שבחמישים אחוז שלה יש לה גם זכות וטו. וכך החלום הנסתר רכישת ה'ברלינגו' כרכב משפחתי נדחתה במשפט מעליב: "זה אוטו להובלת ביצים" והסתפקנו ברכב סטנדרטי למדי, כמו כולם.
שהופיע הדגם הראשון בארץ התפעלתי מהנועזות של ההמצאה, במקום הטנדרים המסורבלים בהם יש הפרדה, (כמעט אכזרית) בין הנוסעים בארגז והנהג והנוסע בקבינה. לפתע מגיע לארץ רכב אחוד וכל הנוסעים יושבים יחד באותו תא נוסעים. נולד רכב שנועד גם לעבודה וגם לבילוי, עם שפע של מקום להטענה ופתרונות אכסון, גם נוחיות בכניסה וביציאה. נכון, באותם הימים ה'ברלינגו' היה קצת רעשני, איטי (חלש) אבל התקדמות של יצרני הרכב לא השאירה את ה'ברלינגו' מאחור, הרכב שוכלל והתפתח, לאחרונה הוצג הדור השלישי שהוצג בתחילת שנת 2018. לארץ הרכבים הראשונים הגיעו באמצע 2019, מנוע הדיזל טורבו 1.5 ליטר מגיע בהספקים שונים, של 75 כ"ס עם גיר ידני, 100 כ"ס עם גיר ידני ו- 130 כ"ס בגרסה האוטומטית, רכב קצר לחמישה נוסעים, רכב ארוך לשבעה מקומות.


באותם הימים שהגיעו הדגמים הראשונים כמות הרכבים הנמכרים ותור הממתינים הבטיחו שהיצרנים האחרים למדו את המבנה החכם, רנו מיהר לפתח את ה'קנגו' ואחריו כל היצרנים הפכו את הטנדר לרכב אחוד. אגב תור ההמתנה לרכישת ה'ברלינגו' היה ארוך, כדי להקל על התור פיז'ו יצרה את העתק ל'ברלינגו' בשם 'פרטנר', בדיוק אותו רכב עם שני סמלים אחרים.

שנסעתי ב'ברלינגו' החדש שוב השתעשעתי בחלום לרכוש את הרכב כרכב משפחתי, הדגם החדש חיזק אצלי את התחושה שזה הרכב שראוי למשפחה, החלום התרסק בשיחה קצרה עם בת הזוג וחזרנו שוב למשפט "זה רכב להובלת ביצים". ה'ברלינגו' דור שלוש הפך להיות מודל טעמי רכב עבודה מצויין וגם רכב משפחתי מעולה, נוח לכניסה, נטול פוזה, ועם מקום מצויין למשחקי הילדים (אופניים קורקינטים ועוד) שילוב מצויין רכב עבודה ומשפחתי, אפילו יכול להתהדר בצריכת דלק נמוכה.


השימוש בשלדה הרכב שמיועדת למכוניות נוסעים מאפשר את כל הנוחות של רכב נוסעים. המעצב בדגם החדש קיצץ מעט את האף, הרחיק את החלון הקדמי והוסיף יופי למראה הכללי, קצת חורג ממראה קופסתי, לנהג יש אפשרות לראות טוב יותר את החלק הקדמי, והראיה מסביב מצונת הנהג יושב גבוה, העיצוב החיצוני והפנימי נעימים לעין, אפילו נועז לרכב שנועד גם לעבודה, העיצוב בשני צבעים והוא נראה גם מבפנים כ-ג'ון בריון. חומרי הדיפון הפנימי חסונים ונוקשים ועם צבעים נעימים ורכים נגמר הרעשים הנלווים של הרכבים המסחריים. לרכב נוסף מעט גובה כדי שאפשר יהיה לנסוע בלי חשש בשבילי קק"ל.


הרכב שקיבלתי לנסיעה עם מנוע דיזל 1.5ל' טורבו 130 כ"ס, עם גיר אוט' שמונה הילוכים, בגרסה שנסעתי יש אפשרות לחמישה נוסעים (גרסה נוספת ארוכה יותר לשבעה נוסעים.) הנסיעה מאוד רכה בזכות המתלים החדשים, המתלים מתוכננים לעומס בינוני לכן הנהג הבודד ירגיש מעט קשיחות בנסיעה לבד ללא מטען. היבואן צייד את הרכב במלוא אביזרי הבטיחות: בלימת חירום אוטונומית (בנסיעה עירונית), התרעה ותיקון סטייה מנתיב וזיהוי תמרורים ועוד. הישיבה מאחור לנוסעים נוחה, אין פתחי מיזוג מאחור. בין מושב הנוסעים מאחור ותא המטען (הענק) יש סבכה של רשת, קשה להתעלם ממראות דומים של מכונית משטרה שהחלק האחורי משמש להובלת אסירים.


הנהיגה מאוד נוחה, ישבתי גבוה, אחיזת ההגה נוחה, בורר ההילוכים מעט מוזר עגול ובעל ארבע אפשרויות אך קל להפעלה, אך למען הנהגים הנמרצים שרוצים לשלוט בהילוכים יש מתחת להגה שתי ידיות שליטה בהילוכים ידנית, החלפת ההילוכים האוטומטית (שמונה הילוכים) רכה וכמעט ולא מורגשת, המראות נוחות גדולות. המרחב הפנימי משובח, תא הנוסעים גדול ומאפשר למשפחה צעירה גם להכניס בקלות את האופניים של הילדים, שתי דלתות נוחות מאוד בצדדים רכות ושקטות. הדלתות האחריות נפתחות ל90 מעלות ויש אפשרות פשוטה ל-180 מעלות. זריז ומהיר.

סיכום: רכב מצוין, מתאים גם כרב משפחה, קרוב יותר למכונית משפחתית מאשר לרכב עבודה מסוקס.

11 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול