רכב חדש/ קו התפר

חברת כלמוביל יבואנית יונדאי הציגה את ה'אלנטרה' החדשה, רכב מנהלים/ משפחתי מרווח בעיצוב חדש וחסכוני. החיבור בין רכבי מנהלים למשפחתית


מהו קו התפר שממנו מכונית הופכת להיות מכונית מנהלים או סתם מכונית משפחתית? ביונדאי הקדימו במעט את היצרניות האחרות ויצרו את המודל מכונית מנהלים ומשפחתית ביחד. זאת אומרת בבוקר נוסע המנהל למשרדו ברכב המפואר ובשבת או שישי הוא עומס את המשפחה לטיול משפחתי, נסיעה לסבתא וכו'. הרעיון נבון מאוד, אתה מקבל מכונית מנהלים מפוארת עם מרווח גדול לנהג ולנוסעים, עיצוב אלגנטי, כל האבזור הבטיחותי הכי חדיש והכל במחיר של משפחתית פלוס.

וכך היום ברוב עיתונאים השיקו את האלנטרה החדשה, (ביחד עם תצוגה מרשימה של כל משפחת יונדאי שנפרסה בחצי עיגול על מגרש הפרקט המכוסה האיצטדיון בחולון.


לראשונה, יונדאי מציגים את האלנטרה עם יחידת הנעה היברידית, זאת מתוך החלטת החברה להרחיב את היצע הדגמים ההיברידיים בכל הסיגמנטים. יונדאי אלנטרה Hybrid מצוידת ביחידת הנעה היברידית יעילה המספקת ביצועים מרשימים לצד חיסכון אופטימלי בדלק ופליטות מזהמים נמוכה.


מעצבי יונדאי העניקו לאלנטרה Hybrid החדשה חזית מודגשת קדימה המשתלבת עם מכסה מנוע משתפל בחדות לפנים. שבכה קדמית בעלת צורות גאומטריות רב מפלסיות המשתלבות זו בזו, קווים וחיתוכים חדים למסיט הרוח התחתון וכונסי האוויר בפגוש הקדמי וחתימת LED ייחודית בעל מוטיב גאומטריים מנוגדים בפנסים הקדמיים.

החדשנות והמובילות הטכנולוגית של יונדאי באה לידי ביטוי גם ביחידת ההנעה ההיברידית של אלנטרה החדשה, שהיא גרסה עדכנית של יחידת ההנעה המוצלחת והמוכחת של יונדאי IONIQ המובילה את קטגוריית המכוניות ההיברידיות בישראל.

יחידת ההנעה ההיברידית ביונדאי אלנטרה משלבת מנוע בנזין בעל נצילות אנרגטית גבוהה, מנוע חשמלי חזק ועוצמתי ותיבת הילוכים כפולת מצמד המעבירה את שילוב הכוח של המנועים בצורה חלקה ומהירה אל הגלגלים.


מנוע הבנזין GDI בנפח 1.6 ליטר מסדרת גמא מספק 105 כ"ס ו-15 קג"מ ופועל בשיטת "מחזור אטקינסון". שיטת פעולה זו מבטיחה ניצול מרבי של בעירת הדלק בתא השריפה, כשבסיוע מערכת הזרקת דלק ישירה בלחץ גבוה נדרש פחות דלק בכל מחזור בעירה של המנוע ללא ירידה בתפוקה המרבית.

לצידו נמצא מנוע חשמלי חזק בהספק של 43.5 כ"ס ובעל מומנט של 17.3 קג"מ המתקבלים באופן מיידי. השילוב של שני המנועים יוצא תפוקה מרבי