רכב חדש/ לחופש נולדה

סקודה קודיאק 4X4, רכב הפנאי שטח מפנק ומפגין נוכחות, יצאנו לטבע הפורח לנהוג ולצלם. המבחן נערך באביב האחרון ...


מדי שנה, בדיוק בעונה של טרום אביב, הטבע זועק בצבעים מרהיבים ומזמין אותך לצאת מהקונכיה הבתית החוצה, אל השדות הירוקים, אל מיליוני הפרחים הצבעוניים, אל השבילים, ברגל, ברכב באופניים במה שאפשר. בימים האלה שהארץ יפה מתמיד ואני יודע שהיופי הזה זמני מאוד אני נוהג לערוך טיול בכמה מסלולים, רובם קבועים וכל היופי הזה נותן לי הכנה טובה וכמובן גם תצלומים לימי החום והיובש של הקיץ. באותם מקומות שאני נוהג לנסוע אליהם, מדי שנה בדרך כלל הפריחה משתוללת והיופי מסביב מדהים, אני סופג ונהנה מכל רגע, משאיר את המכונית ליד שדה ומתחיל לצעוד בליבו של הטבע.לכן, שמחתי שהרכב שקיבלתי לנסיעת מבחן היה ה׳קודיאק׳ של סקודה החדשה לנסיעה, שהתחלתי את הנסיעה נראה שגם הסקודה הטובה נהנתה מהנסיעה לאיזורי היופי הפורח. סקודה, יצרנית מכוניות וותיקה וטובה מצ׳כית, חברת פולקסוואגן רכשה את החברה ומאז מכוניות סקודה נהנות ממיכלולי של חברת האם, אך החברה נשארה אוטונומית ביצור דגמים שונים והפכה להיות בין החברות המובילות במכירת מכוניות בעולם ובארץ. וכך נולד ה׳קודיאק׳ שהוא רכב פנאי שטח גדול, גדול יחסית לחברת סקודה, חלק מהרכבים מגיעים לארץ בגרסת ה-4x4, כמובן שאף אחד לא מצפה לטפס עם הרכב את מעלה הבולדרים של מכתש רמון, אבל רכב מצויין לטיול בשבילים, אפילו מעט אתגריים, ועם מיגון תחתון אפילו להעיז ולהכנס לשטח ממש. ה׳קודיאק׳ רכב שמאוד נעים לנסוע איתו גם בשטח וגם בכביש, עם מערכת מתלים ידידותית ונעים לגהץ איתו את השטח. הרכב גדול גם מבחוץ וגם מבפנים,איכות הישיבה של הנהג והנוסעים מאוד נוחה, כורסאות מפנקות למושבים הקדמיים. איכות חומרים ואיכות הרכבה משובחת, מערכות בטיחות אקטיביות מקוריות שעוזרות לנהג אפילו הרשלן להיות נהג טוב יותר. הרכב שקיבלתי עם מנוע בנזין 1.4 ליטר טורבו שמספק 150 כ״ס, תיבת הילוכים אוטומטית עם שישה הילוכים. הרכב מותאם לשבעה מקומות, שלושה בשורה השניה ועוד שניים מאחור, (בדרך כלל יושבים שם ילדים) המושבים שקועים בגוף הרכב כך שברגע שהמושבים מקופלים נוצר משטח הטענה גדול ונוח. הנסיעה בשטח נוחה למדי, הרכב בולע את השבילים ומשאיר לנוסעים מעט מאוד טילטולים. הישיבה נוחה גם ליושבים מאחור שיושבים גבוה ורואים את הנוף דרך חלונות גדולים. התנהגות הרכב בכביש מצויינת הרכב נעים לנהיגה, הגה נוח לאחיזה ועליו שאר מתגים להפעלה כך שכמעט ואין צורך להוריד את מההגה. מבנה הקופסא שרבים מחובבי רכב פנאי אהבו חוזר כאן ונותן תחושה של רכב גדול, אף שהמידות החיצוניות די דומות לשאר רכבי הפנאי שטח, הגודל שלו נותן נכוחות מרשימה, החלונות הגדולים, למעט מהחלון האחורי מכניסים את החוץ פנימה, זאת מבלי לשמוע או להרגיש.


אז אם יש לנו איכות נסיעה טובה, הופעה יפה ויש לו נוכחות, ועם איכות המוצר טובה עם הרכבה משובחת עם ביצועים טובים, מנוע משובח ויחסית לא זללן דלק. זאת אומרת שיש לנו רכב משובח במחיר מעט גבוה. (אין מה לעשות על משהו טוב - משלמים)
אחד המסולים היפים בעונה זו דרך נוף הרי נפתלי, דרך שנעה במחצית הגובה של המצוק הרי נפתלי, ממש למרגלות המצוק שתחת הקיבוץ מנרה. כאן נמתחת דרך נוף שהכינו אנשי קק״ל שהיא חלק משביל ישראל ונמתחת לאורך של כ-17 ק״מ, הכניסה הדרומית סמוך לקיבוץ יפתח על כביש 886 והסיום בחיבור עם הכביש 9977 העולה מתל חי לישוב מרגליות. הדרך לא קשה במיוחד, גם רכב פרטי קל יכול לנוע עליה אך עדיף לנסוע עם רכב ה׳קודיאק׳ שהוא ארבע על ארבע קבוע, חלקים ממנו משובשים כתוצאה מהגשמים וה׳קודיאק׳ גיהץ את שביל הכורכר ללא מאמץ, בשקט, ובלי רעידות מעצבנות בהגה כמו ברכבים אחרים.


ה׳קודיאק׳ לא מוזהה מיד, העיצוב סולידי ולא מתבלט, (כמו למשל העיצוב הצעקני של הג׳וק של ניסאן) זה רכב גדול דומה לרכבים אחרים, אולי גירסה ישנה יותר של רכבי פנאי שטח, אך יחד עם זאת משדר כוח, חסון ומבפנים מפנק. אתה מרגיש שמישהו חשב עליך על כל פרט והתאים את הרכב עד כמה שאפשר לנהג ולנוסעים.


השידוך בין תיבת ההילוכים למנוע מצויינת, אין שומעים את המנוע, אפילו שעומדים קרוב, אין שומעים ואין מרגישים את החלפת ההילוך. צריכת הדלק על פני היצרן, 16 ק״מ לליטר, כמובן שנתונים אלה נבדקו בתנאים אופטימליים, אבל נהג שנוסע במהירות סבירה, ולא מאיץ כמו משוגע באופן פתאומי, מחשב את מסלול נסיעתו יכול להגיע בחישוב שלנו ל-13-14 ק״מ לליטר. אם אתם מאלה שחייבים לצאת ראשונים ברמזור, אין בעיה עם ה׳קודיאק׳ תוכל לעשות זאת עם לחצה חזקה על הדוושה ולהשאיר את האחרים מאחור ותפחיתו ק״מ מהליטר.

למי שמבקש רכב עם יכולת מרווח, שמתאים למשפחה גדולה, ורוצה גם עם יכולת 4x4, אם נפשט את הרעיון, כל מי שרוצה מקום לפיקניק, קצת יותר משאר המטיילים יכול להגיע עם הרכב למקומות שרכבים רגילים לא נכנסים. (במקרה הזה כדאי להתקין מערכת מיגון בחלק התחתון, מה שבטוח.)כאמור בעונה הזו יש כמה דרכי נוף שוות ביותר ובהם נסענו עם הקודיאק, כל הנוסעים כולל אלה במושב האחורי נהנהו מהרכב, אמנם רוב השבילים גם רכב פרטי עם נהג זהיר עושים אותו בלי בעיות, אבל היה נעים לשבת ברכב שלא מקפיץ אותך לתקרה.

המחיר של הדגם הרגיל 202,990 שקל, הדגם שנסענו בו והוא 4x4 עולה 217,990 והוא מצוייד בשפע של אביזרי בטיחות.


ועוד נהגות ונהגים:

נהגת מבוגרת, (נוהגת על יטי של סקודה) - רכב מעולה, ממש נהנתי לנהוג, הוא יותר מפואר ונוח מהרכב שלי ומהיר יותר. הנסיעה בשטח מצויינת כמעט ולא הרגשנו את השטח.


נהג מבוגר (איש מקצוע, בוחן מקצועי (טסטר) לרישיון של כל סוגי הרכב) - רכב מאוד נוח לנהיגה, מגיב היטב, נעים לנסוע איתו בלילה האורות מצויינים, נוסע בשטח טוב מאוד. אהבתי לנהוג בו.


נהגת צעירה: הוא קצת גדול בשבילי אני רגילה לרכב קטן בסגנון i10 לכן היה קצת קשה להתרגל לגודל ולשבת כל כך גבוה. אני מניחה שמעט יותר זמן הייתי מתרגלת אליו. בכל אופן במעט שנסעתי נהנתי.


שני נוסעים שישבו מאחור נסיעה ארוכה: מאוד נוח, יש מרווח נאה לרגלים, לא צפוף ויושבים גבוה.

11 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול