רכב/ דור חדש של הטוסון

כלמוביל, יבואנית יונדאי לישראל משיקה את הטוסון החדש - דור חדש ל-SUV המשפחתי הפופולרי עם פלטפורמה חדשה ועיצוב מתקדם המציב סטנדרטים חדשים. 65,800 יחידות נמכרו בישראלמאז השקת הדגם לפני 16 שנה דגם הטוסון הוא ה-SUV הנמכר ביותר של יונדאי, עם מכירות של למעלה מ-7 מיליון יחידות ברחבי העולם מתוכן 1.4 מיליון יחידות באירופה ו- 65,800 בישראל. בדור הרביעי שלו מציג יונדאי טוסון החדש פריצת דרך עיצובית, עם קו מהפכני חדש של המותג, ומביא עימו סטנדרטים חדשים בבטיחות, בתכנון תא הנוסעים וביחידות ההנעה המתקדמות והירוקות.

סימון הבולט של העיצוב ה"תכשיטים הפרוגרסיביים" הוא בחזית של הטוסון החדש בעיצוב תלת מימדי שם משולבות יחידות התאורה באופן סמוי. כאשר יחידות תאורת היום הקבועה (DRL) כבויות הן נסתרות מן העין במעין כיסוי כהה המשתלב בצורות הגיאומטריות של השבכה הקדמית. כאשר התאורה פועלת מראה הכרום הכהה הופך באמצעות טכנולוגיית מראה ייחודית למשולשי תאורה בהירים, המתבלטים מתוך השבכה ויוצרים חתימת תאורה שלא ניתן להתעלם ממנה.


בחלקו האחורי הטוסון מציג יחידת תאורת LED הממשיכות את האלמנטים הזוויתים של יחידות התאורה הקדמיות ומחוברות ביניהן בפס LED היוצר חתימת אור ייחודית ומובחנת. את העיצוב משלים ספויילר אחורי המשתלב בגג ומחביא בתוכו, לראשונה ביונדאי, את המגב האחורי. הפגוש האחורי משלב גם הוא בפסי הגימור צורות גיאומטריות הממשיכות את קו העיצוב הכללי.


מנוע 1.6 ליטר T-GDI SmartStream משלב בנוסף למערכת הזרקה ישירה בלחץ גבוה ומגדש טורבו גם מערכת חדשה של תזמון שסתומים משתנה רציף CVVD)). זוהי המערכת היחידה השולטת לא רק על זמן פתיחת השסתומים אלא גם על משך זמן פתיחת השסתומים בזמן עבודה, היא מאפשרת חיסכון של 5% בצריכת הדלק, הגדלת הביצועים ב- 4% והפחתה של 12% בפליטת המזהמים. המנוע מספק 180 כ"ס עם רצועת כוח רחבה בה מתקבלים 27 קג"מ בטווח שבין 1500 ל-4500 סל"ד. תאוצה מ- 0 ל-100 קמ"ש ב-8.8 שניות ומהירות מקסימלית של 201 קמ"ש. מנוע זה משודך לתיבת הילוכים כפולת מצמד DCT משופרת מהדור השני.


מנוע 2.0 ליטר אטמוספרי SmartStream מציג הספק של 156 כ"ס ב-6200 סל"ד ומומנט מרבי של 19.6 קג"מ, הבנוי מיציקת אלומיניום להפחתת משקל וכולל מערכת קירור מנוע חדישה מבוססת תרמוסטט חשמלי ומשאבת שמן מבוקרת מחשב. המנוע משולב עם תיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית בעלת שישה יחסי העברה. תאוצה מ- 0 ל-100 קמ"ש ב-11.1 שניות ומהירות מקסימלית של 181 קמ"ש.


מחיר: החל מ-159,900 שקל עד 191,900 שקל לחמשת הדגמים.

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול