רומנטי/ בואו, בואו עננים

לא צריך לצאת מהבית, אפשר רק להציץ מהחלון. העננים מכינים לנו מחול מופלא עם תערובת שקיעה צבעונית

על המקום: בסיומו של יום יורדת לה השמש, מתונות מתונות, נעלמת במחול של צבעים אי שם באופק, חושך יורד על פני האדמה. שקיעתה של השמש בשלל גווני כתום וצהוב מרגש אמנים, נפשות רומנטיות, נפשות בודדות. שקיעה עם תוספת 'מחול העננים' יפה יותר, ונוסף לה מיימד דרמטי לתמונת השקיעה הרגילה.

השמש מאדה מדי יום מילוני טונות של מים שעולים כאדים לאטמוספרה. האדים מתעבים ויוצרים את העננים. אלה משייטים ברום ומכתימים את השמיים בסוגים צורת וצבעי עננים שונים, למשל: צורה של רפידות שטוחות, נקראת 'סטראטוס'. עבית מגובבת ומעורמת נקראת 'קומולוס'. צורות פורחות שנמתחות על פני השמיים, נקראות ענני הנוצה. אלה רק חלק מסוגי העננים.כדי לראות שקיעה מרהיבה בתוספת תפאורת עננים צריך רק להרים את הראש, לבדוק איזה סוג עננים יש היום מעליכם. ענני נוצה רכים מבטיחים 'אחלה' שקיעה. ענני 'קומולוס' הכבדים מסדרים לנו, צבעי עננים, תערובת של צבעי אפור וגווני כתום, קרני שמש פולחות את העננים בקרן צהובה לבנה שמזכירות את ציורי התנ"ך המרשימים של 'דורה'. מאחורי המסך הכבד של ענני 'סטראטוס' אף קרן שמש לא תחדור.


משהו רומנטי: "ואיזה צורה אתה רואה בענן הזה?" שאלה. "ארנב, ארנב קטן, את רואה את האוזניים הארוכות? " ענה. "דווקא אני רואה איש רץ, תראה, כאן האף והנה הכובע, אלה רגליו הארוכות" קבעה והצביעה על הענן. "את רואה את הענן הקטן על רקע השקיעה, מזכיר לך משהו?" שאל. "לא, מה זה מזכיר לך?" שאלה בעדינות. "אותך, אותך" לחש לה "תסתכלי, האף, שלך, השיער שלך, אפילו הצוואר שלך" היא, (קצת כועסת): "סתם, סתם אתה ממציא, ככה אני נראית"?

"מה פתאום" הרגיע אותה, ליטף את שערה "את גם מרחפת אבל בהרבה יותר יפה"

מתי לבוא: ספטמבר אוקטובר וקצת נובמבר, בקיצור סתיו.


מה להביא: הרבה דמיון, ומאגר גדול של רומניטיקה (אם אין אז חבל לבזבז שקיעה).

אזהרה: ממש לא כדאי לבוא לבד.


לידיעת הנכים: איפה שתבחרו שם תהיה שקיעה מיוחדת עבורכם.


כמה זה עולה: עוד דבר שאמא טבע מעניקה לנו ללא תשלום (בינתיים).


טיפ: אם חשקה נפשכם לראות מאיזה צבעים מורכבת השקיעה, תיצרו אגרוף, תציצו דרכו ותשאירו חור קטן בקצה. תקבלו את הרכב הצבעים של השקיעה.הוא: לא פגעתי בה, סתם חיפשתי תירוץ לחבק אותה.

היא: הוא כזה שקרן, אבל אני יודעת שהכוונה שלו היתה טוב, בחיים לא חלמתי שאשכב על הגב ואנסה לצייר תמונות בעננים. כשאוהבים כל דבר שעושים יחד נעים.

18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול