נחל תנינים/ ...ובקצה נמל קטן של ספינות דייגאחד החופים היפים והפראיים בארצנו, המקום נסתר מהעין, נח בשלווה פסטורלית מאחורי הכפר ג'יסאר א-זרקא, (מערבית: הגשר על הנהר הכחול). חוף מפורץ, בריכות רדודות, גלי ים המתרפקים בנעימות על הריף והמזח המגן על מעגן הדייגים הקטן. בדרום החוף מעגן רומנטי של סירות דייג. סלעי הריף הטבעיים תוחמים את הנמל הקטן, עליהם ניצבים שני עמודי מגדלור זעירים המכוונים את הדייגים לחזור בלילה לחוף בבטחה.

נחל תנינים מסיים את דרכו בחוף של ג'יסר, 24 ק"מ אורכו, מניפת איסוף מימיו מרמת מנשה. בדרך כמה מעיינות מעשירים את מי הנחל ומעניקים לו כוח לנחל להגיע עד הים התיכון. בשפך שרידי אמה רומית עתיקה שהוליכה מים לקיסריה. צפונה משתרע חוף בתולי, שמורת טבע לעופות ים במעגן מיכאל. מדרום נמתח מסלול הליכה יפה לאורך החוף עד קיסריה.
חובבי השוטטות על החוף יאלצו לסנדל את רגליהם ועל הריף הדוקרני יגלו בריכות קטנות בהם משייטים יצורי ים זעירים. בתקופות קדומות המקום שימש כמחצבה עתיקה להכנת לבנים לבניה, על רכס הכורכר תצפית על הסביבה וחבצלת החוף פורחת בלבן פרחיה. הנחל מתרחב לקראת הפריצה לים ומימיו נשמרים צלולים. מסלול הליכה נמתח ביציאה מאתר רשות הטבע והגנים נחל תנינים ועד הים, לצערנו לא תמיד נשמר הניקיון בקטע זה.

איך מגיעים: נוסעים בכביש 4, מצומת נחל חדרה צפונה, פונים מערבה לבית חנניה ולגיסאר א-זרקא, חולפים מתחת לגשר וממשיכים ישר לכפר, מתעקלים עם הכביש ימינה, בכיכר פונים מערבה לעבר הים. יש חניה בשפך הנחל. (כביש שממשיך דרומה מוליך לחוף רחצה מסודר).

20 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול