מקום/ שני ספסלים על הכרמל

קרן הכרמל. קצת הליכה ומגיעים אל תצפית יפה מזרחה. שלווה על ההר הירוק כל השנה

לא, לא התבלבלתי, שני ספסלים ממתינים לכם בנקודת תצפית מרהיבה על הכרמל. ואמנם, שני ספסלים נטועים בקרן הכרמל מוקפים בצמחייה ירוקה. המקום, דרום מזרח הכרמל, סמוך לצומת אליקים. ההר היפה העניק לנו במשך שנים אכסניה נאה למסלולי טיול, צבע את המדרונות בשלל פריחות יפות, בקיץ העניק לנו צל נדיב ביערותיו. שביליו הפכו להיות חלק מזיכרונות ילדותינו וחיינו הבוגרים.
מדי שנה, בעונה זו, הפינה הקסומה בקרן הכרמל, מושכת מטיילים רבים. בצידי השביל פורחים אלפי נרקיסים, בחורש האורנים שלל רקפות, צנועות וחסודות, יקדימו אותם עלי הרקפת מצוירים שיתפרסו בהרחבה על האדמה. חורש האורנים הוותיק יתקשט בלבן וורוד. הגשם עזר לקרקע להצמיח את היופי. ובתוך כל היופי מחצית השעה של הליכה נינוחה בצמחיה עשירה ונוף שהולך ומתגלה ככול שמגביהים. בדרך תפגשו את כליל החורש, ברושים זקופים שמנידים ראשם לכבודכם ברוח, אורנים ועוד. למעלה תמצאו מרפסת נוף מוקפת בגדר אבן נמוכה. שני ספסלי עץ שמשקיפים מזרחה אל הנוף, לצידם ברוש ענק הצופה אל שדות של רמות מנשה, אל הגגות האדומים של יקנעם, לנופי עמק יזרעאל, מנזר המוחרקה הרחוק, וביום טוב אפשר לראות את שרשרת הרי גלבוע, את התעגלות המושלמת של התבור. צפוי מזג אוויר יער שנשטף ממנו האבק, אוויר נקי ושלוליות זעירות.

מערבה מצומת אליקים, על כביש 672, (לפני תחנת הדלק), פניה חדה לדרך עפר מסודרת, (משמאל, שלט קק"ל עם מפת איזור הטיול, קרן הכרמל, חורבת חרמש). תאפסו את מד האוץ, סעו עם השביל. משני צידי הדרך משמר כבוד של ברושים. השביל הופך לכביש צר, אחרי 0.8 ק"מ, מימין, תבחינו בשלט אבן, 'חניון שער הכרמל'. שביל קטן בין העצים מוליך למערות קבורה עתיקות, פתחן חצוב בקשת מרהיבה ואפשר לראות את עלי הנרקיסים. המקום היה מיושב עוד בתקופה הפרסית, שרידי בית בד, פיסות זכוכית שמעידות על תעשיית זכוכית עתיקה במקום. תמשיכו ברכב עד 1.1 ק"מ ותגיעו לחורש אורנים, מקום יפה לפקנק עם ברזיות. תוכלו לטפס רגלית בשביל, (סימון ירוק), 1.5 ק"מ עד נקודת התצפית ושני הספסלים מול הנוף. אפשר לחזור בשביל טבעת, (סימון אדום), לחורש ויער הרקפות.איך מגיעים: יורדים מכביש 2 במחלף זיכרון יעקב, מזרחה (כביש 70), עד צומת אליקים, פונים צפונה, לכביש 672 שמטפס לדליית אל כרמל, מיד אחרי הכיכר השנייה לפני תחנת הדלק פונים ימינה לדרך עפר, חורבת חרמש. למסתבכים, קק"ל, 1-800-350-550

50 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול