מקום/ שביל המפלים הלבנים

עמק המעיינות. האם יש תחליף ביום חם למים צוננים ושוצפים בנחל? מסלול חדש, מוצל בו אפשר להלך בנחל זורם, עם פינות של ג'קוזי ומסאג' מהטבע. וכל זה ללא תשלוםימי הקיץ כבר מתגנבים, רובינו עדין חוששים לצאת לטיול נופש בחו"ל, וכך נותר לישראלים לחפש בארצנו מקומות חדשים עם מים חיים זורמים. מקומות כאלה אפשר למצוא בשפע בעמק בית שאן, או בשמו החדש 'עמק המעיינות'. מסלול חדש וחביב במיוחד נפתח למטיילים אוהבי המים, בינתיים, המקום זוכה למעט מבקרים, אבל ככול שימי הקיץ יהפכו לחמים יותר, הילדים יצאו לחופש הגדול כך שהמסלול, (שבינתיים נסתר) יהפוך לנחלת הכלל.
'שביל המפלים הלבנים' נחנך לפני כשנה, צעירים בני מכינות צבאיות מכפר רופין הכשירו את המקום. זהו שביל מוצל, בתוך צמחייה סבוכה ומים צלולים שוצפים וזורמים בצמחיה. ההליכה במסלול ממעידה, הן בגלל המים השוצפים, והן בגלל חלוקי הנחל שפזורים במים, והן בגלל שורשי העצים לרוחב הערוץ. צריך להוסיף בין כל האזהרות גם לכופף את הראש כדי שלא להיתקל בבדים הצפופים שעולים מהגזעים. רוב הסיכויים שלא תחזיקו מעמד בעמידה זמן רב, מהר מאוד תמצאו את עצמכם נופלים למי הנחל עם פרצי צחוק, והמים מנתרים עליכם בזרם חזק, תאמינו לי, אין מאושרים מכם ברגעים אלה, (בתנאי שהשארתם את המכשיר הנייד מחוץ למים.)

המים הצלולים הזורמים בשביל המפלים הם מי עודפים מבריכות הדגים ומהמעיינות במערב עמק בית שאן. זהו נתיב מלאכותי שחברת 'מקורות' אחראית להזרמת המים, כך שלעיתים הזרם ייחלש ולעיתים הזרם יופסק (בימי הקיץ משתדלים להזרים מים רבים).

מי שמתקשה ללכת בערוץ הזורם, יש לו כמה נקודות מפגש עם המים השוצפים. תושבי האזור ארגנו 'זולות' לצד המים הזורמים בסבך העצים, שם הם קשרו לענפים נדנדות וערסלים. באותן נקודות אפשר לרדת למים הזורמים לסדרת מסאג'ים היישר מהטבע, וגם לנקודות בהם נוצר גק'וזי טבעי. אפשר סתם לקפוץ למים הצוננים ואפשר להתענג על אבטיח צונן (אם הבאתם) בצל העצים.אנא, קחו עמכם את הפסולת שלכם, כי אין מי שמפנה עבורכם את הפסולת. שמרו על הניקיון.

איך מגיעים: כביש 90, מדרום לבית שאן מגיעים לצומת הנצי"ב בכביש 6678 שמוביל לעין הנצי"ב, שדה אליהו, וטירת צבי. מיד לאחר הפניה מהכיכר בכביש 90 לכביש לעין הנצי"ב מיד כ200 מ' מהצומת מצד שמאל תבחינו במזלג שבילים, תבחרו את השמאלי והוא יוביל אתכם לשלט 'שביל המפלים הלבנים'.

מכאן תחליטו האם אתם הולכים במים או ממשיכים למטה עם הרכב עד למקום שאפשר לשבת ולהנות מג'קוזי מהטבע.הרכב שליווה אותנו במסלול: פורד אקספלורר ST

באמת, רכב מפנק שבקושי שלף אותנו מאזור הנוחות, לרדת, לעשות טובה למסלול לאורך המפלים הלבנים. פורד מגישה לנו גירסה חדשה של רכב היוקרה אקספלורר, חיה רצינית מאובזרת ומתוקתקת, הרכב בצבע כחול מטילי מרהיב לא התאים לטיול לצבע אבן הגיר המאובקת של עמק בית שאן, רובו של המסלול מהלך בשטחי אבק צפוף, אבל ההנאה הרבה הייתה בדרך לשם, מנוע בנזין טורבו 3.0 ליטר שמייצר 400 כ"ס עם תיבת הילוכים של 10 הילוכים חשאיים, חישוקי 20" עם תאורת לד, ומערכת שמע עם 12 רמקולים.

המחיר החל מ-335,000 לדגם המוזל יותר, ולדגם היקר יותר כ-385,000 שקל.

90 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול