מקום/ סוף העונה

הפרידה מימי הקיץ ומגלי הים מדורגת, מעט אחרי החגים מתחיל תהליך הפרידה שלי מחום הקיץ ומהים האהוב ואני מתחיל לחוש את הימים המתקצרים, את הצינה בערבים וזה בדיוק הזמן לערוך מסע פרידה


מדי שנה, בעונה זו שהתפר בין קצה החגים לימי החול מורגש, באותו זמן החופים מתרוקנים מהמוני הרוחצים, הילדים נעלמים בכיתות הסגורות, ההורים יוצאים לכבישים לעמוד בפקקים בדרך לעבודה. באותם הימים שהכל מסביב מתחיל להירגע אני בוחר לי את אחד החופים היפים של ארצנו ויוצא למסע רגלי של פרידה מהים וגם מהקיץ.


הפעם בחרתי קטע חוף פראי במיוחד, בו סלעי ענק נחים שדודים על החול, גלי הים מכים בהם ומכים בחוזקה בסלעי הריף הטבעי, בו מפרצים סלעיים,חוף ים כמעט נטוש שבו סוף סוף אפשר להרגיש גם קצת לבד, ה"אורחים" הכמעט יחידים בימים אלה שלל פרחי חבצלת החוף שמשגעת בצחור עליה את מדרונות הכורכר היורדים לים.
המסלול שהלכתי בו סיבובי, זאת אומרת חוזרים למקום שבו הנחתם את מכוניתכם. המסלול לא ארוך, אם כי בחלקו הראשון מעט מאתגר ובחלקו השני נעים ואם מספיק חם אפשר אפילו להיכנס לים או לפחות לטבול את הרגלים. הציוד הנדרש, נעלים נוחות, או רצוי סנדלים סגורות טוב על הרגל, מים, כובע, אורך המסלול כארבעה ק"מ, הליכה קלילה לכל המשפחה.
הטיול מתחיל במגרש החניה המסודר של החוף הדרומי ש'גבעת אולגה', שם אפשר להשאיר את הרכב, יורדים לחוף הים, עם כל הציוד שאתם רוצים לקחת אתכם, יורדים לחוף והולכים (שמאלה) דרומה, עוברים שתי תחנות הצלה ואחרי השניה פונים (שמאלה) לשביל שעולה למצוק, עליה קטנה ומגיעים לשביל על המצוק שפונה (ימינה) דרומה. מכאן מתחילה ההרפתקה, השביל מתקרב ומתרחק מקצה המצוק, למטה אתם רואים את סלעי הענק שנשרו אל חוף הים, את הסלעים שבתוך הים את המפרצים ואת בדידותם של הדייגים.
הערה חשובה: אין להתקרב מדי לקצה המצוק ולשמור על הילדים שלא יתקרבו לקצה המצוק.


השביל על המצוק מטפס לגובה של 35 מ', המצוק הגבוה ביותר וזהו תל עתיק שנקרא 'תל גדור', זו שמורת טבע, הן המצוק והן הים למטה, הליכה של שעה ומשהו עד שאתם מגיעים למפרץ נפלא והשביל יורד אל חוף הים אל ה'חוף הסיני'. (החוף הסיני קיבל את שמו מקבוצה של אנשים שנהגו להיפגש כאן. בזמן מלחמת העולם השניה ברחו מאירופה לסין קבוצה של יהודים כדי להציל את עצמם ומשפחתם, בתום המלחמה עלו לארץ ונהגו מדי סוף שבוע להיפגש בחוף זה. לכן המקום נקרא 'החוף הסיני'.
אתם יורדים לחוף ומכאן הליכה על קו החוף בין סלעים, בין גלים השוטפים את רגליכם, מפרצים יפים, לגונות נפלאות ואותם דייגים שראיתם מלמעלה תוכלו לפגוש אותם ממש קרוב. לפניכם עוד שעה שעתיים של הליכה שלווה על קו החוף עם כניסה למים לפי טעמכם.


אל תשכחו מצלמה וסנדלים למים, שמרו על עצמכם ועל הילדים, ואתם חוזרים בדיוק למקום בו השארתם את המכונית.


בוויז': חוף גבעת אולגה.


19 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול